Skocz do zawartości

Nowe ujęcie paliwa do webasto


Pawelek_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,może ktoś ma dobry pomysł jak to zrobić .

Potrzebuję podciągnąć paliwo do webasto i najlepiej by było ze zbiornika bezpośrednio ale jakoś fachowo i żeby się nie zapowietrzał .

Czytałem o wprowadzanych jakichś rurkach do zbiornika ,(pewnie od góry )i podklejanie poxipolami ale ta metoda to mi się nie widzi ,zajeżdża druciarstwem.Nigdy nic nie robiłem przy zbiorniku więc mam słaby obraz tego co tam jest.Czy pod tą czarną klapką pod kanapą jest jakieś dojście ?

autko z podpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem ale koleś co mi podpowiada co i jak (a sam mam montować )mówi ze to trochę niebezpiecznie i lepiej ciągnąć od tyłu a po za tym może się zapowietrzać.Nie ma on jednak doświadczenia akurat w astrze (chodzi własnie o ujęcie paliwa i zawsze gonił je ze zbiornika ),zakładał w wielu autach a teraz tylko służy poradą i nie chce się już babrać przy autach (ma 3 sklepy więc go rozumiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No też tak myślałem ale koleś co mi podpowiada co i jak (a sam mam montować )mówi ze to trochę

> niebezpiecznie i lepiej ciągnąć od tyłu a po za tym może się zapowietrzać.

W pakiecie z webasto masz nawet plastikowy trojnik, aby wpiac sie w orginalny uklad paliwowy. W autach ciezarowych masz dodatkowy krociec zamontowany przy smoku (odpowiednio krotszy od głownego smoka, aby webasto wylaczylo sie nie "wypijajac" z baku calego paliwa) To jest jedyna wada zastosowania trojnika, ze webasto moze spalic cale paliwo ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra , wcinam się trójnikiem pod maską i bez filterka tylko pompka od webasta i na piecyk?

Ja mam taki maly filterek chyba ze wepniesz sie za filtrem paliwa to nie widze sensu montowac dodatkowego. A co do dodatkowego wlewu to trzeba by zbiornik zdemontowac i wlutowac miedziana rurke niby nic trudnego, ale wyciagniecie zbiornika to juz zabawa na kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz tak ,czyli masz założone grzanie ?I nie zapowietrza się wszystko gra?Muszę jeszcze kupić zdalne sterowanie z pilota ale nie wiem jakie .Na allegro są tylko takie i i takie

nie bardzo mi się uśmiecha to droższe .

Może to pierwsze starczy ,jest dwukanałowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem że masz tak ,czyli masz założone grzanie ?I nie zapowietrza się wszystko gra?

Mialem tak w mercedesie sprinterze nic sie dzialo, teraz uzytkuje webasto w iveco daily, ale tam standardowo byl dodatkowy krociec w zbiorniku paliwa.

>Muszę jeszcze

> kupić zdalne sterowanie z pilota ale nie wiem jakie .Na allegro są tylko takie i i takie

> nie bardzo mi się uśmiecha to droższe .

> Może to pierwsze starczy ,jest dwukanałowe .

Sterowanie na pilota z 2 aukcji jest orginalne ale ma tylko sygnal cyfrowy (po nacisnieciu przycisku podawany jest krotki sygnal +12) jesli masz piec analogowy to nie bedzie to trybic do pieca analogowego potrzebny jest telestart T91 bez koncowki "R" w nazwie. Ten z pierwszej aukcji powinien dzialac tylko nie bedziesz mial potwierdzenia na pilocie ze webasto odpalilo (nie ma kanalu zwrotnego) Mozna jeszcze kupic expander GSM, starter z playa za 5 zł i masz webasto odpalane za pomoco telefonu.

Tu masz troche informacji webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zbiorniku jest fabryczny króciec (zaslepiony) przewidziany do zasilania dodatkowego ogrzewania.

> Jak paliwo pobierzesz z komory silnika? Co je tam do komory napompuje?

No a w dieslu jest w zbiorniku pompka ? czy tylko pompa w komorze silnikowej zaciąga ?jak tak to i ta przy piecu pociągnie( zauważam powoli że wiele jest szkół co do montażu i zaczynam się obawiać)że dam d...y 270751858-jezyk.gif

To może jednak wciąć się pod maską z paliwem ale przed filtrem żeby nie było że wyssie mi z filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No a w dieslu jest w zbiorniku pompka ?

W Twoim nie ma.

> To może jednak wciąć się pod maską z paliwem ale przed filtrem żeby nie było że wyssie mi z filtra?

Nie wyssie, bo w układzie paliwa nie ma powietrza. Jedynym miejscem w którym - w miejsce paliwa - może dostać się powietrze jest bak. Pompce będzie nieporównanie łatwiej zassać paliwo z baku, niż wyciągać je z pompy wtryskowej przez filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> W Twoim nie ma.

> Nie wyssie, bo w układzie paliwa nie ma powietrza. Jedynym miejscem w którym - w miejsce paliwa -

> może dostać się powietrze jest bak. Pompce będzie nieporównanie łatwiej zassać paliwo z baku,

> niż wyciągać je z pompy wtryskowej przez filtr.

Pisze ku potomnym jeżeli chodzi o temat. Popieram kolegę.

W instrukcji niemieckiej montażu Thermo Top zaleca się np dla Vectry (str.21), ale nie tylko, zaleca się zamontowanie trójnika ujęcia paliwa dla webasto na przewodzie powrotnym paliwa. Link do instrukcji montażu w pliku PDF http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=701851

Więc tym bardziej nie ma możliwości zapowietrzenia układu paliwowego. Jedynie przy złym montażu. Czyli prawidłowe docięcie przewodów, ich dociśnięcie do trójnika i do siebie oraz zaciśnięcie opasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.