Skocz do zawartości

"wyrzucanie" biegów bez sprzęgła


tomata

Rekomendowane odpowiedzi

grozi to czyms? jakos sie tak nauczyłem ostatnio ze dojezdzając do skrzyzowania wybijam bieg bez zgrzytu , bez sprzęgła. skrzynia sie nie męczy przez to? w sumie nawet nie wiem czemu tak robie... zlosnik.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym, ja sprzegła używam tylko do ruszania, tak jeżdzę bez sprzegła zostało z czasów jazdy poldkiem truckiem z padniętym sprzegłem przez 40 tysiecy kilometrów. Wiele osób się dziwi jak ja to robie kwestia wyczucia auta. Wiele razy się przydawało np ostatnio z rajdu terenowego 140 kilometrów zrobiłem na spalonym sprzęgle bo póki go nie wciskałem jako tako kleiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wbijać tez potrafie, choc to juz troche bardziej skomplikowane

W Astrze H na rope bez problemu wchodzą biegi bez sprzęgła, trzeba mieć tylko ok. 2krpm zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie kwestia wprawy

> ostatnio chcialem tak wybić bieg w dieslu 1.8 forda i o dziwo były z tym zgrzyty i problemy

znaczy skrzynia do remontu, ja tak sprawdzam skrzynie w autach do kupna jak zgrzytnie znaczy że synchro do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to nie wiem kolego, ja nigdy problemów z tym nie miałem

ja tez umiem, co wygrałem?

A serio, nie przy każdej prędkości obrotowej silnika i skrzyni da się wsadzić bieg bez sprzęgła bez zgrzytu.

Masz to po prostu wyczute i nie zastanawiasz się nad tym, po prostu wkładasz i tyle. Więc rady pchaj sprawnie, szybko czy na chama sa lekko nie trafione bo kolega, który nie wyczuł dokładnie kiedy może zmieniać to najwyżej se skrzynie załatwi i tyle z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygrałeś to że stara szkoła radziecka nie umarła. Ja się uczyłem tego z radzieckiej ksiażki o

> sporcie tam tego uczyli

mnie kiedyś pokazał instruktor nauki jazdy. Wspominał, że kiedyś się ścigał i tak mu zostało. Zacząłem kombinować, uczyć się i... umiem smile.gif

Niektórym szczęka opada na taki widok smile.gif

Pamiętasz może tytuł tej książki? Chętnie przeczytam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluzbowym Peugeotem Partnerem tak jezdzilem. Co ciekawe nie udawalo sie to w Astrze.

4 lata temu kupilem 206 i w nim tez tak biegi wchodzily.

Aha, w motocyklach kozystasz ze sprzegla tylko do ruszania. Jak robisz to z wyczuciem to bez sprzegla biegi zmieniasz plynniej niz ze sprzeglem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sluzbowym Peugeotem Partnerem tak jezdzilem. Co ciekawe nie udawalo sie to w Astrze.

> 4 lata temu kupilem 206 i w nim tez tak biegi wchodzily.

> Aha, w motocyklach kozystasz ze sprzegla tylko do ruszania. Jak robisz to z wyczuciem to bez

> sprzegla biegi zmieniasz plynniej niz ze sprzeglem!

Tyle, że skrzynia w motocyklu trochę się różni od skrzyni w samochodzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.