Skocz do zawartości

Zakup- co sadzicie?


wchpikus

Rekomendowane odpowiedzi

> hej!

> Znalaznem takie cos:)

> allegro

> Cena mala, ale 120KM to troche malo jak na takie auto??

> Warto sie przyjrzec? Moze wersja uboga?

Jeśli w dobrym stanie brać i tyle.

Za kilka stówek dłubniesz to na ponad 150 km i będzie jeździć, a nie turlać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej!

> Znalaznem takie cos:)

> allegro

> Cena mala, ale 120KM to troche malo jak na takie auto??

> Warto sie przyjrzec? Moze wersja uboga?

Cena szok niska, zwlaszcza ze zawieszenie zrobione, rozrzad, zarejestrowany itd...

Troche goly ale cos za cos.

Ja mam 120KM i powiem tak, do NoPb to i tak wyrywny motor, a ja wole mniej do psucia niz moc jakos tam

Zalezy do czego potrzebujesz i tyle.

Mi i w trasie jak wioze ze 300kg na pokladzie daje spokojnie rade bez zenady.

A fakt, ze do 150 za 1300zl mozna podciagnac:)

jesli ktos zna magika co za pare stowek dlubnie dac namiar;) na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

zderzak przedni, pomalowany profesjonalnie błotnik i drzwi od strony pasażera.


Trzeba by zobaczyć co z geometrią i co z poduszkami... skoro uczciwy to powinien mieć zdjęcia po tym wypadku a przed naprawą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Ja osobiscie bym sie pofatygowal po sprawdzeniu w ASO Fiata co w trawie piszczy.

Fakt, ze auta leca ma leb daje takie efekty.

jesli cena zawiera wszystko poza rejestracja ( ok 700zl) to warte uwagi, sporo ma i nawi miedzy zegarami, mysle ze wystarczy ale musi byc do tego PEN !!!

No i dziwnie NIEWYTARTE zupelnie nakladki na pedaly <zonk> mozliwe toto?

Ja kupilem z nalotem 131 potwierdzony w ASO (gwarancja) i gumki wyraznie wytarte na krawedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dziwnie NIEWYTARTE zupelnie nakladki na pedaly mozliwe toto?

> Ja kupilem z nalotem 131 potwierdzony w ASO (gwarancja) i gumki wyraznie wytarte na krawedziach.

Tutaj koledze przyznaję w pełni rację obecnie mam 23 kkm i już mi nakładkę gumową ze sprzęgła wymieniali na gwarancji bo pękła na krawędzi i była mocno wytarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce juz 120ph..za malo dla mnie

Na 150-160 KM spokojnie mozna podciagnac za 700-1300zl i EGRa jeszcze slepia ponoc.

Mi tez sie wydawalo ze neiwiele, ale powiem Ci, ze uzywajac w miescie, obwodnice jakies w 70% az nadto mocy.

W trasie..coz, ja spokojnie jezdze to mie nie brakuje, ale jak znajde pare zloty to na uro cromka dostanie [motyla noga]:) moze

Alfa, lanca to klasyczne kombi, piekne Delta, 159, ale ciasnota jakos mnie nie urzekla w srodku, mam syna 9 i 2 lata wiec wiaomo ile rzeczy i przez pryzmat wielkosci padlo na crome bo VAN-a nie chcialem

Powodzneia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie poluje na Delte...strasznie mi sie podoba.

Co do 150ph, nie wiem jak to wyglada w Cromie, ale moze to wystarcza...przydalo by sie 170...

Co do miejsca, troche mi nie pasuje ten tunel i podlokietnik, obecnie w stilo wogole mi nie przeszkadza, a tutaj widze na stale...

Cos wiekszego by sie przydalo i mocniejszego, zreszta auto z 2003 r to wiadomo..juz czas na zmiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie poluje na Delte...strasznie mi sie podoba.

> Co do 150ph, nie wiem jak to wyglada w Cromie, ale moze to wystarcza...przydalo by sie 170...

> Co do miejsca, troche mi nie pasuje ten tunel i podlokietnik, obecnie w stilo wogole mi nie

> przeszkadza, a tutaj widze na stale...

> Cos wiekszego by sie przydalo i mocniejszego, zreszta auto z 2003 r to wiadomo..juz czas na zmiane

Pewnie ze i 200 kucy nie zaszkodzi ale cos za cos

120KM to rozsadny wybor, a dodac do 160 i loozik:)

Dla mnie debilne jest miejsce zapalniczki przedniej w cromie, ale wygoda wchodzenia do auta bezcenna

Tak, do cromy wchodze do Lanosa wsiadam smile.gif

Delta przy jednym dziecku jest ok, ale jak z czesciami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam pojecia, choc to wloch, wiec podobnie jak w alfie i fiacie...mysle ze podobnie cenowo.

Pamiętaj, że w Cromie sporo jest z Opla, więc bardziej popularne. Wiem coś na przykładzie wcześniejszego Stilo.

> A silniki takie same.

> A jak jest w Cromie z ta kierownica, faktycznie taka kicha?

nie miałem problemów w Stilo, nie mam też i w Cromie. A długie trasy znacznie wygodniej w Cromie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak jest w Cromie z ta kierownica, faktycznie taka kicha?

> W Stilo wszystko da sie ustawic..

co wy za "urban legends" z tą kierownica?

Wsiadasz ustawiasz i jedziesz. Kolejna osoba która nie ma cromy pisze o kierownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co wy za "urban legends" z tą kierownica?

> Wsiadasz ustawiasz i jedziesz. Kolejna osoba która nie ma cromy pisze o kierownicy...

Ja tez tam roznicy nie widze, wsiadlem ustawilem i jezdzilem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co wy za "urban legends" z tą kierownica?

> Wsiadasz ustawiasz i jedziesz. Kolejna osoba która nie ma cromy pisze o kierownicy...

Ja już jestem przewrażliwiony na tym tle i wsiadając ciąglę się przyglądam yikes.gif jak ona niby jest niecentralnie ale jak dotąd nic nie znalazłem.... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też to popieram .Jezdziłem w trasach Grande i teraz pomykam Cromą to różnica jest wielka

Croma o auto stworzone do długich tras. Ja porównuję z Zafirą którą jak jednym ciągiem przejechałem 1100 km to miałem dość. Jak jechałem Cromą do hiszpani z międzylądowaniem we francji razem 2400 km to zupełnie tego nie odczułem. Kolega który ze mną jechał Astrą II to jak dojechaliśmy do francji 1300 km to padał na twarz, a ja w zasadzie mógłbym jechać dalej zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi tam wygodnie ja tam nie narzekam w środku ,i z tyłu też nie narzeka.Moja mówi,że więcej miejsca

> jest z tyłu niż z przodu jak sie jedzie:).

> Jeden palną na forum o "Kierownicy" to teraz pierdoły lecą

Ja to mam 1,5 metra w kapeuszu i na obcasie hehe.gif więc mi miejsca nie brakuje z tyłu jak szwagra wiozłem z szwagierką oboje pod 1,99 metra hehe.gif .... to również nikt nie narzekał na brak miejsca wręcz przeciwnie

Ale siedzenia nie trzymają i jak mię ułańska fantazja rozpiera to muszę się kolanem o boczek zapierać na zakręcie aby nie wypaść.. zlosnik.gif

Ale z tą ułańską fantazją to nie ma co przesadzać bo dzisiaj mało mi jeden taksówkarz auta nie skasował....

W Gdyni na wylocie na Rumie leciałem wolno wink.gif prawym pasem a on z 90 pomykał lewym... wyprzedził mnie i w miejscu gdzie pługo-piaskarki zawracają na lewym pasie powstała zaspa śniegu.... widząc co się szykuje zaczełem hamować... no i wpadł na nią zasypał mnie śniegiem z pod kół ... jeszcze nigdy takiego pióropusza na 4 metry do góry nie widziałem śniegu i błota pośniegowego i jak w końcu się wyłoniłem z tej chmury to przede mną na obu pasach wirował w okół własnej osi... Vectra C kombi srebrna - TAXI... nic się nie stało bo wyhamowałem ale widać było, że gościu sie mocno przestraszył bo po minucie takiego stania w poprzek 2 pasów zjechał z jezdni na pobocze i juz dalej nie pojechał... ciekawe co na to pasażerowie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> widać było, że gościu sie mocno przestraszył bo po minucie takiego stania w poprzek 2 pasów

> zjechał z jezdni na pobocze i juz dalej nie pojechał... ciekawe co na to pasażerowie

Kazali się zawieść do pralni... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kazali się zawieść do pralni...

Dzisiaj jakis sciana.gifbananaevil.gifbananaevil.gif mię podkusił i przejechałem sie Audi A4 2.0 170 KM w Dieslu i kombi Panie ... 2010 rok... Sssssssline ... zrobiłem sobie nim wycieczkę kilkuset km do Szczecina... i nazat.... przywiozłem do domu ból głowy i 6 puktów mlot.gif

No ale nie o tym chciałem....

W mojej ocenie to auto nie dla mnie... to znaczy jak ktoś już zauważył do cromy ja wchodzę i siadam tu w A4 wychodzenie po kilkuset km przypominało wyczołgiwanie się lub wypełzanie facepalm%5B1%5D.gif Skrzynia 6 biegowa manual bardzo fajnie pracowało... krótkie przełożenia lepiej niz moja zlosnik.gif Auto zbierało sie trochę lepiej.. przynajmniej takie miałem odczucia... prędkościomierz pokazywał dokładnie to co GPS... miejsca w środku mało albo bardzo mało.. strasznie przytłoczony tam siedziałem, Silnik spalił mi tyle samo co w Cromie na tym dystansie ... 5,4 litra według komputera co utwierdza mię w przekonaniu, ze spalanie zależy od kierowcy a nie od auta.. hehe.gif ogólnie auto zmęczyło mnie choć na początku drogi stwierdziłem, że powinno być wygodniejsze niż Croma.. Nie dogadałem sie z hamulcem ręcznym .... jakoś mi brakowało tej dźwigni. Wykończenie na znacznie wyższym poziomie niz u Fiata... zachowanie na drodze choćby z powodu wysokości środka ciężkości inne .. jakieś gigantycznej różnicy nie ma.....

Wiec muszę na przyszłość jakiegoś vana szukać bo tak nisko i ciasno nie lubię juz siedzieć... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam poczciwego Lanowoza z sentymentu na silownie mnie wozi:) i czuje sie w nim jak w gokarcie, wszystko male, malutkie i niskie biegi, mala kier ( MOMO), wszystko takie ciasnawe a wysiasc..hoho...to wrecz wygramoliwuje sie, halasu narobi i jakos sie turla:)

A CROMKI wychodze i tyle.

W sumie przejechalbym sie automatem z ciekawosci jak toto chodzi i ile by salalawmiescie. Jakos z wiekiem...wygodniejszy sie staje:)

Lubie CROMKE za ilosc na drodze, za wielkosc, wygode i rozsadny stosunek ceny do zawartosci.

Jesli nie bedzie sprawialakloporow to pobedzie w rodzinie chwile:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma to jak kręcenie licznika , na zdjęciu widać 176tyś a w opisie 96tyś.

> I weź tu kup używany samochód.

no co, pomylil sie smile.gif bo kilka wystawial w tym dniu i mial tyyyle danych:)

Moza zadzwonic z ciekawosci smile.gif))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma to jak kręcenie licznika , na zdjęciu widać 176tyś a w opisie 96tyś.

> I weź tu kup używany samochód.

swoją drogą to ten egzemplarz wisi już dobre pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma to jak kręcenie licznika , na zdjęciu widać 176tyś a w opisie 96tyś.

Liczył najwidoczniej na to , że fotki nie wyjdą aż tak wyraźnie zlosnik.gif

A teraz pewnie stan licznika zgadza się już z opisem ...

> I weź tu kup używany samochód.

Ostatnio byłem ze znajomymi po Vectrę i Maryśkę , w CDTI cofnięty przebieg o 100tys. km , w JTD o 70tys .

Do tej pory na jakieś 30 aut może trafiło mi się kilka w których licznik nie był cofany sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liczył najwidoczniej na to , że fotki nie wyjdą aż tak wyraźnie

> A teraz pewnie stan licznika zgadza się już z opisem ...

> Ostatnio byłem ze znajomymi po Vectrę i Maryśkę , w CDTI cofnięty przebieg o 100tys. km , w JTD o

> 70tys .

A jak to poznac jesli nie ma historii serwisowej do konca?

> Do tej pory na jakieś 30 aut może trafiło mi się kilka w których licznik nie był cofany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ze nie mozna tego...skorygowac?:)

Jasne że można smile.gif Przebieg, o ile nic się nie zmieniło przez 10lat w tej kwestii we Fiacie jest zapisany w liczniku i w ECU - Jeśli chodzi o licznik to ustawienie licznika nie jest problemem. A jeśli chodzi o ECU to większy problem. Ale zawsze można podmienić komplet zegary+ECU...

Pośrednio przebieg można jeszcze sprawdzić w centralce Airbagów (przynajmniej ja tak miałem w Lybrze) - jest tam zapisany czas działania w minutach. Średnio ilość minut powinna być równa ilości kilometrów (przy średniej prędkości 60kmh) - ta informacja może nam dać sygnał, że centralka Airbagów była wymieniana.

Inna sprawa - mierzenie powłoki lakierniczej... wczoraj dowiedziałem się, że lakiernicy stosują podkłady z opiłkami żelaza - czyli szpachla, potem lakier z opiłkami, lakier właściwy i klar... I mamy element co najwyżej blachę z odświeżonym lakierem "bez grama szpachli"

Reasumując: handlarze stosują różne fortele, aby zarobić... Przy zakupie samochodu wszystko trzeba zrobić aby nie dać się wrobić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne że można ....

> ... A jeśli chodzi o ECU to większy problem

No właśnie - praktyka wskazuje , że w przeciwieństwie do licznika , przebieg w ECU w JTD i MJTD nie jest zmieniany przez oszustów , więc najwyraźniej jest z tym problem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - praktyka wskazuje , że w przeciwieństwie do licznika , przebieg w ECU w JTD i MJTD

> nie jest zmieniany przez oszustów , więc najwyraźniej jest z tym problem

No a w mojej Cromce ODO pokazuje zawsze 0 (zero).wcale nie idzie.Odczyt z licznika pokrywa się z tym co na desce. I o co chodzi?? Nie jestem pewien ale ta sytuacja ma miejsce od momentu jak mi DPF'a wycięli slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No a w mojej Cromce ODO pokazuje zawsze 0 (zero).wcale nie idzie.

> Nie jestem pewien ale ta sytuacja ma miejsce od momentu jak

> mi DPF'a wycięli

A wcześniej przebieg w ECU był zgodny z licznikiem ?

Jak dawno DPF był wycinany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem szczerze ze nigdy na to niezwrocilem uwagi

Wg. niektórych opinii przebieg w MJTD w ECU potrafi się skasować przy zbyt niskim/dłuższym braku napięcia z akumulatora albo przy ... kombinacjach z przebiegiem w liczniku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.