Skocz do zawartości

Z cyklu "Uwaga pirat" - pseudoksenony.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

> jest czujka na wahaczu...i przy starcie się ustawia...ale z drugiej strony dlaczego miałoby to nie

> działać podczas jazdy?

Może i działa, ale jak jest tak "szybkie", jak system, z którym mam do czynienia - to on najzwyczajniej w świecie nie zdąży reagować na dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym...

A wspomniany przeze mnie układ regulacji wysokości świateł od 0 do 4 robi takie BZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ i trwa to ok. 4-5 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do spryskiwaczy, dają sporo, ale nie licz na

> to że będę mył lampy co 20km. Jak przemyję 2x na 300km w złą pogodę to wszystko, a mam

> wszystko ori.

Myć się powinno nie co ustalony interwał czasu/przebiegu, tylko w zależności od potrzeby. jeżeli takowa zachodzi (np. częsta jazda za ciężarówkami zabłoconą drogą) to i co 10km trzeba zmyć. No ale tak to już jest na ori ksenony mnie stać, ale na płynie trzeba przyoszczędzić. Tak samo z miszczami co 5l. beemki kupują, a potem ścibolą na wachę i dziurawią ładne zderzaki jakimiś zaworami. Jedyna różnica jest taka, że o ile tych drugich mam w gdzieś, to ci pierwsi oślepiają zapaćkanymi reflektorami. sick.gif I nieważne czy ori czy nieori, jak mnie ktoś oślepia to odpłacam pięknym za nadobne.

EOT z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> slabe przyczepki, i chetnie by widzial czestsze przeglady onych,

Też jestem zwolennikiem badania przyczepek nie rzadziej niż co 2-3lata.

Większość userów takiego sprzęta ma w "D" stan techniczny. Bez chlapaczy (czasem błotników), na łysych kapciah (do przyczepy nie musi być dobry), z niesprawnym oświetleniem, do tego zpier... 100/h sick.gif

Zepsuty hydroregulator przy tym, to małe miki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety życie nawet ogledziny po wypadkach smiertelnych sie do tego ograniczają....

Który prokurator byłby na tyle głupi żeby podpisać się pod takimi oględzinami, ryzykując postępowanie dyscyplinarne. Przez naście lat kontaktu z prokuratorami jednej prokuratury nie spotkałem się z takim zachowaniem. Instynkt podpowiadający ochronę własnej d... jest silniejszy niż lenistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, ze ktos posiada prawo jazdy ale nie umie jezdzisz, wg prawa moze poruszac sie po drodze. Super

> kierowca bez prawka nie moze . Tak samo jest ze wszystkim

W MOTO GP sa kierowcy ktorzy nie maja prawa jazdy kat. A. kategori be tez nie maja, bo sa jeszcze o 2 lata za mlodzi biglaugh.gif

Pytanie tylko czy potrafia jezdzic motocyklem ?

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sięgam pamięcią to kiedyś było tutaj zaprezentowane badanie w ITS ksenonów wstawionych zamiast

> żarówki halogenowej i mimo tego snop światła mieścił się w normie.

Nie chodzi o to czy snop swiatla miesci sie w normie, bo przepisy nie tylko o tym mowia, dochodz ado tego jeszcze 3 inne warunki.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłeś/jeździsz/wiesz z innego źródła, że nie działa?

ja opisuje to co widzę podczas użytkowania samochodu...pls o konkret...

poza tym widać mimo wszystko jak jedzie w nocy zenonowiec z soczewką a oryginał xenon...ten zenonowiec jednak bardziej wali po oczach na nierównościach jak soczewka jest nieruchoma a nie wali po oczach jak jedzie po równym...

może jednak coś w tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździłeś/jeździsz/wiesz z innego źródła, że nie działa?

> ja opisuje to co widzę podczas użytkowania samochodu...pls o konkret...

> poza tym widać mimo wszystko jak jedzie w nocy zenonowiec z soczewką a oryginał xenon...ten

> zenonowiec jednak bardziej wali po oczach na nierównościach jak soczewka jest nieruchoma a nie

> wali po oczach jak jedzie po równym...

> może jednak coś w tym jest?

np. BMW 3, czy tez X6M....wystarczy ? auta z tego roku.

Tak samo nowa A7'mka, chociaż ona ma chyba full led, ale i tak nie nadąża za drogą...

a zenonowcy walą więcej po oczach głównie przechodniów bo jednak przesłona dla ori xenon jest inna niż dla zwykłej żarówki.

ps. osobiście jeżdżę na normalnych żarówkach, ale nie przeszkadza mi zenon w markowej, dobrze ustawionej lampie soczewkowej.

Co innego wydmuszki z allegro, lampy bez żadnej homologacji, a tego jest niestety w świecie zenon najwięcej i IMO to może oślepiać, bo widziałem już różne cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> np. BMW 3, czy tez X6M....wystarczy ? auta z tego roku.

spoko...pytam się po prostu...ale przy przyśpieszaniu/hamowaniu poziomuje czy nie?

> ps. osobiście jeżdżę na normalnych żarówkach, ale nie przeszkadza mi zenon w markowej, dobrze

> ustawionej lampie soczewkowej.

generalnie jest lepiej niż w lampie bez soczewki ale do ideału jest jeszcze baaardzo daleko...tak daleko, że w nocy na nierównej drodze przeszkadza bardziej niż oryginalny xenon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoko...pytam się po prostu...ale przy przyśpieszaniu/hamowaniu poziomuje czy nie?

Nie zauwazylem, zeby przy przyspieszaniu/hamowaniu cos sie zmienialo. Kiedys nawet specjalnie wjechalem na mulde przednimi kolami, i snop swiatla walil w gore, zamiast opuscic sie na dol. Aczkolwiek wiem, ze reflektory dzialaja prawidlowo, bo widze roznice w rozkladzie swiatel przy 50km/h i 120km/h grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.