Skocz do zawartości

A co powiecie na temat Peugeot 1007 ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> Smart jest tani tylko w zakupie .

> Najlepiej założyć że do roboty będzie silnik .

> Kupić to auto zrobić motor i cieszyć się jazdą

tak właśnie myślałem ok.gif czyli opłacało by się kupić taniego nie dobitego z silnikiem do roboty albo do wymiany ok.gif

poza tym coś możesz więcej o smrtach powiedzieć ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaloguj sie na jakiś tekst tam wiecej sie dowiesz.Tutaj większość sadzi ze to auto do niczego sie

> nie nadaje.

> Jeździłeś smartem? Jaki zakres cenowy?

> .

niestety nie miałem okazji jeździć tylko pooglądać i usiąść ok.gif

nie spodziewam się cudów ok.gif to ma być auto do miasta a w szczególności dla żony jak będzie chciała pojechać na uczelnie albo na zakupy ok.gif w ostateczności jak będę jechał na lecenie to mam się dotoczyć ok.gif

zakres cenowy różny ale roczniki raczej starsze ok.gif

dlatego pytam czy lepiej kupić tańszego i z góry nastawiać się na remont czy można raczej szukać i trafić czymś czym się pojeździ bez remontu ok.gif

No i ślinik raczej benzyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wypożycz sobie takie cudo z wypożyczalni na 1-2 dni za niewielkie pieniądze i sam się przekonasz czy Ci odpowiada. Koniecznie przejedź się drogą w remoncie na której stara warstwa asfaltu nagle przechodzi w nową z charakterystycznym progiem - wrażenia niezapomniane zlosnik.gif No i ta skrzynia, która zmienia biegi co prawda sama ale w jakim stylu hehe.gif

Osobiście uważam, że Smart jest samochodem godnym zainteresowania dopiero po lifcie nie zapominając że i tak ma sporo wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka z pracy, ode mnie z wydziału miała takiego fourfour... z hałaśliwym silniczkiem 0,6. Pół roku po zakupie stwierdziła, że nie była to smart decyzja zlosnik.gif Palił jej po mieście 6,5 litra noPb, głośny i niestety z non stop sypiącymi się pierdołami. Ile chciałbyś na to wydać? 10 kzł? Czy mniej? Może warto rozważyć np. Citroena C1? Małe, pali podobnie jak nie mniej niż Smart, a do tego można kupić w wersji 5D waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniecznie przejedź się drogą w remoncie na której stara warstwa

> asfaltu nagle przechodzi w nową z charakterystycznym progiem - wrażenia niezapomniane.

Jedna z kącikowych koleżanek (Agis, pozdrawiam 30.GIF) miała służbowego ForTwo.

Kiedy przewiozłem ją Corsą na naprawdę twardym zawiasie, stwierdziła, że mam komfortowe auto. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Pietro_M wspomniał, miałam okazję zrobić circa 25-30kkm Smartem ForTwo 0,7l 61KM, kiedy go dostałam miał przebieg 90kkm (z tymże silnik był już chyba drugi zlosnik.gif )

Jeździłam nim 6-7 miesięcy, przez ten czas był 8 razy w serwisie. Fakt, jeździłam sporo w trasie ( sciana.gif ), szacuję stosunek miasto/trasa na 30/70.

Największy plus: w mieście świetny, tam gdzie były 2 miejsca parkingowe ja wciskałam się na 2,5 zlosnik.gif

Aaa.. no i miny kierowców kiedy są wyprzedzani przez kobietę w Smarcie rotfl.gif

Największy minus: imho niesamowicie twardy, przez co szalenie niekomfortowy. Głośno przez silnik z tyłu (osłona niezbyt gruba), skrzynia biegów półautomat - strasznie wolno zmienia biegi; spalanie: 7l hehe.gif

No i, co zrozumiałe zważając na jego gabaryty, bardzo wrażliwy na boczne podmuchy wiatru, podróż przez otwarte przestrzenie ( wink.gif ) mocno męcząca.

Reasumując, ja bym nie kupiła. Nigdy nie byłam pewna czy dojadę na miejsce na kołach smarta czy lawety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że koledzy wybili mi Smarta powiedzmy z głowy to co powiecie na temat 1007 ? jaki silnik ? z

> benzyny ?

był taki temat całkiem niedawno zlosnik.gif

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=286397707&an=0&page=2#Post286397707

jesli moge cos podpowiedziec

saxo/106 skromny.gif

lub troche wiekszy

swift grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> był taki temat całkiem niedawno

> http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=286397707&an=0&page=2#Post286397707

> jesli moge cos podpowiedziec

> saxo/106

> lub troche wiekszy

> swift

nie potrzebuję dużego auta ok.gif im mniejszy tym lepszy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie potrzebuję dużego auta im mniejszy tym lepszy

107 będzie trochę bardziej bezproblemowy. Ale 1007 ma to coś, co miał np. Avantime. I to coś sprawia, że aż chce się go mieć.

Tak naprawdę - w 1007 nie ma nic nowego. Same raczej sprawdzone rozwiązania z większych modeli. Jedyną wydumką jak na tak małe auto są te odsuwane drzwi. Czasem szwankuje w nich siłownik klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1007 jest czasem problem z drzwiami wspomaganymi elektrycznie - w zimie mogą zamarznąć/przymarznąć. Zasypane śniegiem lub lodem trzeba dokładnie oczyścić, żeby się do auta dostać smile.gif Ja bym na to zwrócił uwagę - to jednak może być sporadycznie niekomfortowa sytuacja, kiedy trzeba się bawić z drzwiami, żeby wejść do auta. Inna denerwująca sprawa - zwykłe drzwi zamyka się szybko, te trochę dłużej się same zasuwają - mnie by to irytowało, ze czekam. Nie wiem, może można ręcznie je zasunąć szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że koledzy wybili mi Smarta powiedzmy z głowy to co powiecie na temat 1007 ? jaki silnik ? z

> benzyny ?

Rozważałem ten samochód ale po głębszej analizie kupiłem Smarta wink.gif

Chciałem go bo urzekł mnie zewnętrznie, do tego te cudowne drzwi :-) Potem okazało się, że ciężko o dobry egzemplarz z automatem. Samochód jest koszmarnie ciężki przez co mieszczuch pali tyle co SUV a do tego drzwi ponoć całkowicie nie sprawdzają się jak wsiadasz do samochodu na deszczu czy przy padającym śniegu. Do tego polecam obejrzeć na youtube filmiki 1007 z uszkodzonymi drzwiami - jest tego całkiem sporo.

Ponadto krótki czas produkcji samochodu spowodowany brakiem popytu niestety nie jest dobrym znakiem frown.gif

Co nie zmienia faktu, że jak go kupisz to będę Ci zazdrościć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.