Skocz do zawartości

do byłych stilo userów - zmiana na crome


manic

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor Skodinki ładny tylko będziesz często autku SPA musiał robić. Tak jak pisałem wcześniej kolega odebrał dopiero, też czarną i liftbacka. Ja osobiście prawie miałem już składać zamówienie na Octavię kombi 1.4 TSI ale trafiła się Croma i zamiast do Salonu Skody jechałem do Bielska. Jednak nie wiem jak się Pepcio przestawisz z 190 koników na ledwie 105 i ten moment obrotowy .... człowiek do dobrego się szybko przyzwyczaja a potem to samochód nie jedzie wink.gif. Wierz mi, że jak autko załadujesz z pełnym pokładem to przy 1.2 TSI będziesz dużo wcześniej planował wszelkie manewry na drodze wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skodzinka ładna i do zakupu przemawia do mnie tylko: jeśli będzie dobra to cena, z pewnego źródła no i że ładna.

1,2 tsi - nie liczyłbym żeby to jechało w 5 osób z bagażem w tym dużym bagażniku i mało paliło. Jeździłem ibizką z tym silnikiem i chodzi to jakoś wiec w skodzie też będzie jakoś chodzić.

Wszystko piękne i ładne ale ciekawe jak będzie przy przebiegu jaki obecnie ma croma.

Pogratulować i oby się sprawowało.

PS. o silnikach 1,2 lub 1,4 słyszałem różne opinie o jakości no ale cóż , samochodów na "f" też się nie kupuje"

aha i to przecież vag wiec dyskwalifikacja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skodzinka ładna i do zakupu przemawia do mnie tylko: jeśli będzie dobra to cena, z pewnego źródła

> no i że ładna.

> 1,2 tsi - nie liczyłbym żeby to jechało w 5 osób z bagażem w tym dużym bagażniku i mało paliło.

> Jeździłem ibizką z tym silnikiem i chodzi to jakoś wiec w skodzie też będzie jakoś chodzić.

> Wszystko piękne i ładne ale ciekawe jak będzie przy przebiegu jaki obecnie ma croma.

> Pogratulować i oby się sprawowało.

> PS. o silnikach 1,2 lub 1,4 słyszałem różne opinie o jakości no ale cóż , samochodów na "f" też się

> nie kupuje"

> aha i to przecież vag wiec dyskwalifikacja

Jeżdżę w 3 osoby, będzie ok. Co będzie przy przebiegu jak w Cromie , cóż to za długi długi czas, będziemy się martwić później grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS. o silnikach 1,2 lub 1,4 słyszałem różne opinie o jakości no ale cóż , samochodów na "f" też się

> nie kupuje"

> aha i to przecież vag wiec dyskwalifikacja

Im mniejsza pojemność tym krótszy żywot takiego silnika... a już doładowanie wyciska z niego ostatnie poty... To nie to co Mercedes z silnikiem prawie 3 litrów i zaledwie 60 KM.. ten i kilka milionów km wytrzymywał te zabawki są zrobione na 200 tys km... Ale do tego przebiegu tak jak kolega pisze jeszcze daleka droga... smile.gif wiec nic tylko lać paliwo i cieszyć się z auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im mniejsza pojemność tym krótszy żywot takiego silnika... a już doładowanie wyciska z niego

> ostatnie poty... To nie to co Mercedes z silnikiem prawie 3 litrów i zaledwie 60 KM.. ten i

> kilka milionów km wytrzymywał te zabawki są zrobione na 200 tys km... Ale do tego przebiegu

> tak jak kolega pisze jeszcze daleka droga... wiec nic tylko lać paliwo i cieszyć się z

> auta...

Wiesz, z tym że z 1.2 105 km to ostatnie poty można by polemizować, fakt raczej na milion km nie ma co liczyć , ale średnio robę jakieś 20 tys w rok, zakładając takie przebiegi z 5-6 lat pojeżdżę spokojnie i będzie ze 100-120 tys więc przebieg znikomy. W sumie z moich obserwacji wynika, że problemem nie jest zwykle sam silnik tylko wszystkie ,,peryferia'' czyli osprzęt, to są rzeczy które dają do wiwatu w perspektywie czasu. Oliwe będę co 10-15 tys zmieniał, coś dobrego się zaleje, odpowiednie użytkowanie silnika z T i będzie gitara ok.gif

Oby Skodzinka sprawowała się lepiej niż nowe Grande Punto które wziąłem onegdaj z salonu i przeklinam po dziś dzień grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, z tym że z 1.2 105 km to ostatnie poty można by polemizować, fakt raczej na milion km nie ma

> co liczyć ,

Na pewno nie ostatnie... bo z silnika turbo w F1 o niewiele większej pojemności onegdaj wyciągali prawie 1000 KM .... więc jeszcze rezerwa jest hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli nie masz przymusu wymiany z jakichś powodów pojazdu np oczekiwanie wyższego komfortu, czy zużycie poprzednika to zostań przy Stilo. Będzie taniej.

Jeśli masz przymus , a chcesz miec relację koszt/efekt podobny do Stilo to Croma 120KM. Ale wtedy możesz nie mieć takiego wyposażenia jak w Stilo. Coś za coś, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto update po wizycie cromy z krainy czekolady....

Tytułem wstępu dla udowadniających ile to w cromie mają miejsca nad głową.

ROZMAWIAMY O SZEROKOŚCI- ZLITUJCIE SIĘ I NIE KOMENTUJCIE WYSOKOŚCI !!

Croma na wysokości górnej krawędzi wnęki drzwiowej jest 5cm węższa od stilo i to jest FAKT

a teraz subiektywna ocena wynikająca z mojej pozycji za kierownicą...

pierwsze stilo ( z wieszakiem ) druga croma

foto by KAZU, czacha by TT

tzw "siad prosty"

stilo%201.jpgcroma%201.jpg

spojrzenie w lewo

jak widać, schowek w stilo mam przed głową i spokojnie się obracam. W cromie opieram się na nim czołem.

stilo%202.jpgcroma2.jpg

wersja "siad prosto" z kluczykiem jako skalą odległości od krawędzi... zwróćcie uwagę, że w stilo schowek jest za rozłożonym kluczykiem- w cromie złożony nie mieści się między głowę i schowek

stilo%203.jpgcroma%203.jpg

W obu autach fotel max na dół i "moje" ustawienie kąta oparcia, oraz bez leżenia na plecach ani prawym łokciem na podłokietniku znanego z VW.

Nie trzymam kierownicy w zębach, ani nie leże i niestety mimo szczerych chęci ja się do cromy nie mieszczę, a odkręcanie schowka i siedzenie inaczej mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie ma co polemizować smile.gif Croma to małe i ciasne auto ... widać to wyraźnie i niezaprzeczalnie na twoich zdjęciach ...... jak to sie człowiek może nabrać, kupuje auto które ma prawie 5 metrów długości i ponad 1,6 wysokości a tu taki zonk..

Musze wrócić do UNO tam to było miejsca... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cóż nie ma co polemizować Croma to małe i ciasne auto ... widać to wyraźnie i niezaprzeczalnie

> na twoich zdjęciach ...... jak to sie człowiek może nabrać, kupuje auto które ma prawie 5

> metrów długości i ponad 1,6 wysokości a tu taki zonk..

> Musze wrócić do UNO tam to było miejsca...

Widzisz jak łatwo wtopić zlosnik2.gif

Może w środę dołożymy do kpl fotki z zewnątrz.

Ustawienia fotela kierowcy i miejsca za nim na kanapie z tyłu.

Tu przewiduję wyraźną przewagę cromy, bo na bagażniki z MW raczej przegra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz jak łatwo wtopić

No niestety... frown.gif

> Może w środę dołożymy do kpl fotki z zewnątrz.

> Ustawienia fotela kierowcy i miejsca za nim na kanapie z tyłu.

> Tu przewiduję wyraźną przewagę cromy, bo na bagażniki z MW raczej przegra.

Bagażnik w Cromie nie jest tak ustawny jak w Stilo MW a już w wersji z przesuwanymi tylnymi siedzeniami to całkowicie Croma polegnie ale o tym pisałem kilka postów wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja powiem ci tak ukradli mi stilona 115 KM kupilem crome i jestem zadowolony mnijeszy bagaznik ale

> w srodku wygodniejszy i obszerny a prowadzi sie rewelacja ... pali troche wiecej jakis 1 l

> ale ok

A to ciekawy przypadek, że ukradli Stilona. Pierwszy raz się z tym spotykam. Pomylili z golfem??? Do tej pory żyłem w świadomości, że jako user fiatów nie jestem zagrożony kradzieżą auta. yikes.gif Dobrze że Cromkę, którą dopiero co nabyłem i nie zdążyłem jeszcze ubezpieczyć odprowadziłem na strzeżony yikes.gif

Jeździłem MW 115 KM wersja VAN. Komfort jazdy Stilona jest w ogóle nieporównywalny. Dużo wyższe spalanie jest całkowicie zrekompensowane sympatycznymi doznaniami w czasie jazdy Cromą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Facet.....siedzisz blisko kierownicy, a fotela nie masz w położeniu najniższym. A tera pytanie do ciebie. Czy w tym ustawieniu co robiłeś zdjęcia mogłeś swobodnie ustawić nogi pod kierownicą tak aby kierownica nie dotykała kolan, czy brałeś ją okrakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety Facet.....siedzisz blisko kierownicy, a fotela nie masz w położeniu najniższym.

Proponuję Ci politykiem albo księdzem zostać, nie byłeś, nie widziałeś, a wiesz lepiej ok.gif

> A tera

> pytanie do ciebie. Czy w tym ustawieniu co robiłeś zdjęcia mogłeś swobodnie ustawić nogi pod

> kierownicą tak aby kierownica nie dotykała kolan, czy brałeś ją okrakiem?

Okrakiem to ja co innego robię, a ostatnia kierownica między nogami to w 126p była.

Powtórzę jeszcze raz:

- nie leżę ani na oparciu ani na podłokietniku

- nie jestem gorylem z rękami dłuższymi od nóg

- między nogami mam, ale nie kierownicę

- ta pozycja jest kopią tej ze stilo

- oczywiście mogę się wygiąć i tego nie czuć

- oczywiście mogę schowek odkręcić

Ja serio chciałem ta Cromę kupić.

Mnie możesz udowadniać, ale weź miarkę zmierz i się z nią kłóć.

Powodzenia, może ją przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja serio chciałem ta Cromę kupić.

> Mnie możesz udowadniać, ale weź miarkę zmierz i się z nią kłóć.

> Powodzenia, może ją przekonasz.

No bez dwóch zdań kolego jesteś bardzo wysoki ... wczoraj sprawdzałem ile ja mam miejsca nad głową do sufitu ... u mnie bez problemu wchodzi kapelusz z piórkiem hehe.gif a mam siedzenie na maxa do góry zlosnik.gif czubek mojej głowy jest na równo z zagłówkiem a zagłówek mam najniżej jak to możliwe..

Dla kolegi auto pokroju C8, VW Transporter, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisku zlituj się, wszyscy tylko nie Ty....

Co drugie zdanie podkreślam..... Szerokość, szerokość , szerokość

Wysokości nigdy nie kwestionowalem, wiec nie pisz Proszę o kapeluszu....

Ja do cromy też w czapce się zmieszcze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co drugie zdanie podkreślam..... Szerokość, szerokość , szerokość

Ale ja tego nie kwestionuje... na zdjęciu widać dokładnie.

Po prostu linia dachu jest poprowadzona w ten sposób... lub fotel jest bardziej po lewej stronie ze względu na tunel co by tłumaczyło dlaczego niektórzy twierdzą,że nie siedzią w osi kierownicy ...

> Wysokości nigdy nie kwestionowalem, wiec nie pisz Proszę o kapeluszu....

> Ja do cromy też w czapce się zmieszcze....

Tak tylko że jak mam niżej głowie to i mam więcej miejsca - szyba jest znacznie oddalona od głowy w przeciwieństwie od tej krawędzi sufitu za którą jest poduszka ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lisku zlituj się, wszyscy tylko nie Ty....

> Co drugie zdanie podkreślam..... Szerokość, szerokość , szerokość

> Wysokości nigdy nie kwestionowalem, wiec nie pisz Proszę o kapeluszu....

> Ja do cromy też w czapce się zmieszcze....

A w cylindrze? grinser006.gif

Ciekawe czy w mojej 20letniej podobne odczucia byś miał.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuję Ci politykiem albo księdzem zostać, nie byłeś, nie widziałeś, a wiesz lepiej

Wiem.... mam tyle wzrostu co Ty kolego.... i nie przeszkadza mi linia dachu.....

proponję to samo co kolega Lisek.

> Mnie możesz udowadniać, ale weź miarkę zmierz i się z nią kłóć.

> Powodzenia, może ją przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.