Skocz do zawartości

Hands Free Megane Scenic II


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z jednymi drzwiami w Scenicu. Wszystkie czujki działaja, po włozeniu reki w klamke drzwi sie otwieraja. Ale drzwi lewe tylne robia problem. Mianowicie gdy otworze centralny tymi drzwiami to drzwi się nie chca otworzyć. Ale jak otworze drzwiami z przodu (lub kazdymi innymi) to te z tyłu normalnie się otwierają. Jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kłopotliwymi drzwiami" rozlokowujesz centralny poprzez samo włożenie ręki w fotokomórkę czy poprzez pociągnięcie klamki?

Jeśli to drugie to trzeba by obadać czy cięgna się gdzieś nie podwieszają w momencie kiedy odciągasz klamkę i zamek się rozblokowuje.

Jeśli to pierwsze to pomysłu nie mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Kłopotliwymi drzwiami" rozlokowujesz centralny poprzez samo włożenie ręki w fotokomórkę czy

> poprzez pociągnięcie klamki?

> Jeśli to drugie to trzeba by obadać czy cięgna się gdzieś nie podwieszają w momencie kiedy

> odciągasz klamkę i zamek się rozblokowuje.

> Jeśli to pierwsze to pomysłu nie mam :D

To pierwsze. Przez włożenie eki samej. Tez mnie to zastanawia i tez niemam pomysłu dlatego pytam moze jest ktoś kto przerabiał podobna akcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem z jednymi drzwiami w Scenicu. Wszystkie czujki działaja, po włozeniu reki w klamke

> drzwi sie otwieraja. Ale drzwi lewe tylne robia problem. Mianowicie gdy otworze centralny tymi

> drzwiami to drzwi się nie chca otworzyć. Ale jak otworze drzwiami z przodu (lub kazdymi

> innymi) to te z tyłu normalnie się otwierają. Jakis pomysł?

ja mam tak samo ale z drzwiami od kierowcy nieraz jak za szybko włoże rekę bądz od razu wkładam i chcę otworzyć to tak mam,

zamykam przyciskiem od pasazera i od nowa wkladam ręke. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i u mnie HF staje się nie posłuszny tzn byłem tydzień temu na myjce i tak gdzieś od środy może wtorku po podejściu do auta od strony kierowcy wkładam rękę miedzy drzwi a klamkę i lipa muszę pociągnąć raz otwiera się centralny 2a otwieram drzwi.Reszte działa bez zarzutu zamyka guzikiem otwiera wszędzie ale nie od kierowcy.Pogoda jakaś skisła cały tydzień może coś przymokło?odłączałem akumulator na 1h bez zmian,jakieś pomysły może ktoś miał podobnie?hmm a może samo się naprawi po czasie jak pogoda błyśnie wystawię go na słońce ale kiedy to będzie uuuuuu ciągle wilgoć oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie spotkałem porządnego microstyku hermetycznego, który dałby tam się włożyć i raz na zawsze rozwiązać tego typu problemy...

najlepiej po takim myciu porządnie wysuszyć to suszarką elektryczną facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze nie spotkałem porządnego microstyku hermetycznego, który dałby tam się włożyć i raz na

> zawsze rozwiązać tego typu problemy...

> najlepiej po takim myciu porządnie wysuszyć to suszarką elektryczną

A u mnie po myciu zaczęły działać drzwi kierowcy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziś wymontowałem klamkę osuszyłem profilaktycznie choć widać że jest tam sucho przemyłem klamkę lusterko czarne w drzwiach i nic żadnej poprawy co to klękło?w klamce nic podejrzanego nie widzę ,czy chodzi tu o ten czarny prostokąt w drzwiach?to jest ta fotokomórka?ona mogła się posypać confused.gif

przy okazji jak się zdejmuje boczek drzwi przednich widzę tam 2ie śruby na dole jedna chyba w klamce zakryta zaślepką i co dalej nic na siłę to wiem ale tak profilaktycznie na co uważać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy okazji jak się zdejmuje boczek drzwi przednich widzę tam 2ie śruby na dole jedna chyba w

> klamce zakryta zaślepką i co dalej nic na siłę to wiem ale tak profilaktycznie na co uważać

> itp.

śruby są na dole drzwi(nie pamiętam, chyba 2) kolejne są w uchwycie drzwi(w dolnej części siedzi głęboko więc mało widoczna) i klamce wewn. i chyba(jak zdemontujesz to będziesz widział, jeśli jakaś jest to nie staraj się jej wykręcać bez podniesienia tapiecerowanej części) pod panelem sterowania szybami(wyciągamy najpierw podważając przód panelu, trzeba uważać żeby metalowy zatrzask nie spadł i się nie zgubił)

Następnie jak już zdemontujesz śruby to warto zdjąć trójkącik/maskownice od wewnątrz w rogu szyby(przy lusterku, siedzi na zatrzaskach, delikatnie przy zdejmowaniu). Następnie z wyczuciem otwierasz część tapicerowaną boczku, siedzi na zatrzaskach w plastikowej części, uchylana jest do góry, "zawias" idzie wzdłuż górnej krawędzi szyby.

Nie pamiętam dokładnie ale chyba po podniesieniu części tapicerowanej są widoczne jakieś śruby mocującę resztę boczku do drzwi.

Sam boczek zdejmujemy przez podniesienie do góy, wtedy wychodzą zaczepy - jak już otworzysz tę tapiecerowaną część boczku to zobaczysz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pfuuuuuuu dzięki bardzo za pomocny opis,jednak chyba nie będę się zabierał za to jesienno zimową porą,zbyt skomplikowane i łatwocoś połamać jak plastiki sztywne,poczkam do lata może się samo naprawi smile.giffrancuzy to inteligentne auta kiedyś zaniemógł mi klakson jak jechałem w kolumnie weselnej a na drugi dzień już działał smile.gif

poczekam-ale dziękuję za opis ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz ciepłego miejsca i nie pali się z robotą to faktycznie lepiej poczekać, w kwestii klaksonu może też z masą masz problem? U żony w clio regularnie pier... się masa klaksonu, wczoraj mieliśmy przegląd i jak na złość na przeglądzie nie działał, choć rano była okazja do potrąbienia i nie zawiódł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trąbka zawiodła raz w czerwcu jak pisałem wyżej od tej pory po samo naprawie działa sprawdzane wyrywkowo i 100% trąbienia.Swoją drogą to te otwieranie za 2gim razem w niczym mi nie przeszkadza lepiej zostawić jak jest niż spaprać jeszcze bardziej-a o to nie trudno w reniach 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Widze kolejny szczęsliwy posiadacz samnaprawiającego się HF

już się przyzwyczaiłem - latem zabierałem się za wymianę tych włączników ale nie wyszło zlosnik.gif,

człowiek wygodny się na starość robi już nawet karty z kieszeni wyjmować się nie chce clown.gif - zawsze jakaś klamka zadziała, a jak nie to na 100% bagażnikiem zamknę devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niedziele jest giełda Dlatego bym nie kupił II z powodu wlasnie takich upierdliwych rzeczy .

upierdliwa ale łatwo się do niej przytulić jak działa dobrze, teraz już wiem jak działa przy nadmiernej wilgotności powietrza!za tydzień przeschnie i będzie jak nówka 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HF to taki bajer który czasem sprawia problem w skrócie to tzw.wolne ręce czyli podchodzisz do auta z kartą w kieszeni łapiesz za klamkę otwierasz wchodzisz odpalasz i jedziesz a karta wciąż w kieszeni zlosnik.gifale czy Ty żartujesz pytając?bo niby po co te zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifniewiem.gif

a jak Twój Renualt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam styk wygląda tak:

00xj9.jpg

(foto kol. jazel z megane.com)

widać więc, że trzeba "dostać się" do niego, najlepiej preparatem do styków, a następnie kilkadziesiąt razy oczyścić styki, po prostu klikając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi auto się zamyka jak wcisnę guzik w klamce,problem mam z otwarciem tu muszę włożyć dłoń między klamkę a drzwi pociągnąć 1raz następuje odryglowanie wszystkich drzwi wrócić klamką i ponownie pociągnąć w celu otwarcia drzwi,jak się wszystko osuszy to działa prawidłowo.Wydaję mi się że za ten nieład nie odpowiada mikrowłącznik w klamce ale te czarne lusterko w drzwiach confused.gifno chyba że się mylę to wracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak - czujnik włożenia ręki

czyli...?te czarne lusterko?

najprawdopodobniej dostaje się tam wilgoć od wewnątrz na ściankę i nie widzi ręki po wyschnięciu problem znika.

Rozebranie drzwi(tapicerki) to trochę roboty a i o uszkodzenie nie łatwo w chłodne dni więc zostawiam sprawę naturze.wyschnie działa yay.gif

zwilgotnieje nie działa oslabiony.gif to tylko 2u krotne pociągnięcie za klamkę,karta nadal w kieszeni nie potrzebna 270751858-jezyk.gif resztę drzwi działa bez problemów smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.