Skocz do zawartości

Chwalę się i ja


M_CH

Rekomendowane odpowiedzi

Chwalę się i ja biglaugh.gif

Egzamin zdawałem 23 kwietnia w obfitym deszczu... ale zaraz po wyjeździe za bramę ośrodka egzam. wpadłem w kałużę iiii było mi już wszystko jedno smile.gif

Swoją hondę zaklepałem pod Krakowem 12 maja i po tygodniu nią przyjechałem do Warszawy.

Dzisiaj pierwszy raz jechałem nią do pracy.

286007373-1.jpg

286007373-2.jpg

286007373-IMAG1720.jpg

Mam od razu pytanie. Przy 110km/h manetka hamulca pod wpływem wiatru załącza mi światło stopu, jakiś pomysł jak to zlikwidować?

post-74538-14352516482277_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chwalę się i ja

> Egzamin zdawałem 23 kwietnia w obfitym deszczu... ale zaraz po wyjeździe za bramę ośrodka egzam.

> wpadłem w kałużę iiii było mi już wszystko jedno

> Swoją hondę zaklepałem pod Krakowem 12 maja i po tygodniu nią przyjechałem do Warszawy.

> Dzisiaj pierwszy raz jechałem nią do pracy.

Baaaaardzo ładna CeBulka.... smile.gif

> Mam od razu pytanie. Przy 110km/h manetka hamulca pod wpływem wiatru załącza mi światło stopu,

> jakiś pomysł jak to zlikwidować?

Dokręcić klameczkę, żeby trochę "ciaśniej" chodziła.

Ewentualnie sprawdzić stycznik czy można zrobić mu ciut większy luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chwalę się i ja

> Egzamin zdawałem 23 kwietnia w obfitym deszczu... ale zaraz po wyjeździe za bramę ośrodka egzam.

> wpadłem w kałużę iiii było mi już wszystko jedno

smile.gif

> Swoją hondę zaklepałem pod Krakowem 12 maja i po tygodniu nią przyjechałem do Warszawy.

> Dzisiaj pierwszy raz jechałem nią do pracy.

ladnie wypastowana wink.gif pogratulowac cebuli

> Mam od razu pytanie. Przy 110km/h manetka hamulca pod wpływem wiatru załącza mi światło stopu,

> jakiś pomysł jak to zlikwidować?

sprawdz czemu taka luzna, pewnie sie jakias sruba odkrecila wink.gif zobacz czy nie masz za duzego luzu na lince. A ogolnie to teraz grzecznie jedz do jakiegos mechanika, wydaj pare pln (u mnie kosztowalo to 60pln) i niech on ci sprawdzi w szczegolnosci hamulce, lozyska glowki, zawieszenie, itp - jednym slowem, elementy ktore wplywaja na twoje bezpieczenstwo. Do tego lekki przeglad silnika, moze wymiany plynow, swiece, drobne regulacje i ciesz sie jazda grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobre

sie smiej, a potem zdziwko przy hamowaniu ze klamka do manetki dociagnieta a moto nie chce zwolnic... a wystarczylo zeby ktos ogarniety podregulowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sie smiej, a potem zdziwko przy hamowaniu ze klamka do manetki dociagnieta a moto nie chce

> zwolnic... a wystarczylo zeby ktos ogarniety podregulowal.

ale tam hydraulika jest a nie linka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tam hydraulika jest a nie linka

i chcesz powiedziec ze nie wymaga regulacji i serwisu? smile.gif

edyta: tak wiem, moja wiedza ciagle jest na etapie motorynki, komara i WSK i z tego powodu swojego motora po tygodniu oddalem do mechanika celem przegladu i regulacji smile.gif a w miedzy czasie sie doksztalcam i niecierpliwie czekam na serwisowke haynesa do mojego Zefirka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chcę powiedzieć że nie ma tam linki którą się naciąga

dobrze, nie ma linki, jest za to uklad hydrauliczny ktory wymaga okresowej regulacji, serwisu (conajmniej wymiany plynu, a czasami rowniez wezykow, itp) i konserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za rady i gratulacje grinser006.gif, teraz będę miał chwilę to zerknę do niej zlosnik.gifgrinser006.gif

Od zakupu już zrobiłem nią 1500km.

Wczoraj zrobiłem mała trasę po "okolicy" ~500km iiii wjeżdzając do Warszawy poszła mi linka gazu.

Szczęście w nieszczęściu, że akurat mijałem swoją firmę to ją wstawiłem do garażu i dalszą wycieczkę zakończylem komunikacja miejską grinser006.gif

Jutro naprawa yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za rady i gratulacje , teraz będę miał chwilę to zerknę do niej

> Od zakupu już zrobiłem nią 1500km.

> Wczoraj zrobiłem mała trasę po "okolicy" ~500km iiii wjeżdzając do Warszawy poszła mi linka gazu.

> Szczęście w nieszczęściu, że akurat mijałem swoją firmę to ją wstawiłem do garażu i dalszą

> wycieczkę zakończylem komunikacja miejską

> Jutro naprawa

w 2 tyg machnąłeś 1500km? icon_eek.gif

ja w pol roku od zakupu powiększyłem przebieg o ~400km grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 2 tyg machnąłeś 1500km?

> ja w pol roku od zakupu powiększyłem przebieg o ~400km

Z KRK do Wawy 300km

Wczoraj 500km

a ze przez ostatnie 2 tyg. miałem urwanie głowy to honda mi bardzo pomogła w przemieszczaniu się po Wawie i natłukłem tu 700km smile.gif

Jeszcze jej nie przerejestrowałem nie ma kiedy,facepalm%5B1%5D.gif

ale już zaplanowałem, że bedzie to 6.06 Tego samego dnia w 2002 roku została pierwszy raz zarejestrowana we Francji zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szacun

skromny.gif

> jaka prędkość na trasie jest komfortowa? u mnie przy 120 już nie fajnie ale ja mam chyba niższą

> szybkę

> jakie spalanie masz? ja na razie 6,19 ale dość mocno odkręcałem manetkę

powyżej 120km/h się kończy komfort biglaugh.gif

Przy 130km/h się lekko schylam i chowam trochę za szybką i jest o wiele lepiej. waytogo.gif

Ale maksymalna prędkość trochę odbiega od tej w katalogu... hmm.gif

Spalanie mam na poziomie 4,7 (trasa z Krakowa) i 4,9 - 5 Warszawa. Jak jadę sam to też mocno manetkę dokręcam, ale jak jade z pasażerką to już trochę mniej. zlosnik.gifgrinser006.gif

A zazwyczaj jest tak pół na pół, dlatego spalanie małe hehe.gif

Wczorajsza trase też zrobiłem częściowo z mulher.gif + bagażami (plecak + sakwy). Ciekawy jestem spalania. Jak już cebulkę uruchomię to sprawdzę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powyżej 120km/h się kończy komfort

> Przy 130km/h się lekko schylam i chowam trochę za szybką i jest o wiele lepiej.

> Ale maksymalna prędkość trochę odbiega od tej w katalogu...

> Spalanie mam na poziomie 4,7 (trasa z Krakowa) i 4,9 - 5 Warszawa. Jak jadę sam to też mocno

> manetkę dokręcam, ale jak jade z pasażerką to już trochę mniej.

> A zazwyczaj jest tak pół na pół, dlatego spalanie małe

> Wczorajsza trase też zrobiłem częściowo z + bagażami (plecak + sakwy). Ciekawy jestem spalania.

> Jak już cebulkę uruchomię to sprawdzę

z taka szyba i komfort konczy sie przy 120? chooopie, delikutasny jestes ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale maksymalna prędkość trochę odbiega od tej w katalogu...

Tzn jest mniejsza czy większa ?

> Spalanie mam na poziomie 4,7 (trasa z Krakowa) i 4,9 - 5 Warszawa. Jak jadę sam to też mocno

> manetkę dokręcam, ale jak jade z pasażerką to już trochę mniej.

> A zazwyczaj jest tak pół na pół, dlatego spalanie małe

Ja mam mniejsze w gpz 001.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z taka szyba i komfort konczy sie przy 120? chooopie, delikutasny jestes ....

Sie chlopak przyzwyczai... Pamietam jak swoim golasem z miniowiewka, w za dużym kasku pierwszy raz osiągnąłem 170 na "niemieckiej autostradzie". Wydawało mi się, że więcej jeżdżą tylko samobójcy smile.gif Nakedem można spokojnie trzymać na trasie 140-160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sie chlopak przyzwyczai... Pamietam jak swoim golasem z miniowiewka, w za dużym kasku pierwszy raz

> osiągnąłem 170 na "niemieckiej autostradzie". Wydawało mi się, że więcej jeżdżą tylko

> samobójcy Nakedem można spokojnie trzymać na trasie 140-160

zobaczymy zlosnik.gifgrinser006.gif

Owiewkę i tak mam zdejmować już mulher.gif zaklepała na swoją cebulkę. Zobaczy się jak się śmiga bezzzz w trasie zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie mozesz jej dokupic drugiej? bez owiewki to kicha

się pomyśli zlosnik.gifgrinser006.gif

Na razie jeździłem po mieście bez owiewki iii efektów ubocznych nie zauważyłem. cool.gif

Mam już w końcu tablice ze znaczkiem PL zlosnik.gifgrinser006.gif

i dzisiaj moja cebulka kończy 10 lat hehe.gif

Trochę się ździwiłem jak dostałem tablice WK. Byłem przekonany że będą WN rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> się pomyśli

> Na razie jeździłem po mieście bez owiewki iii efektów ubocznych nie zauważyłem.

> Mam już w końcu tablice ze znaczkiem PL

> i dzisiaj moja cebulka kończy 10 lat

> Trochę się ździwiłem jak dostałem tablice WK. Byłem przekonany że będą WN

WF to dla samochodow Praga, dla moto Zoliborz, WB - samochody Bemowo, moto Bielany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na moto nie ma rejonizacji (albo jest inna) - ja na Bielanach mam "bemowskie" WB.

Inne podziały, "połówkowe" (zakresy podzielono od 0 do 4999 i od 5000 do 9999).

Ktoś naprawdę mocno musiał się nad tym ponamyślać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.