Skocz do zawartości

Jeszcze raz o przyczepkach na kat B.


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

> Panowie oswieccie mnie,

> Passat o masie calkowitej 2030kg (1500kg masa wlasna) ciagnie przyczepe z hamulcem o DMC 1500kg.

> Czy moge to ciagac na B czy moze sie przyczepic w razie kontroli?

Ciut za dużo bez uprawnień E hmm.gif

http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=276606846&page=0&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie oswieccie mnie,

> Passat o masie calkowitej 2030kg (1500kg masa wlasna) ciagnie przyczepe z hamulcem o DMC 1500kg.

> Czy moge to ciagac na B czy moze sie przyczepic w razie kontroli?

a jak tą masę całkowitą wyliczyłeś , przecież nikt nie będzie was ważył na drodze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie oswieccie mnie,

> Passat o masie calkowitej 2030kg (1500kg masa wlasna) ciagnie przyczepe z hamulcem o DMC 1500kg.

> Czy moge to ciagac na B czy moze sie przyczepic w razie kontroli?

O 30 kilo za krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciut za dużo bez uprawnień E

> http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=276606846&page=0&vc=1

dziki za tabele. cholerne 30kg za duzo buu.gif. jak trafie na sluzbiste to bedzie pozamiatane.

ale dlaczego w tej tabeli przyczepa lekka + auto moze miec DMC siegajaca 4250 i to na B. a zestaw przyczepy z hamulcem i autem nie moze przekraczac 3500kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziki za tabele. cholerne 30kg za duzo . jak trafie na sluzbiste to bedzie pozamiatane.

> ale dlaczego w tej tabeli przyczepa lekka + auto moze miec DMC siegajaca 4250 i to na B. a zestaw

> przyczepy z hamulcem i autem nie moze przekraczac 3500kg.

Duże auto nawet DMC 3500kg i do tego lekka przyczepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziki za tabele. cholerne 30kg za duzo . jak trafie na sluzbiste to bedzie pozamiatane.

> ale dlaczego w tej tabeli przyczepa lekka + auto moze miec DMC siegajaca 4250 i to na B. a zestaw

> przyczepy z hamulcem i autem nie moze przekraczac 3500kg.

gorzej jak trafisz na ITD grinser006.gif

mówią że 3kzł za bramkę

niestety liczą po łebkach czyli DMC auta + DMC cepki musi się mieścić w 3.5T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziki za tabele. cholerne 30kg za duzo . jak trafie na sluzbiste to bedzie pozamiatane.

> ale dlaczego w tej tabeli przyczepa lekka + auto moze miec DMC siegajaca 4250 i to na B. a zestaw

> przyczepy z hamulcem i autem nie moze przekraczac 3500kg.

Bo zupełnie inaczej prowadzi się samochód z przyczepą lekką, a inaczej z kobyłą 1500 kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo zupełnie inaczej prowadzi się samochód z przyczepą lekką, a inaczej z kobyłą 1500 kilo.

widzisz tu zależy ... lekka 800kg bez hamulców, a "kobyła" 1500kg z amorami, dobrym zawieszeniem i hamulcem ?

mnie się bdb jeździ przyczepą 1000-1100kg i to czasem autem które waży podobnie

za to pamiętam jak beznadziejnie jeździło się lekką niewiadówką 400-500kg

mówi się że ujednolicą zapis i max masa zestawu będzie te 4250kg, bez względu na to czy jest to lekka czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzisz tu zależy ... lekka 800kg bez hamulców, a "kobyła" 1500kg z amorami, dobrym zawieszeniem i

> hamulcem ?

> mnie się bdb jeździ przyczepą 1000-1100kg i to czasem autem które waży podobnie

> za to pamiętam jak beznadziejnie jeździło się lekką niewiadówką 400-500kg

> mówi się że ujednolicą zapis i max masa zestawu będzie te 4250kg, bez względu na to czy jest to

> lekka czy nie

Ziefffffffffff.

No takie są przepisy i tyle.

Wiesz, ja znam teorie, że "+20 km/h do ograniczenia prędkości to nic nie robi"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie oswieccie mnie,

> Passat o masie calkowitej 2030kg (1500kg masa wlasna) ciagnie przyczepe z hamulcem o DMC 1500kg.

> Czy moge to ciagac na B czy moze sie przyczepic w razie kontroli?

przyczepka twoja? Wio na stacje i do wk i za 200 zł zrobisz dmc przyczepy1470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyczepka twoja? Wio na stacje i do wk i za 200 zł zrobisz dmc przyczepy1470

jakim cudem mi to wbija skoro na tabliczce przyczepki i w dowodzie jak wol stoi 1500kg. Przyczepa jeszcze nie moja ale zamierzam ja zakupic. to znaczy teraz juz chyba jej nie kupie bo nie bede robil E dla tych 30kg. lepiej kupic inna przyczepe. czy przy przerejestrowaniu mozna to 1500 zmienic na 1470? jakim sposobem? diagnosta i babka w okienku uwierza mi na slowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakim cudem mi to wbija skoro na tabliczce przyczepki i w dowodzie jak wol stoi 1500kg. Przyczepa

> jeszcze nie moja ale zamierzam ja zakupic. to znaczy teraz juz chyba jej nie kupie bo nie bede

> robil E dla tych 30kg. lepiej kupic inna przyczepe. czy przy przerejestrowaniu mozna to 1500

> zmienic na 1470? jakim sposobem? diagnosta i babka w okienku uwierza mi na slowo.

nie możesz legalnie zmienić DMC, musiał byś mieć nową homologację od producenta

oczywiście w PL różne dziwne rzeczy są możliwe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakim cudem mi to wbija skoro na tabliczce przyczepki i w dowodzie jak wol stoi 1500kg.

Może kup a potem zarejestruj jako samoróbkę. Diagnosta ustali wtedy DMC.

Swego czasu chciałem pożyczyć lawetę no i też był problem z DMC i właściciel mi powiedział, że jakbym chciał ją kupić to mi zmieni. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może kup a potem zarejestruj jako samoróbkę. Diagnosta ustali wtedy DMC.

jak można zarejestrować coś co jest fabryczne jako samoróbkę ? cfaniaczek.gif

tzn mogę kupić sobie tira i coś tam pozmieniać i zarejestrować jako samoróbkę do 3,5T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak można zarejestrować coś co jest fabryczne jako samoróbkę ?

> tzn mogę kupić sobie tira i coś tam pozmieniać i zarejestrować jako samoróbkę do 3,5T ?

Teoretycznie tak:)

A pojazdy typu SAM w jaki sposób są robione? Nie budujesz przecież silnika, elementów zawieszenia, hamulców od podstaw - wykorzystujesz gotowe elementy. Kwestia polega na zmianie właśnie tego "coś tam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretycznie tak:)

> A pojazdy typu SAM w jaki sposób są robione? Nie budujesz przecież silnika, elementów zawieszenia,

> hamulców od podstaw - wykorzystujesz gotowe elementy. Kwestia polega na zmianie właśnie tego

> "coś tam".

ale budujesz ... budując przyczepkę też korzystasz np z fabrycznej osi

akurat temat znam z pkt przyczep kempingowych, tu już ciężko powiedzieć że to SAM grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może kup a potem zarejestruj jako samoróbkę. Diagnosta ustali wtedy DMC.

tez o tym pomyslalem. tylko niektore urzedy chca dla SAMow :

- homologacje na os - i skad mam niby wziac homologacje na osie - sa oryginalne, fabryczne ale to przyczepka uzywana

- jakies rysunki - do zrobienia

- wage - do zalatwienia np. na zlomie (ale podobno musi byc legalizacja i wydruk)

- jakies oswiadczenie, ze materialy nabyles legalnie - tylko papier

Kolega zamawial ostatnio przyczepke u goscia co sie tym zajmuje. I mial niestety problem z rejestracja (w Pabianicach). Wymyslali cuda na kiju. Zarejestrowal w Piotrkowie od reki na kogos z rodziny.

Tez chcialem zamowic u tego samego goscia ale nauczony jego doswiadczeniem podjechalem na stacje zapytac co trzeba miec. Diagnosta na stacji we Wroclawiu jak zaczal mi wymieniac liste dokumentow, ktore musze przyniesc to mi sie odechcialo samow. Brakowalo tylko podpisu prezydenta do kompletu. Panstwo w panstwie i kazdy ma swoje "widzi mi sie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakim cudem mi to wbija skoro na tabliczce przyczepki i w dowodzie jak wol stoi 1500kg. Przyczepa

> jeszcze nie moja ale zamierzam ja zakupic. to znaczy teraz juz chyba jej nie kupie bo nie bede

> robil E dla tych 30kg. lepiej kupic inna przyczepe. czy przy przerejestrowaniu mozna to 1500

> zmienic na 1470? jakim sposobem? diagnosta i babka w okienku uwierza mi na slowo.

mowie jedziesz na stacje i robisz zmiane da sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ty tak na poważnie.... U nas o tym nie wiedzą

na jakiej podstawie zmieniasz DMC ?

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7410

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=9921

jakiś tekst

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/view...sc&start=30

Quote:

dmc przyczepy nikt nie zmieni, bo to jest tak samo zawiłe jak zmiana dmc samochodu. I niestety klops, mimo szczerych chęci pomocy klientowi nic nie możemy zrobić.


Quote:

DMC rzecz święta i nie do ruszenia

nawet rzeczoznawca nie podważy wartości podanej przez producenta


Quote:

Dmc można zmniejszyć pod warunkiem wykonania zmian konstrukcyjnych które to zmienią. Ale z reguły nikt się w to nie bawi bo to śliski temat. Prowadzi do nadużyć.


znam przypadek zmiany DMC, na podstawie nowej homologacji od producenta ok.gif

reszta to jak było w którymś cytacie - śliska sprawa

chciałem zmienić DMC przyczepki kempingowej, więc trochę analizowałem temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytam i oczom nie wierze.

> Kupiłem lawetke i zmieniałem conieco i teraz miałem dodać 50 kg ładowności i wychodziło że 3 stówki

czyli 300zl za zmiane DMC? jak to dokladnie zrobiles?

pojechales na stacje diagnostyczna "dzien dobry chce zmienic DMC przyczepy?"

jesli robiles to i masz doswiadczenie to podziel sie nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli 300zl za zmiane DMC? jak to dokladnie zrobiles?

> pojechales na stacje diagnostyczna "dzien dobry chce zmienic DMC przyczepy?"

> jesli robiles to i masz doswiadczenie to podziel sie nim.

Nie, nie robiłem.

O takiej kwocie była mowa na okręgówce ale olałem to i chwilowo laweta jeździ po polsce z kolegą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi Panowie, w dowodzie mojego auta o masie własnej 1480kg w rubryce O2 jest wpisane 500kg, to znaczy że moge ciagnac tylko przyczepkę o DMC 500kg??? Nie mogą ciagąc lekkiej o DMC750kg?

Drugie pytanie. Mój Fiat Ducato ma DMC 2800kg, czy mogę nim ciagnąć przyczepkę lekką DMC 750kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz tylko 500kg. Kategoria B uprawnia do ciągnięcia przyczepy lekkiej do masy o 750kg, Jeśli auto ma DMC 3500kg, to również na "B" możesz ciągnąć przyczepę lekką o masie 750kg, czyli masa zestawu będzie 4250kg. Niestety teraz jak kolega wspomnial, trzeba pamiętać o VIA TOOLu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedzcie mi Panowie, w dowodzie mojego auta o masie własnej 1480kg w rubryce O2 jest wpisane

> 500kg, to znaczy że moge ciagnac tylko przyczepkę o DMC 500kg??? Nie mogą ciagąc lekkiej o

> DMC750kg?

O2 to chyba masa przyczepy bez hamulca, czyli możesz ciągnąć przyczepkę bez hamulca do 500kg

w drugiej masz masę z hamulcem i tam powinno być więcej, coś koło 1200-1500kg ?

kat. prawa jazdy to zupełnie inna para kaloszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O2 to chyba masa przyczepy bez hamulca, czyli możesz ciągnąć przyczepkę bez hamulca do 500kg

> w drugiej masz masę z hamulcem i tam powinno być więcej, coś koło 1200-1500kg ?

> kat. prawa jazdy to zupełnie inna para kaloszy

Ale bzdura, żeby kombi o mocy prawie 200KM i wadze 1,5 tony nie mogło ciągnąć przyczepki bez hamulca 750kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie oswieccie mnie,

> Passat o masie calkowitej 2030kg (1500kg masa wlasna) ciagnie przyczepe z hamulcem o DMC 1500kg.

> Czy moge to ciagac na B czy moze sie przyczepic w razie kontroli?

Mozna ciagnac bex hamulca 750kg zeby ciagnac cos wiecej trzeba miec E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna ciagnac bex hamulca 750kg zeby ciagnac cos wiecej trzeba miec E

ale moja przyczepka mialaby hamulec. moje pytanie bylo o mase calego zespolu bo przekracza o 30kg 3,5T.

sprawdzialem juz nawet kursy na B+E - 999zl + 160zl egzamin.

jak bede mial juz B+E, a kiedys moze zrobie C to wtedy E tez obowiazuje na duze przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety NIE kiedyś tak można było kombinować a nawet łatwiej było

Od kiedy nie mozna robic E do B, bo normalnie majac tak mozna nawet ciagnikem jezdzic z przyczepa nie majac E. Hehe akurat pracuje w rolnictwie to wiem ze tak mozna I pierwsze slysze ze juz nie mozna robic E do B wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kiedy nie mozna robic E do B, bo normalnie majac tak mozna nawet ciagnikem jezdzic z przyczepa

> nie majac E. Hehe akurat pracuje w rolnictwie to wiem ze tak mozna I pierwsze slysze ze juz

> nie mozna robic E do B

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem posty do których się odnosisz ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem posty do których się odnosisz

Ja wiem o czym pisze temat,pytanie bylo o B+E a przrabialem to kilka dni temu to odpisalem co daja uprawnienia B+E wiec mie wiem o co ci biega. Spokojnie mozna I osobowka ciagnac przyczepke jak I traktorem przyczepe majac B+E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale w PJ nie masz miejsca na dwa typy E. wiec skad bedzie wiedzial, ze E bylo robione dla B i nie

> obowiazuje dla C - jesli mam wbite w PJ B, E i zrobie kiedys C.

Masz jakieś fałszywe prawo jazdy, albo nie oglądałeś drugiej strony. Tam jak byk są zaznaczone kategorie, które posiadasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale bzdura, żeby kombi o mocy prawie 200KM i wadze 1,5 tony nie mogło ciągnąć przyczepki bez

> hamulca 750kg...

reklamacje do producenta grinser006.gif

jako ciekawostkę powiem Ci że moje auto o MW 1100kg ma 750kg, a drugie o masie 1400kg ma chyba 600kg (na pewno mniej)

spineyes.gif

MMC przyczepy zależy od wielu czynników, taka 750kg przyczepką przy gwałtownym hamowaniu mogła by Ci wjechać do bagażnika icon_rolleyes.gif

a to że masz 200KM wiele nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem o czym pisze temat,pytanie bylo o B+E a przrabialem to kilka dni temu to odpisalem co daja

> uprawnienia B+E wiec mie wiem o co ci biega. Spokojnie mozna I osobowka ciagnac przyczepke jak

> I traktorem przyczepe majac B+E

Ale koledze chodziło o to, że jak się ma B+E i się za jakiś czas zrobi C to się nie ma C+E tylko trzeba jeszcze robić kurs i egzamin. A nie chodziło mu o to czy traktorem z przyczepą można jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> reklamacje do producenta

> jako ciekawostkę powiem Ci że moje auto o MW 1100kg ma 750kg, a drugie o masie 1400kg ma chyba

> 600kg (na pewno mniej)

> MMC przyczepy zależy od wielu czynników, taka 750kg przyczepką przy gwałtownym hamowaniu mogła by

> Ci wjechać do bagażnika

> a to że masz 200KM wiele nie zmienia

No hamulce to mam chyba "nieco" lepsze niż chociażby taki Lanos 1.6 który też może ciągnąć 500kg. Mi to zwisa bo i tak nie mam haka, ale zdenerwował mnie sam fakt 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No hamulce to mam chyba "nieco" lepsze niż chociażby taki Lanos 1.6 który też może ciągnąć 500kg.

> Mi to zwisa bo i tak nie mam haka, ale zdenerwował mnie sam fakt

ale hamulec to tylko jedna składowa, mocowanie samego haka zostaje takie samo jak w 90KM hmm.gif

vitara z podpisu ma właśnie 750kg, ale tam hak mocowany jest do solidnej ramy, a nie wytłoczki blach po puszcze od piwa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.