Skocz do zawartości

Jammer i antyradar


chemicq

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie ostatnio przeglądałem yt z nudy i widziałem filmik, w którym koleś przy pomocy jammera "odpala" fotoradar. Da się tak, czy to fake jakiś? Przy okazji z ciekawości pytam, czy ma ktoś jakieś doświadczenia potwierdzające/negujące skuteczność takich urządzeń, bo w internecie pełno sprzecznych opinii. Kilka filmów zdawałoby się sugerować, że mogą być skuteczne, kilka zaś innych opinii (np. testy AŚ czy Motoru, których zresztą nie posądzam o obiektywizm) jest zgoła odmiennych.

Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie ostatnio przeglądałem yt z nudy i widziałem filmik, w którym koleś przy pomocy jammera

> "odpala" fotoradar. Da się tak, czy to fake jakiś? Przy okazji z ciekawości pytam, czy ma ktoś

> jakieś doświadczenia potwierdzające/negujące skuteczność takich urządzeń, bo w internecie

> pełno sprzecznych opinii. Kilka filmów zdawałoby się sugerować, że mogą być skuteczne, kilka

> zaś innych opinii (np. testy AŚ czy Motoru, których zresztą nie posądzam o obiektywizm) jest

> zgoła odmiennych.

> Ktoś coś wie?

co znaczy "odpala radar"?

Ja kiedyś zanim masowo wchodzilo CB miałem w aucie antyradar, ojciec kiedyś kupił zanim ja zacząłem legalnie drive.gif

potem był okres kiedy było tylko cb a teraz ojciec znowu kupił jakiś antyradar i mówi że jest skuteczniejszy niż cb bo w ostatnim czasie kilku z cb nie wyhamowało przed suszarami a antyradar piszczy już z 1,5 km przed laserem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> antyradar piszczy już z 1,5 km przed laserem

Przed LASEREM shocked.gifyikes.gif Zapodaj co to za sprzęt. Może znów zacznę z tym jeździć tylko nie wiem co kupić a chodzi mi głownie o lasery

CB jest dobry jak jest główna trasa i duży ruch. Na pobocznych drogach można sie nadziać na miśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed LASEREM Zapodaj co to za sprzęt. Może znów zacznę z tym jeździć tylko nie wiem co kupić a

> chodzi mi głownie o lasery

> CB jest dobry jak jest główna trasa i duży ruch. Na pobocznych drogach można sie nadziać na miśka

jak sie na weekendzie dowiem to przypomnij mi sie na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed LASEREM Zapodaj co to za sprzęt. Może znów zacznę z tym jeździć tylko nie wiem co kupić a

> chodzi mi głownie o lasery

> CB jest dobry jak jest główna trasa i duży ruch. Na pobocznych drogach można sie nadziać na miśka

Ostatnio kolega sie chwalil ze ma antyradar, co bez problemowo laser wykrywa z duzej odleglosci (wynika to z zasiegu samego nadajnika) - wystarczy, ze kogos zaczna mierzyć wczesniej. Problemem jest jedynie duze miasto, gdzie potrafi sie mylic, na trasie jest ok.

Musze sie z nim przejechac w trasie i zweryfikowac, myslalem, juz ze antyradary wyginely.

Co prawda w jakeis gazecie moto byl krotki art i te lepsze to kosztuja pod 2kzl, wiec nie dziwie sie ze wiekszosc woli CB wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co znaczy "odpala radar"?

Nie mogę znaleźć ponownie tego filmu, w każdym razie uruchamia flesz, czyli pewnie i fotkę, gdy nic nie jedzie lub idzie pieszy (nie jestem pewien czy pieszy w kącie widzenia Zurada).

> antyradar piszczy już z 1,5 km przed laserem

1.5km?!> Szczerze powiem, że aż mi się to niewiarygodne wydaje, ae może po prostu nie ogarniam współczesnej techniki, stąd zresztą i wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogę znaleźć ponownie tego filmu, w każdym razie uruchamia flesz, czyli pewnie i fotkę, gdy nic

> nie jedzie lub idzie pieszy (nie jestem pewien czy pieszy w kącie widzenia Zurada).

> 1.5km?!> Szczerze powiem, że aż mi się to niewiarygodne wydaje, ae może po prostu nie ogarniam

> współczesnej techniki, stąd zresztą i wątek.

wg mnie to mocno naciagana teoria - przede wszystkim wiazka lasera jest jest baaaardzo skupiona i nie sieje tak "na boki" jak starsze suszarki a przez to pozwala mierzyc z duzo wiekszej odleglosci bo nawet z odleglosci kilometra wiazka celuje i trafia dokladnie tylko w wybrany obiekt i nic wiecej

wiec by wykryc te wiazke .... musialby byc w jej obrebie... a to zazwyczaj dzieje sie wtedy jak juz jest zmierzony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio kolega sie chwalil ze ma antyradar, co bez problemowo laser wykrywa z duzej odleglosci

> (wynika to z zasiegu samego nadajnika) - wystarczy, ze kogos zaczna mierzyć wczesniej.

> Problemem jest jedynie duze miasto, gdzie potrafi sie mylic, na trasie jest ok.

Może mało wiem o tym ale ZTCW laser mikrofalowy ma bardzo szerokie "pole mierzenia" i stąd na moją logikę powinno być go względnie łatwo wykryć. Z kolei laser i lidar go wykorzystujący powinny mieć bardzo skupioną wiązkę, co powinno utrudnić jej wykrycie jeśli nie jest kierowana na Twój pojazd (a wtedy sens urządzenia jest żaden). Ale nie twierdzę, że nie da się, zastanawiam tylko jak to jest możliwe.

> Musze sie z nim przejechac w trasie i zweryfikowac, myslalem, juz ze antyradary wyginely.

Ciekaw jestem szczególnie lasera, bo skuteczne wykrywanie K i Ka nie zaskoczy mnie w ogóle.

> Co prawda w jakeis gazecie moto byl krotki art i te lepsze to kosztuja pod 2kzl, wiec nie dziwie

> sie ze wiekszosc woli CB

Ile kosztują to temat rzeka, ale rzut okiem choćby w allegro czy jakieś e-sklepy pokazuje olbrzymi rozrzut cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogę znaleźć ponownie tego filmu, w każdym razie uruchamia flesz, czyli pewnie i fotkę, gdy nic

> nie jedzie lub idzie pieszy (nie jestem pewien czy pieszy w kącie widzenia Zurada).

> 1.5km?!> Szczerze powiem, że aż mi się to niewiarygodne wydaje, ae może po prostu nie ogarniam

> współczesnej techniki, stąd zresztą i wątek.

Nie wiem dokładnie czy akurat 1,5 km ale mówił że trzymał się na ogonie komuś z CB i jechali dość szybko, koleś przed nim wyprzedził jeszcze kilka aut, znikł z pola widzenia i gościa zdjeli za zakrętem a antyradar zapiszczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem dokładnie czy akurat 1,5 km ale mówił że trzymał się na ogonie komuś z CB i jechali dość

> szybko, koleś przed nim wyprzedził jeszcze kilka aut, znikł z pola widzenia i gościa zdjeli za

> zakrętem a antyradar zapiszczał

Ale namierzony laserem czy K/Ka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem dokładnie czy akurat 1,5 km ale mówił że trzymał się na ogonie komuś z CB i jechali dość

> szybko, koleś przed nim wyprzedził jeszcze kilka aut, znikł z pola widzenia i gościa zdjeli za

> zakrętem a antyradar zapiszczał

aaaa czyli kolega mówił koledze o innym koledze.... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak działaja na laser:

Tak ale ja szczerze mówiąc nie ogarniam w tym filmiku, gdzie celował człowiek z suszarką, w auto jadące z 400 czy 1100 m czy też "obok", albo na przykład w przeciwnym kierunku, bo to istotne dla skuteczności.

Poza tym, ale to już offtopic do dyskusji, takie urządzonko przylepione do szyby rzuca się w oczy... i to bardzo imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajnie fajnie, ale auto już zmierzone, a misiek szykuje lizaka

Obejrzyj jeszcze raz facepalm%5B1%5D.gif

W pewnym momencie słychać przez radio jak ten gość co trzyma suszarke mowi "teraz was juz widzę" biglaugh.gif a antyradary od dawna wyją biglaugh.gif

Kilka razy z tym jechałem i łapały lasery nawet za predko.

na początku myslałem ,ze oszukują albo błedne sygnały łapią.

Potrafi ustrojstwo zacząć lekko pikać nawet 2km od suszarki cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak ktoś wyżej słusznie zauważył jak działa wiązka laserowa. Pikać to mogą do siania radarowego. Reszta to bujdy na resorach. Poza tym gość na filmiku robi prezentację, drugi jest jego kolegą więc nie będą rzetelni, bo auto widział z daleka, ale żeby przyniosło efekt to mówi "już widzę" A policaje mają celownik optyczny powiększający jak lunetka.

Poza tym jak schowany antyradar laserowy ma widzieć światło wiązki lasera? hmm.gif kanałami kratek wentylacyjnych? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta ,strasznie sie rzuca w oczy, przylepione do szyby w ciągniku siodłowym

Tam może nie, ale w osobówce... chyba ciut bardziej. Zresztą ostatnio miałem okazję być zatrzymywany na kontrolę trzeźwości i mam wrażenie, że przy okazji jakby nie uszło by tu uwadze. Choć to już troszeczkę zbacza z tematu, bo chodziło mi tylko o skuteczność wykrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko jak ktoś wyżej słusznie zauważył jak działa wiązka laserowa. Pikać to mogą do siania

> radarowego. Reszta to bujdy na resorach. Poza tym gość na filmiku robi prezentację, drugi jest

> jego kolegą więc nie będą rzetelni, bo auto widział z daleka, ale żeby przyniosło efekt to

> mówi "już widzę" A policaje mają celownik optyczny powiększający jak lunetka.

Tu właśnie pojawia się moja silna wątpliwość.

> Poza tym jak schowany antyradar laserowy ma widzieć światło wiązki lasera? kanałami kratek

> wentylacyjnych?

Poprzez zewnętrzne czujniki chowane jak np. światła "wilki"? Czy ma tylko "na sobie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym jak schowany antyradar laserowy ma widzieć światło wiązki lasera? kanałami kratek

> wentylacyjnych?

Antyradar nierozdzielny, nie może być schowany. Zawsze musi widzieć drogę i musi być ustawiony równolegle do niej, są antyradary rozdzielne, gdzie głowica jest montowana za atrape zderzaka lub chłodnicy, a czujnik może być schowany gdziekolwiek w kabinie, bo łączność jest radiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu właśnie pojawia się moja silna wątpliwość.

> Poprzez zewnętrzne czujniki chowane jak np. światła "wilki"? Czy ma tylko "na sobie"?

nie ma znaczenia gdzie schowane. Laser właśnie tym się charakteryzuje, ze ma wiązkę światła na całej jego długości o takiej samej średnicy jak źródło. Wszystko poza wiązką jest zwykłym światłem, nie ważne czy widzialnym czy w podczerwieni więc z daleka niewidoczne nawet dla czujników, chyba, że w warunkach laboratoryjnych. Czyli jak misiek wyceluje to musi trafić dokładnie w czujnik, aby to coś wykryło, ale jak wyceluje to.... busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma znaczenia gdzie schowane. Laser właśnie tym się charakteryzuje, ze ma wiązkę światła na

> całej jego długości o takiej samej średnicy jak źródło.

W przypadku idealnym na pewno tak, o takim uczyłem się na fizyce, jednak w rzeczywistości zwykła wiązka np. pointera laserowego nieco się rozbiega i nie jest idealna. Choć odchylenie jest bardzo małe, fakt, ale zauważalne wyraźnie.

> Wszystko poza wiązką jest zwykłym

> światłem, nie ważne czy widzialnym czy w podczerwieni więc z daleka niewidoczne nawet dla

> czujników, chyba, że w warunkach laboratoryjnych. Czyli jak misiek wyceluje to musi trafić

> dokładnie w czujnik, aby to coś wykryło, ale jak wyceluje to....

Też mi się tak wydaje, ale gdzieś znalazłem info, że to co nazywamy "laserową suszarką" korzysta tak naprawdę z pasma Ir o częstotliwości 333 THz i ok.900 nm długości fali, co już dawałoby IMHO podstawy teoretyczne działania czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu właśnie pojawia się moja silna wątpliwość.

Ten zasieg laserow to taki "fakt" troche medialny hehe.gif

Oczywiscie ich teoretyczna skutecznosc to jakieś 1,5km

Tyle ,ze takie pomiary to teoria, a nawet jesli, to wiazka centralnie trafi w samochod a antyradar zacznie tak ostro pikać ,ze kazdy obyty z urzadzeniem kierowca wie co musi natychmiast zrobić cfaniaczek.gif

Ja np. szybko zjeżdzam na pobocze celem odlania sie lub zadzwonienia biglaugh.gif

hardkorowcy potrafią zawrocić rotfl.gif

Po kilku minutach przejezdzam przepisowo obok patrolu i sie do misiów ładnie usmiecham ok.gif

Gdyby mnie sprobowali zatrzymac to pierwsze o co bym pytał to czas jaki upłynął od dokonania pomiaru hehe.gif

> Poprzez zewnętrzne czujniki chowane jak np. światła "wilki"? Czy ma tylko "na sobie"?

jakie czujniki??? te na szybę nie mają żadnych dodatkowych czujnikow hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten zasieg laserow to taki "fakt" troche medialny

W sensie, że niewykorzystywane te 1.5km to się zgodzę, sam byłem nieraznamierzany, ale chyba nigdy z tak daleka.

> Oczywiscie ich teoretyczna skutecznosc to jakieś 1,5km

> Tyle ,ze takie pomiary to teoria, a nawet jesli, to wiazka centralnie trafi w samochod a antyradar

> zacznie tak ostro pikać ,ze kazdy obyty z urzadzeniem kierowca wie co musi natychmiast zrobić

Jeśli zdąży...

> Ja np. szybko zjeżdzam na pobocze celem odlania sie lub zadzwonienia

Masz tyle czasu? Poważnie pytam.

> Po kilku minutach przejezdzam przepisowo obok patrolu i sie do misiów ładnie usmiecham

> Gdyby mnie sprobowali zatrzymac to pierwsze o co bym pytał to czas jaki upłynął od dokonania

> pomiaru

Mam pewną wątpliwość, czy miałeś okazję naprawdę tak zrobić, czy tylko teoretyzujesz? alien.gif

> jakie czujniki??? te na szybę nie mają żadnych dodatkowych czujnikow

Czyli wszystkie są wbudowane, do urządzenia idzie tylko zasilanie? Czy to zależy od konkretnego modelu, bo zdaje mi się, że widziałem gdzieś w sieci artykuł o takich z zewnętrznym (czyt. nie-zintegrowanym) sensorem/ami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego nie wiem jakie parametry ma laser, ale jeśli musiałby zwiększać średnicę to niezła latarka

> musiałaby być z niego i precyzję pomiarów można podważać

Pewnie taką jak suszarki działające K/Ka/Ku, a może nawet starsze X? Tych, przy odpowiednich warunkach WZGLĘDNIE precyzyjnie można użyć do pomiaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sensie, że niewykorzystywane te 1.5km to się zgodzę, sam byłem nieraznamierzany, ale chyba nigdy

> z tak daleka.

> Jeśli zdąży...

Przy pomiarze z 1km czasu na działanie jest dosc ok.gif

> Masz tyle czasu? Poważnie pytam.

> Mam pewną wątpliwość, czy miałeś okazję naprawdę tak zrobić, czy tylko teoretyzujesz?

Kilka razy sie zatrzymywałem na poboczu, choć nie mam pewnosci czy to rzeczywiscie mnie trafili ,a nie kogos z przodu.

Nigdy nie pytałem o czas jaki upłynął od pomiaru ,bo nie było okazji biglaugh.gif

Nigdy nie zawracałem, bo nie jeżdże "wczorajszy" nono.gif

> Czyli wszystkie są wbudowane, do urządzenia idzie tylko zasilanie? Czy to zależy od konkretnego

> modelu, bo zdaje mi się, że widziałem gdzieś w sieci artykuł o takich z zewnętrznym (czyt.

> nie-zintegrowanym) sensorem/ami?

Nie wiem jak wszystkie. Te z ktorymi miałem kontakt ,posiadały jedynie kabel do zapalniczki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego nie wiem jakie parametry ma laser, ale jeśli musiałby zwiększać średnicę to niezła latarka

> musiałaby być z niego i precyzję pomiarów można podważać

Gdzieś czytałem że szerokość wiązki, bodajże Ultra Lyte to 0,5m na odcinku 300m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy pomiarze z 1km czasu na działanie jest dosc

Przed chwilą padło stwierdzenie, że zwykle pomiaru nie dokonuje się z 1km, tylko znacznie mniejszej odległości, i to co oserwuję na drogach zdaje się to potwierdzać.

> Kilka razy sie zatrzymywałem na poboczu, choć nie mam pewnosci czy to rzeczywiscie mnie trafili ,a

> nie kogos z przodu.

Nie jest to złośliwe, muszę po prostu zapytać, nie zaciekawiło busted.gif nagle zatrzymujące się auto i driver grzebiący przy desce rozdzielczej czy szybie? 270751858-jezyk.gif

> Nigdy nie pytałem o czas jaki upłynął od pomiaru ,bo nie było okazji

> Nigdy nie zawracałem, bo nie jeżdże "wczorajszy"

Ja tam akurat jeżdżę przepisowo, max do +20 ponad limit i z mojej strony dyskusja jest teoretyczna, bo nawet gdy mnie namierzali i wiem że było kilka kmh więcej zawsze odpuszczali 270751858-jezyk.gif

> Nie wiem jak wszystkie. Te z ktorymi miałem kontakt ,posiadały jedynie kabel do zapalniczki

A ma to jakieś "szybkodemontowalny" uchwyt, czy "no risk no fun"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy pomiarze z 1km czasu na działanie jest dosc

Przy pomiarze z 1 km, nie jest się w stanie trafić z ręki w samochód i przytrzymać wiązkę lasera w jednym punkcie, (pomiary mogą być robione na tą odległość ze statywu, co jednak często nie jest stosowane) przy wadze urządzenia ok. 1,5 kg.

Dlatego z dalekiej odległości antyradar może sygnał wykryć - to z powodu trzęsącej się ręki Pana Policjanta i zwiększającej się średnicy wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego z dalekiej odległości antyradar może sygnał wykryć - to z powodu trzęsącej się ręki Pana

> Policjanta i zwiększającej się średnicy wiązki.

Ale żeby wykryć, musi paść "strzał" chyba niewiem.gif

Bo skoro operator wie z praktyki, że takie pomiary nie "wychodzą" to chyba trafia z bliższa? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy pomiarze z 1 km, nie jest się w stanie trafić z ręki w samochód i przytrzymać wiązkę lasera w

> jednym punkcie, (pomiary mogą być robione na tą odległość ze statywu, co jednak często nie

> jest stosowane) przy wadze urządzenia ok. 1,5 kg.

> Dlatego z dalekiej odległości antyradar może sygnał wykryć - to z powodu trzęsącej się ręki Pana

> Policjanta i zwiększającej się średnicy wiązki.

jeżeli mierzy daleko, ale jeśli świeci do 400 m to już raczej problemu nie ma i mierzony obiekt skutecznie zasłania sobą wiązkę, więc ci dalej nie mają szans go wykryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed chwilą padło stwierdzenie, że zwykle pomiaru nie dokonuje się z 1km, tylko znacznie mniejszej

> odległości, i to co oserwuję na drogach zdaje się to potwierdzać.

Oczywiscie, ale jak mierzą kogoś z 200m ,to jadąc 800m za nim usłyszysz alarm. Chyba ,ze jakieś przeszkody zatrzymają sygnał.

> Nie jest to złośliwe, muszę po prostu zapytać, nie zaciekawiło nagle zatrzymujące się auto i

> driver grzebiący przy desce rozdzielczej czy szybie?

Probowaleś kiedyś ustalić co sie dzieje w samochodzie zaparkowanym 1km od Ciebie biglaugh.gif

> Ja tam akurat jeżdżę przepisowo, max do +20 ponad limit i z mojej strony dyskusja jest teoretyczna,

Zupełnie jak ja skromny.gif

> bo nawet gdy mnie namierzali i wiem że było kilka kmh więcej zawsze odpuszczali

> A ma to jakieś "szybkodemontowalny" uchwyt, czy "no risk no fun"?

przyssawki do szyb, rzepy na desce - różnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale żeby wykryć, musi paść "strzał" chyba

> Bo skoro operator wie z praktyki, że takie pomiary nie "wychodzą" to chyba trafia z bliższa?

Różnie się zdarza, LTI 20-20 może robić pomiar nawet z 1200m (według producenta), ale pomiar jest robiony na coś chyba poniżej 300m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli mierzy daleko, ale jeśli świeci do 400 m to już raczej problemu nie ma i mierzony obiekt

> skutecznie zasłania sobą wiązkę, więc ci dalej nie mają szans go wykryć

Napiszę tak:

Twoję teoretyczne wywody ,za cholerę nie chcą sie pokryć z moimi praktycznymi doświadczeniami. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Laser właśnie tym się charakteryzuje, ze ma wiązkę światła na

> całej jego długości o takiej samej średnicy jak źródło. Wszystko poza wiązką jest zwykłym

> światłem,

Ale na jakiej zasadzie to działa? Coś jak radar dopplerowski? Tzn odbita wiązka musi wrócić do nadajnika? Jeśli tak to widzę tu pole do popisu dla antyradarów bo chyba ta wiązka nie jest jednak tak skupiona. Jakoś słabo to widzę by policmajster strzelając np z pół kilometra tak tarfił w auto że promień lasera odbija sie idealnie i nic nie tracąc na swoich wymiarach wraca idealnie prosto w odbiornik suszarki. Dlatego zakładam że wiązka nie jest jednak wąska i że jest jakieś rozproszenie. A jeśli jest to chyba można je złapać i zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale na jakiej zasadzie to działa? Coś jak radar dopplerowski?

Z tego, co wyczytałem, dopplerowski (klasyczny) mierzy długość powracającej fali (efekt dopplera), zaś laserowy - czas powrotu.

Jeśli bzdur się oczytałem - poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli mierzy daleko, ale jeśli świeci do 400 m to już raczej problemu nie ma i mierzony obiekt

> skutecznie zasłania sobą wiązkę, więc ci dalej nie mają szans go wykryć

No tak, w szczególności że żaden samochód nie ma szyb przez które wiązka z lasera ładnie przechodzi dalej a przy pomiarze ma już szerokość ok. 0,5m i dalej się rozszerza, nie wspominając też o tym że na szybie może się dodatkowo rozszczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale na jakiej zasadzie to działa? Coś jak radar dopplerowski? Tzn odbita wiązka musi wrócić do

> nadajnika? Jeśli tak to widzę tu pole do popisu dla antyradarów bo chyba ta wiązka nie jest

> jednak tak skupiona. Jakoś słabo to widzę by policmajster strzelając np z pół kilometra tak

> tarfił w auto że promień lasera odbija sie idealnie i nic nie tracąc na swoich wymiarach wraca

> idealnie prosto w odbiornik suszarki. Dlatego zakładam że wiązka nie jest jednak wąska i że

> jest jakieś rozproszenie. A jeśli jest to chyba można je złapać i zmierzyć.

a jak działa dalmierz laserowy? cfaniaczek.gif

nie ważne gdzie wycelujesz i tak zmierzy jak daleko jest. A tu zwyczajnie mierzy i oblicza czas w jakim obiekt skraca dystans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jale jeśli świeci do 400 m to już raczej problemu nie ma i mierzony obiekt

> skutecznie zasłania sobą wiązkę, więc ci dalej nie mają szans go wykryć

Wyczytałem że taki LTI 20-20 Ultralyte stosowany bodajże przez naszą drogówkę ma szerokość wiązki 2mrad... Z matmy jestem noga ale wujek gugl mi podpowiedzial że to 20 cm na 100metrach . Na 400 wychodzi że jest to 80 cm. IMHO na tyle dużo by troche w bok uciekło. A jak coś ucieknie to można to złapać. Tyle teoria... A jak jest w praktyce to tylko posiadacze antylaserów wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyczytałem że taki LTI 20-20 Ultralyte stosowany bodajże przez naszą drogówkę ma szerokość wiązki

> 2mrad... Z matmy jestem noga ale wujek gugl mi podpowiedzial że to 20 cm na 100metrach . Na

> 400 wychodzi że jest to 80 cm. IMHO na tyle dużo by troche w bok uciekło. A jak coś ucieknie

> to można to złapać. Tyle teoria... A jak jest w praktyce to tylko posiadacze antylaserów

> wiedzą

Masz jakiś link może do danych technicznych? food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoryetycznie spytam: czemu? Dlaczego miałby być niewykrywalny?

równie dobrze można strzelać pilotem do TV i to może odbierać zlosnik.gif

a antyradar wykryje, ale musi dostać centralnie w czujnik, cała reszta to już teoria, bo policaj mierzy w obiekt pełny, a nie w szyby bo zdaje sobie sprawę, że mogą być przekłamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.