Skocz do zawartości

Pierwsza awaria


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

> ......czy jest jeszcze gdzieś bezpiecznik od zapalniczki?

> Dostałem CB, jednak nie ma prądu

> Bezpieczniki pod kierownicą sprawdzone, są OK.

> Gdzie szukać dalej? Czy może sama zapalniczka jest

Tez mi sie przeplaił już z 2 razy - jest w bezpiecznikach pod kierownicą, poszukaj dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ......czy jest jeszcze gdzieś bezpiecznik od zapalniczki?

> Dostałem CB, jednak nie ma prądu

> Bezpieczniki pod kierownicą sprawdzone, są OK.

> Gdzie szukać dalej? Czy może sama zapalniczka jest

Czas sprzedać padline biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli badałeś na oko? Nie masz żadnego prostego multimetru?

Po wyciągnięciu bezpiecznika (przerwany) dałem nowego. Miałem tylko pod ręką jakieś made in wiejska stacja benzynowa zlosnik.gif I nadal nie działała zapalniczka.

A że miałem po drodze ASO, to zajechałem zlosnik.gif

Miernik zostawiłem w pracy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieje że to będzie jej jedyny

> Bo kolejny może już nie być taki "przyjazny" cenowo

Wczoraj pojechałem do ASO, dowiedzieć się ile będzie kosztować naprawa po tej stłuczce którą zaliczyła moja Alfina zlosnik.gif

Jako ciekawostkę podam cenę reflektora: 4tyś grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj pojechałem do ASO, dowiedzieć się ile będzie kosztować naprawa po tej stłuczce którą

> zaliczyła moja Alfina

> Jako ciekawostkę podam cenę reflektora: 4tyś

A to na allegro trzeba kupowac uzywke a nie fukiel nowke 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pochwal się jak skończą, sprawdzimy efekty

13900PLN zlosnik.gif

Jak dla mnie to wyszło bardzo ładnie

286261915-1.jpg

Jest tylko jeden zonk. Odpaliłem auto jeszcze przed Carserwisem i zaświecił się "Check". Pomyślałem że może czegoś nie podłączyli.

Zawlekli Alfę pod komputer i okazało się że łapie błąd EGR. Wykasowali błąd, dojechałem do domu i był spokój. Jednak jak wyjechałem ponownie w miasto coś załatwić, to błąd znowu wyłapałem oslabiony.gif

EGR był czyszczony ze 2-3 miesiące temu, ale wtedy przed czyszczeniem to był totalny dramat, auto w ogóle siły nie miało. Teraz jeździ raczej normalnie. Może jest dłuższa zwłoka na turbo, ale nie wiem czy to nie złudzenie, bo jeździłem przecież tydzień benzynowym autem bez turbo.

Trudno to walić na serwis. Przecież przy wymianie maski i zderzaka nie da się zepsuć EGR niewiem.gif

Jutro jadę w trasę, to poobserwuję zachowanie auta.

Chyba ta lampka przyśpieszy wizytę w pewnym serwisie w Gliwicach wink.gif

post-7124-1435251738529_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 13900PLN

> Jak dla mnie to wyszło bardzo ładnie

> Jest tylko jeden zonk. Odpaliłem auto jeszcze przed Carserwisem i zaświecił się "Check". Pomyślałem

> że może czegoś nie podłączyli.

> Zawlekli Alfę pod komputer i okazało się że łapie błąd EGR. Wykasowali błąd, dojechałem do domu i

> był spokój. Jednak jak wyjechałem ponownie w miasto coś załatwić, to błąd znowu wyłapałem

> EGR był czyszczony ze 2-3 miesiące temu, ale wtedy przed czyszczeniem to był totalny dramat, auto w

> ogóle siły nie miało. Teraz jeździ raczej normalnie. Może jest dłuższa zwłoka na turbo, ale

> nie wiem czy to nie złudzenie, bo jeździłem przecież tydzień benzynowym autem bez turbo.

> Trudno to walić na serwis. Przecież przy wymianie maski i zderzaka nie da się zepsuć EGR

> Jutro jadę w trasę, to poobserwuję zachowanie auta.

> Chyba ta lampka przyśpieszy wizytę w pewnym serwisie w Gliwicach

Ładnie zrobili smile.gif

Napisz jak możesz co było wymieniane, i jakie elementy malowane zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miło

> Reflektor ceną mocno rzuca

> Widać różnice w lampach? Jak patrzy się na przód auta.

Niestety widać. Nowy reflektor jest nowy. Szkło jest krystalicznie czyste. Na starym szkło jest takie lekko zmatowione. Nie jak na Punto 2 reflektory zlosnik.gif, ale widać że jest inaczej. Może po myciu się jakoś to wyrówna niewiem.gif

Ja się zastanawiam, kto przy zdrowych zmysłach by kupił taki reflektor? hehe.gif Dwa reflektory i masz prawie dychę w plecy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety widać. Nowy reflektor jest nowy. Szkło jest krystalicznie czyste. Na starym szkło jest

> takie lekko zmatowione. Nie jak na Punto 2 reflektory , ale widać że jest inaczej. Może po

> myciu się jakoś to wyrówna

> Ja się zastanawiam, kto przy zdrowych zmysłach by kupił taki reflektor? Dwa reflektory i masz

> prawie dychę w plecy

Mogłeś domagać się drugiej nowej zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Albo ją uszkodzić nono.gifzlosnik.gif

Nawet nie chce wiedzieć ile ASO ma na lampie zarobku biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób polerkę drugiej lampy

Oddałem do polerowania z miesiąc temu reflektor w Punto 2 i to zmatowienie szybko wraca po takiej usłudze oslabiony.gif

W Alfie chyba nie jest taki duży problem ze zmatowieniem, ale z brudem wewnątrz lampy niewiem.gif

Stary reflektor (prawy)

prawy_stary.jpg

Nowy reflektor (lewy)

lewy_nowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oddałem do polerowania z miesiąc temu reflektor w Punto 2 i to zmatowienie szybko wraca po takiej

> usłudze

> W Alfie chyba nie jest taki duży problem ze zmatowieniem, ale z brudem wewnątrz lampy

> Stary reflektor (prawy)

> Nowy reflektor (lewy)

Ja swoje lampy w mk2 sam polerowałem.

Po polerce jeździłem ~2 lata, jak auto sprzedawałem lampy nadal jak nowe smile.gif

Troszkę widać różnicę crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie podmienili

Tłumaczyli to tak, że auto stało tydzień i mogło coś się tam zastać.

Poniekąd mieli rację, bo na drugi dzień jak przejechałem traskę i dałem parę razy ostro w palnik, to się problem rozwiązał wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> W Alfie chyba nie jest taki duży problem ze zmatowieniem, ale z brudem wewnątrz lampy

Dokładnie tak.

Od jakiegoś czasu juz narzekam na jakość światła z ksenonowych reflektorow mojej Q4. W pewnym momencie miałem wrażenie, że po zapadnięciu zmroku a jeszcze przed pełnym zaciemnieneim, jadę bez świateł.

Z zewnątrz reflektory wyglądają jak Twoje stary. Wiadomo, że ze względu na koszty wymiana na nowy nie wchodzi w grą, ale...

Już wiele lat temu skutecznie ożywiłem soczewkowe reflektory H1 w AR146. Postanowiłem przyjrzeć się tym w 159.

Okazuje się, że poza względnie uciążliwym demontażem plastików (jedna ze śrub mocujących reflektor jest pod zderzakiem, a śruby po kilku latach nie zawsze chętnie się odkręcają), demontaż i czyszczenie raflektora jest bajecznie proste. A na pewno dużo prostsze niż w klejonym, soczewkowym reflektorze 146.

W moim przypadku najbardziej zakurzony był odbłysnik - wprost szary. Na szczęście przetarcie nie spowodowało zejścia warstwy odblaskowej. Chyba temp. osiągane przy mniejszej mocy wydzielanej przez ksenon mają tu znaczenie.

Brudna była także soczewka od strony wewnętrznej. Plastik osłaniający (czyli to co widzimy) w zasadzie bez zarzutu.

Konkluzja: jakość światła wzrosła ogromnie. Plama światła w warunkach mokrego asfaltu wreszcie jest przyzwoita (na może nie tak fajna jak w nowych reflektorach Ypsilona żony). Warto poświęcic chwilkę by sobie życie w okresie jesienno-zimowym oświetlić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co to za zabezpieczenie antykorozyjne które się robi 6 minut ?

Tylko na to pytanie zapamiętałem odpowiedź gościa z serwisu wink.gif

Klapa podobno do nich przychodzi jakaś nie "zaklepana" z przodu od spodu. Oni to zaklepują i robią jakąś "gumówkę", czy coś w ten deseń. Pokazywał mi paluchem, ale dla mnie to wygląda jak blacha i tyle zlosnik.gif

> Jest gdzieś zdjęcie jak wyglądała z uszkodzeniem ?

Tu masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.