Skocz do zawartości

LACETTI pokrętła nawiewu


gdanio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio w moim LACETTI hatchback rozbieralem deske zeby dostac sie do płytki od przyciskow ogrzewanie szyby, A/C i zamykania obiegu wew i zew. Wymontowalem panel i plytke. Przelutowalem wszystko smiga, ale przy skladaniu napotkalem sie na jeden problem, gdyz odkrecilem ten trybik od sterowania nawiewem na tymze panelu, po zlozeniu okazuje sie ze nie dziala mi jedna pozycja NAWIEW NA SZYBE, pokretlo na sucho chodzi w kazdej pozycji, gdy zapne linke wychodzi na to jakby ona sie skrocila ale to niemozliwe przeciez. Jak myslicie co moglem zrobic zle? myslalem nad tym juz 2h i nie wiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! Ostatnio w moim LACETTI hatchback rozbieralem deske zeby dostac sie do płytki od przyciskow

> ogrzewanie szyby, A/C i zamykania obiegu wew i zew. Wymontowalem panel i plytke. Przelutowalem

> wszystko smiga, ale przy skladaniu napotkalem sie na jeden problem, gdyz odkrecilem ten trybik

> od sterowania nawiewem na tymze panelu, po zlozeniu okazuje sie ze nie dziala mi jedna pozycja

> NAWIEW NA SZYBE, pokretlo na sucho chodzi w kazdej pozycji, gdy zapne linke wychodzi na to

> jakby ona sie skrocila ale to niemozliwe przeciez. Jak myslicie co moglem zrobic zle?

> myslalem nad tym juz 2h i nie wiem. Pozdrawiam

moze trzeba na zebatce przestawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozbieral to ktoś kiedyś ?

sprawdz linki pod deska czy sa wpiete w swoje miejsca - przy demontazu panela mogles pociagnac i sie wypiely

mialem podobna sytuacje bo zapomnialem ze sam odpialem te linki grinser006.gif

panel tez rozbieralem i nie mialem problemow ze zlozeniem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdz linki pod deska czy sa wpiete w swoje miejsca - przy demontazu panela mogles pociagnac i

> sie wypiely

> mialem podobna sytuacje bo zapomnialem ze sam odpialem te linki

> panel tez rozbieralem i nie mialem problemow ze zlozeniem

tam trzeba wpiac oczko koncowki linki oraz plastikowy zaczep ustalajacy pancerza linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli odkręcałeś czarny trójkąt to mogły ci te białe ustawiające zębatki przeskoczyć i tego mogłeś

> niezauważyć, jeśli ściagałeś linkę z pokrętła to tylko coś z pancerzem (źle założony- gdzieś

> haczy) osobiście robiłem to wczoraj i bez problemów

tak sciagalem ten czarny trojkat linki tez, ale zebatki nie moga byc inaczej zalozone bo tam jest specjalny rowik i na sucho smiga normalnie dobrze.. linki zakladam dobrze w te mocowania.. juz trace cierpliwosc bo to jakies czary po prostu... skoro na sucho chodzi dobrze to czemu zle chodzi jak zaloze linke? wychodzi ze tak jakby linka sie skrocila... yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak sciagalem ten czarny trojkat linki tez, ale zebatki nie moga byc inaczej zalozone bo tam jest

> specjalny rowik i na sucho smiga normalnie dobrze.. linki zakladam dobrze w te mocowania.. juz

> trace cierpliwosc bo to jakies czary po prostu... skoro na sucho chodzi dobrze to czemu zle

> chodzi jak zaloze linke? wychodzi ze tak jakby linka sie skrocila...

a jest jeszcze jedna sprawa jak składałeś płytkę z pokrętłami dobrze weszło w rowek? może tam się przesuneło lub spadło te aluminiowe prowadzenie co nasadzasz na plastikowy trzpień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jest jeszcze jedna sprawa jak składałeś płytkę z pokrętłami dobrze weszło w rowek? może tam się

> przesuneło lub spadło te aluminiowe prowadzenie co nasadzasz na plastikowy trzpień?

tam jest wszystko ok bo ten bialy trzpien wchodzi w to metalowe i na sucho wszystko gra i chodzi.. gdy zaloze linke to funkcja grzania na szybe sie nie ustawia tylko dojdzie tak do polowy i pręży.. slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tam jest wszystko ok bo ten bialy trzpien wchodzi w to metalowe i na sucho wszystko gra i chodzi..

> gdy zaloze linke to funkcja grzania na szybe sie nie ustawia tylko dojdzie tak do polowy i

> pręży..

to ostatnie co mi przychodzi do głowy to czy aby kolega jak miał to zdemontowane nie pręcił pokrętełkiem tak że ząbki poprzeskakiwały ?

wiecej pomysłów brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ostatnie co mi przychodzi do głowy to czy aby kolega jak miał to zdemontowane nie pręcił

> pokrętełkiem tak że ząbki poprzeskakiwały ?

> wiecej pomysłów brak

zrobione!!! Pancerz wysunal sie z tych metalowych obraczek przez co jakby sie wydluzyl i linka byla za krotka, musialem pociagnac i wyrwalem troche..

Tarna mam pytanie, jak ustawisz nawiew na kratki wentylacyjne te 4 okragle na desce to czujesz ze wieje troche na nogi? Bo u mnie jakby troche wialo i nie wiem czy domyka czy tak po prostu jest.. Mam prosbe do Ciebie moglbys sie schylic pod kierownica tam jest to kolko sterujac linką nawiewu zrobilbys mi zdjecie tego kolka w polozeniu "nawiew na same nogi" oraz w polozeniu "nawiew 4 kratkami" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobione!!! Pancerz wysunal sie z tych metalowych obraczek przez co jakby sie wydluzyl i linka byla

> za krotka, musialem pociagnac i wyrwalem troche..

> Tarna mam pytanie, jak ustawisz nawiew na kratki wentylacyjne te 4 okragle na desce to czujesz ze

> wieje troche na nogi? Bo u mnie czuc troche slinka.gif Mam prosbe do Ciebie moglbys sie schylic pod kierownica tam jest to

> kolko sterujac linką nawiewu zrobilbys mi zdjecie tego kolka w polozeniu "nawiew na same nogi"

> oraz w polozeniu "nawiew 4 kratkami" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobione!!! Pancerz wysunal sie z tych metalowych obraczek przez co jakby sie wydluzyl i linka byla

> za krotka, musialem pociagnac i wyrwalem troche..

> Tarna mam pytanie, jak ustawisz nawiew na kratki wentylacyjne te 4 okragle na desce to czujesz ze

> wieje troche na nogi? Bo u mnie jakby troche wialo i nie wiem czy domyka czy tak po prostu

> jest.. Mam prosbe do Ciebie moglbys sie schylic pod kierownica tam jest to kolko sterujac

> linką nawiewu zrobilbys mi zdjecie tego kolka w polozeniu "nawiew na same nogi" oraz w

> polozeniu "nawiew 4 kratkami" ?

Zrobie ale jutro 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Dostałem się do panela w celu prze lutowania płytki. 

W związku z tym, że z głównej strony nie widziałem nic podejrzanego na płytce postanowiłem ją odkręcić aby sprawdzić drugą stronę.

W tym momencie wyskoczyła mi sprężyna i miedziana płytka. I tu zaczyna się najciekawsze.

Jeżeli wpierw włożę tą dodatkową płytkę, później sprężynę i na koniec dokręcę płytkę drukowaną to prędkości nawiewów działają mi jak chcą.

Ja włożę wpierw sprężynę, później płytkę i na koniec dokręcam to działało mi przez 10 min tylko 4 bieg i później się wyłączył (mam nadzieję, że nie spaliła się cała płytką).

Czy ktoś wie jak to skręcić prawidłowo? Zachciało mi się ambicji i taniej metody naprawy a wyjdzie, że będę musiał za 200 zł na aledrogo kupić cały panel z pokrętłami :D. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Dostałem się do panela w celu prze lutowania płytki. 

W związku z tym, że z głównej strony nie widziałem nic podejrzanego na płytce postanowiłem ją odkręcić aby sprawdzić drugą stronę.

W tym momencie wyskoczyła mi sprężyna i miedziana płytka. I tu zaczyna się najciekawsze.

Jeżeli wpierw włożę tą dodatkową płytkę, później sprężynę i na koniec dokręcę płytkę drukowaną to prędkości nawiewów działają mi jak chcą.

Ja włożę wpierw sprężynę, później płytkę i na koniec dokręcam to działało mi przez 10 min tylko 4 bieg i później się wyłączył (mam nadzieję, że nie spaliła się cała płytką).

Czy ktoś wie jak to skręcić prawidłowo? Zachciało mi się ambicji i taniej metody naprawy a wyjdzie, że będę musiał za 200 zł na aledrogo kupić cały panel z pokrętłami :D. 

Pozdrawiam

 

bez potrzeby rozbierałes "tył"...

styki nalezy przelutowac tak jak go rozbierasz bez całkowitej demolki, styki pomimo ze wygladaja dobrze nie zawsze przewodza, lutownicom zagrzac i przelutowac i wsio bedzie smigac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.