Skocz do zawartości

Amorki jaka różnica pomiedzy B4 ws B6


Parowoz

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak będzie róznica w amorkach bilstein B4 a wersją B6 warto troche dopłacić do B6

B4 to zamienniki.

B6 są już inne. Mają grube rury, są rozbieralne, podobno naprawialne. Można regulować ciśnienie gazu. Będą twardsze ale długość jest ta sama (wysokość auta).

IMHO warto. Prowadzenie na plus. Jednak kosztem komfortu. I wielki plus za to, że się nie zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> B4 to zamienniki.

> B6 są już inne. Mają grube rury, są rozbieralne, podobno naprawialne. Można regulować ciśnienie

> gazu. Będą twardsze ale długość jest ta sama (wysokość auta).

> IMHO warto. Prowadzenie na plus. Jednak kosztem komfortu. I wielki plus za to, że się nie zużywają.

czyli co mająjakieś pokrętełko do regulacjii ciśnienia i można zrobić bardziej komfortowo lub bardzej sportowo.

Bardzo odczuwalna bedzie różnica w komforcie dla podruzującej rodzinki w sumie dużym autem bo wkładał bede do A6 kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli co mająjakieś pokrętełko do regulacjii ciśnienia i można zrobić bardziej komfortowo lub

> bardzej sportowo.

zlosnik.gif nie, tylko w serwisie, a i to tylko specjalistycznym, osobiście nic nie modziłem

> Bardzo odczuwalna bedzie różnica w komforcie dla podruzującej rodzinki w sumie dużym autem bo

> wkładał bede do A6 kombi

u mnie jest odczuwalna, auto kompakt, znam wszystkie dziury w drodze do pracy, jest inaczej, bardziej pracuje karoseria, wychyły wahaczy są mniejsze, jedziesz jakby igłą po płycie gramofonowej, masz na aucie odwzorowanie drogi

ale, daje się pojechać 1500 km i nie ma jakiegoś większego zmęczenia niż innym samochodem z normalnym zawieszeniem, ale drogi typu tarka to masakra, takiej nawierzchni nie wybierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będzie róznica w amorkach bilstein B4 a wersją B6 warto troche dopłacić do B6

to są zdecydowanie dwa różne amortyzatory.

B4-seria, zamiennik, gazowo-olejowy

B6- usportowiona seria, zamiennik, gazowo-olejowy, konstrukcja upside-down (ale to zależy od konkretnego auta).

Jak lubisz jeździć szybciej to polecam B6. Pogorszenie komfortu niewielkie, polepszenie prowadzenia niebo a ziemia.

Pamiętaj, że to jest amortyzator (teoretycznie) do seryjnej sprężyny. Po obniżeniu tracisz gwarancję (teoretycznie).

Do obniżeń jest B8. Charakterystyka podobna jak B6 ale krótszy skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli co mająjakieś pokrętełko do regulacjii ciśnienia i można zrobić bardziej komfortowo lub

> bardzej sportowo.

Nie są regulowane w ten sposób. Jest w nich możliwość regenerowania w serwisie. Przy takiej regeneracji można zmienić charakterystykę (zmiana zaworów).

> Bardzo odczuwalna bedzie różnica w komforcie dla podruzującej rodzinki w sumie dużym autem bo

> wkładał bede do A6 kombi

Sprawdź kto produkuje oryginały bo w Audi w mocniejszych silnikach może się okazać że w serii masz B6 wink.gif

W dużym i ciężkim aucie będzie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to są zdecydowanie dwa różne amortyzatory.

> B4-seria, zamiennik, gazowo-olejowy

> B6- usportowiona seria, zamiennik, gazowo-olejowy, konstrukcja upside-down (ale to zależy od

> konkretnego auta).

> Jak lubisz jeździć szybciej to polecam B6. Pogorszenie komfortu niewielkie, polepszenie prowadzenia

> niebo a ziemia.

> Pamiętaj, że to jest amortyzator (teoretycznie) do seryjnej sprężyny. Po obniżeniu tracisz

> gwarancję (teoretycznie).

> Do obniżeń jest B8. Charakterystyka podobna jak B6 ale krótszy skok.

No i dalej dylemat.

Pamiętam jak miałem te B6 kiedyś na przodzie w octawce to właśnie trakcja sie polepszyła ale na komforcie jakoś róznicy niebyło.

Tym autem głównie jeżdzi żona z dzieciakami po mieście i czasami jakieś wypady poza miasto rodzinne więc co da rade po zamontowaniu tych B6 czy lepiej pozostawić tak jak jest i dać B4 bo po dwóch ostatnich wypowiedziach zgłupiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dalej dylemat.

> Pamiętam jak miałem te B6 kiedyś na przodzie w octawce to właśnie trakcja sie polepszyła ale na

> komforcie jakoś róznicy niebyło.

bo to nie jest stricte sportowy amortyzator tylko lekko usportowiony. Żaden wyczyn robiący taczkę z limuzyny tylko lekko poprawiona seria. Ale mądrze poprawiona.

Policz sobie czy rzeczywiście różnica w cenie jest tak mała wink.gif

> Tym autem głównie jeżdzi żona z dzieciakami po mieście i czasami jakieś wypady poza miasto rodzinne

> więc co da rade po zamontowaniu tych B6 czy lepiej pozostawić tak jak jest i dać B4 bo po

> dwóch ostatnich wypowiedziach zgłupiałem

B4 lubią się psuć. B6 jest bardzo trwały. Może ci się to opłacić jeśli nie sprzedasz szybko auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym brał zwłaszcza, że wahacze i opony dłużej posłużą

> W mieście to najgorsze są progi (trzeba zwalniać bardziej niż inni),

Po co? Przecież on nie obniża zawieszenia ani nie utwardza go.

krawężniki (tu może się

> skończyć pogięciem felgi) i wspomniana tarka.

j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co? Przecież on nie obniża zawieszenia ani nie utwardza go.

Na Audi się nie znam. U mnie zawieszenie zrobiło się twardsze. Amortyzator nie tylko ma inną siłę tłumienia ale przez spore ciśnienie wprowadza siłę zależną od wychylenia, taka dodatkowa sprężyna gazowa.

Co więcej chyba jest progresywny i taki wskok na krawężnik trzeba robic ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Audi się nie znam. U mnie zawieszenie zrobiło się twardsze. Amortyzator nie tylko ma inną siłę

> tłumienia ale przez spore ciśnienie wprowadza siłę zależną od wychylenia, taka dodatkowa

> sprężyna gazowa.

> Co więcej chyba jest progresywny i taki wskok na krawężnik trzeba robic ostrożnie.

1. w jakim samochodzie to miałeś?

2. czy na seryjnej sprężynie?

3. czy aby na pewno miałeś amorki seryjnej twardości?

Bo coś mi tu śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co? Przecież on nie obniża zawieszenia ani nie utwardza go.

hmm....w 147 przerobiłem serię, B6 i Koni Sporty. B6 były z grubsza tak twarde jak Koni "dokręcone" na jakieś 80%. Seria to w porównaniu z tym był mega tapczan.

Więc jak nie utwardza skoro utwardza? zlosnik.gif

B6 miałem też w 166. I różnica między serią a B6 była, hmmm...kolosalna to dobre słowo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm....w 147 przerobiłem serię, B6 i Koni Sporty. B6 były z grubsza tak twarde jak Koni "dokręcone"

> na jakieś 80%. Seria to w porównaniu z tym był mega tapczan.

> Więc jak nie utwardza skoro utwardza?

> B6 miałem też w 166. I różnica między serią a B6 była, hmmm...kolosalna to dobre słowo

Kolega miał koni sport w swojej beemce.

Ten amortyzator jest tak dziwny, że nikomu go nie polecę. Na drobnych nierównościach jak taczka a na głębszych uskokach dobijały amorki tak że szorował miską.

Mam serię B6 u siebie. Na seryjnej sprężynie. Jeździ się wygodnie.

Znaczy jeździło bo założyłem poliuretany grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega miał koni sport w swojej beemce.

> Ten amortyzator jest tak dziwny, że nikomu go nie polecę. Na drobnych nierównościach jak taczka a

> na głębszych uskokach dobijały amorki tak że szorował miską.

> Mam serię B6 u siebie. Na seryjnej sprężynie. Jeździ się wygodnie.

> Znaczy jeździło bo założyłem poliuretany

bo Koni bardzo cięzko jest dobrze ustawić, i to wymaga poświęcenia czasu. Ale to nie był ich główny kłopot - był nim brak trzymania ustawień przez dłuższy czas. Dlatego bez żalu się z nimi rozstałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo to nie jest stricte sportowy amortyzator tylko lekko usportowiony. Żaden wyczyn robiący taczkę z

> limuzyny tylko lekko poprawiona seria.

zależy jakie B6, może też byc B6 na grubym tłoku (B46) a wtedy już jest trochę taczka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. w jakim samochodzie to miałeś?

Mam. W Stilo z podpisu.

> 2. czy na seryjnej sprężynie?

Tak, na pewno.

> 3. czy aby na pewno miałeś amorki seryjnej twardości?

Tak. Takie jak przyszły. Ale siła sprężynowania jest większa niż seryjnego amora. Auto stoi normalnie a nie jak w Stilo JTD szoruje miską o asfalt bo fabryczne sprężyny są robione z wieszaków. Mi to pasuje. Dopuszczam taką możliwość, że seryjnie dobrane ciśnienie nie jest równoważne serii.

> Bo coś mi tu śmierdzi.

Mi czasem też. Jak przez nieuwagę stanę nad studzienką grinser006.gif

Albo jest tak jak koNik pisał i są różne wersje B6. Ja mam z grubym tłokiem oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak lubisz jeździć szybciej to polecam B6. Pogorszenie komfortu niewielkie, polepszenie prowadzenia

> niebo a ziemia.

oj.... czy takie niewielkie to pogorszenie komfortu to nie wiem. Mialem B6 w poprzedniej prelude ale po paru miesiacach zamienilem na oryginaly bo juz nie moglem wyrobic z wypadajacymi plombami w zebach. To co odczulem po przesiadce to ulga-max wink.gif, w koncu dalo sie normalnie jezdzic po naszych pieknych dziurawych drogach ...

Sprzedalem B6 potem kolesiowi ktory chcial miec twardsze sprezyny, uprzedzalem go ze dostanie to co chcial ale mowil ze luzik. Po Tygodniu od montazu przyslal mi maila ze juz wie o co mi chodzilo i ze faktycznie jest konkretnie twardo, bardziej niz sadzil hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj.... czy takie niewielkie to pogorszenie komfortu to nie wiem. Mialem B6 w poprzedniej prelude

> ale po paru miesiacach zamienilem na oryginaly bo juz nie moglem wyrobic z wypadajacymi

> plombami w zebach. To co odczulem po przesiadce to ulga-max , w koncu dalo sie normalnie

> jezdzic po naszych pieknych dziurawych drogach ...

> Sprzedalem B6 potem kolesiowi ktory chcial miec twardsze sprezyny, uprzedzalem go ze dostanie to co

> chcial ale mowil ze luzik. Po Tygodniu od montazu przyslal mi maila ze juz wie o co mi

> chodzilo i ze faktycznie jest konkretnie twardo, bardziej niz sadzil

bez przesady.

b6 była montowana w niektórych samochodach seryjnie i nie mówie tu o jakichś mega sportowych wozach. napewno zawieszenie jest bardziej sprężyste ale 'wypadające plomby" mocna przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez przesady.

> b6 była montowana w niektórych samochodach seryjnie i nie mówie tu o jakichś mega sportowych

> wozach. napewno zawieszenie jest bardziej sprężyste ale 'wypadające plomby" mocna przesada.

Pamiętaj że na subiektywne odczuwanie twardości zawieszenia wpływają też opony, to ile auto waży, jakie ma fotele itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętaj że na subiektywne odczuwanie twardości zawieszenia wpływają też opony, to ile auto waży,

> jakie ma fotele itd.

no ale jak zmienił amortyzatory to reszty chyba nie zmieniał?

B6 jest na prawdę w kilku popularnych furach montowane w serii.

A co ciekawsze w niektórych pakietach w BMW E36 montowali w serii B8 czyli te o krótszym skoku. I jakoś betonowego zawieszenia nie odczułem.

I ja wiem jak działa sztywne zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale jak zmienił amortyzatory to reszty chyba nie zmieniał?

> B6 jest na prawdę w kilku popularnych furach montowane w serii.

> A co ciekawsze w niektórych pakietach w BMW E36 montowali w serii B8 czyli te o krótszym skoku. I

> jakoś betonowego zawieszenia nie odczułem.

> I ja wiem jak działa sztywne zawieszenie.

Chodzi mi o to że sportowe zawieszenie w aucie klasy np A6 to całkiem inna bajka niż w Integra TypeR - nawet jeśli w obu będą B6 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie auto?? w sumie jutro moge spojrzec jak sie ksztaltuja ceny i z ciekawosci z checia porownam

> oferte ktora masz ze swoja oferta..

Pacjent ta audi A6 1998rok silnik 2.5TDI 150 koni

Potrzeba amory przód i tył osłony odboje

Amorki B4 mam za 700zł za cały komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.