Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Subaru Impreza 2.0 GX

Featured Replies

Napisano

Szukam sobie jakiegoś nietuzinkowego auta i zapytuję szanowną brać, co mogą powiedzieć na temat tego auta. Jak ten silnik znosi gaz i jakie choróbska trawią ten model.

Auto jako drugie w rodzinie, może być zarówno kombi jak i sedan.

poglądowo

Napisano

Jeśli chodzi o ten z ogłoszenia to gaz bezproblemowo. Jak dbasz (na zasadzie wymieniasz płyny na czas a nie co 100000 zlosnik.gif) to praktycznie niezniszczalny. Tylko jak na osiągi sporo pali.

A nie lepiej Forka z tym samym silnikiem?

Napisano
  • Autor

> Jeśli chodzi o ten z ogłoszenia to gaz bezproblemowo. Jak dbasz (na zasadzie wymieniasz płyny na

> czas a nie co 100000 ) to praktycznie niezniszczalny. Tylko jak na osiągi sporo pali.

> A nie lepiej Forka z tym samym silnikiem?

Przebiegi będą typowo szosowe stąd szukam niższej konstrukcji no i wizualnie też bardziej impreza mi się podoba.

Jak jest z tym spalaniem, ile Pb ile LPG? Tryb mieszany trasa 25km dziennie/duże miasto 3km z dojazdem prawie w ścisłe centrum

Napisano

> Jak jest z tym spalaniem, ile Pb ile LPG? Tryb mieszany trasa 25km dziennie/duże miasto 3km z

> dojazdem prawie w ścisłe centrum

przy miejskiej jeździe licz min 12l gazu mi w foresterze średnia wychodzi 11,6/100 ale ja mało jeżdżę w typowo miejskich warunkach.

co do silnika, to jak Ci już napisano - 2,0 N/A 125KM jak trafisz zadbany i będziesz dbał to praktycznie niezniszczalny.

Gaz lubi, tzw dziury w obrotach nie ma, regulacja zaworów na śrubkę bez wyciągania silnika wink.gif

Napisano

> Jak jest z tym spalaniem, ile Pb ile LPG? Tryb mieszany trasa 25km dziennie/duże miasto 3km z

> dojazdem prawie w ścisłe centrum

Ja jeżdżę głównie po mieście. Więc jakieś 15 LPG łyknie (jak się bardzo spinam to 13 zlosnik.gif). Forka Ci polecam bo na miejskie dziury i krawężniki jest lepszy. Aczkolwiek osobiście Impreza też mi się bardziej podoba. Tyle że sedan.

Napisano
  • Autor

To mi jeszcze odpowiedzcie jak z rudą jest w Subaru? Jakieś newralgiczne miejsca?

Napisano

> To mi jeszcze odpowiedzcie jak z rudą jest w Subaru? Jakieś newralgiczne miejsca?

U mnie łapie tylne nadkola. Ale nie mam pojęcia czy to standard.

Napisano
  • Autor

> U mnie łapie tylne nadkola. Ale nie mam pojęcia czy to standard.

co to za wajha obok ręcznego?

0578494-subaru-impreza-2.0-gx-awd-2003.jpg

Napisano

> a myślałem, że ma stałe 4x4

Bo ma. I skrzynie z reduktorem. Jedno drugiemu nie przeszkadza.

Napisano
  • Autor

> Bo ma. I skrzynie z reduktorem. Jedno drugiemu nie przeszkadza.

no to teraz pozostaje mi szukanie i trzeźwy osąd

dzięki pub2.gif

Napisano

> a myślałem, że ma stałe 4x4

W Imprezie -kombinacja: wersja europejska, kombi, skrzynia manualna - miała reduktor

Każda inna wersja -sedan, automat, rynek usa- nie ma.

wink.gif

Napisano
  • Autor

> To reduktor uniemożliwia zastosowania stałego 4x4 ?

wiesz więcej to się dziel informacją, ja wiem mnie i dlatego pytam

Napisano

a brzmi to też jak wrx albo sti?

Napisano

> wiesz więcej to się dziel informacją, ja wiem mnie i dlatego pytam

Reduktor to dodatkowa przekładnia. Powoduje że masz mniejsze obroty i większy moment. Mówiąc po ludzku masz 2x więcej biegów niż normalnie.

Napisano

> a brzmi to też jak wrx albo sti?

Jak założysz odpowiedni wydech smile.gif

Ale wersja którą chce kolega nie ma dziury na masce. I raczej nie można jej pomylić z niczym innym.

Napisano

> Jak założysz odpowiedni wydech

> Ale wersja którą chce kolega nie ma dziury na masce. I raczej nie można jej pomylić z niczym innym.

mi tylko o dźwięk chodzi smile.gif

Napisano

> a brzmi to też jak wrx albo sti?

nie i żeby brzmiało trzeba wymienić kompletny wydech.

N/A ma tzw równoodległościowe kolektory, a to różnica w ich długości generuje charakterystyczny bulgot.

Na forum Subaru często zakładają wydechy PROEX, efekty są fajnie bez dużego kombinowania.

Napisano

> nie i żeby brzmiało trzeba wymienić kompletny wydech.

> Na forum Subaru często zakładają wydechy PROEX, efekty są fajnie bez dużego kombinowania.

Jaki jest orientacyjny koszt części i wymiany takiego wydechu?

Wiadomo, że robocizna zależy od fachowca, ale w skali trudności i upierdliwości zadania bliżej jest temu do zmiany opony czy rozkręceniu połowy silnika?

Chodzi o blob eye GD 2.0 / 2.0R / 2.5

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Generalnie idiotoodporny, pancerny sprzęt. Wersje turbo się lubią sypnąć a w wolnychssakach jest tylko problem wymiany kolektora i ostatniej puszki aby wydobyć dziwęk boksera.

Należy pamiętać, ze reduktor ma 3 przełożenia, Hi, Lo i luz bo można się zdziwić że wyje i nie jedzie.

Ruda wpieprza tylne błotniki, w szczególności jeżeli nie ma "cudownych" gumek na rantach błotników, czasem przy przedniej szybie i std. czyli mocowanie foteli wewnątrz auta.

Dobry driver potrafi pojechać Subarką bez turbo bardzo, bardzo szybko i widowiskowo.

Zimą auto bajka.

Napisano

> Ruda wpieprza tylne błotniki, w szczególności jeżeli nie ma "cudownych" gumek na rantach błotników,

To lepiej jest mieć te gumki czy nie? Bo słyszałem już różne opinie.

Napisano

> To lepiej jest mieć te gumki czy nie? Bo słyszałem już różne opinie.

gumki oink.gifzlosnik.gif powinny byc ale całe a nie uszkodzone w ktorych tylko syf sie zbiera

Napisano

> gumki powinny byc ale całe a nie uszkodzone w ktorych tylko syf sie zbiera

Mi się rozłaziły na końcach. Więc blacharz stwierdził że najlepiej zdjąć.

Napisano

> Mi się rozłaziły na końcach. Więc blacharz stwierdził że najlepiej zdjąć.

i piasek z kamiani pierwsze co zrobia to uszkodza ranty blachy na blotnikach 270751858-jezyk.gif

Napisano

Z gumkami tak jest że małe uszkodzenie to wielki problem.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.