Skocz do zawartości

[KzAK] Małe, 4 drzwiowe, dla matki z dwójką małych dzieci


Sylwester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że mamy dwójkę małych dzieci pora pomyśleć o zamianie Seicenta małżonki na coś większego i praktyczniejszego.

Nowy nabytek ma spełniać następujące warunki

- 4 drzwi

- sporo miejsca w środku ale jednocześnie auto musi być małe na zewnątrz - co by łatwo było parkować

- benzyna (roczny przebieg 10-12 tys km do tego większość w mieście)

- niezawodne

- minimalne wyposażenie - wspomaganie, klimatyzacja, elektryczne sterowanie szybami. Jak będzie coś więcej nie wygonimy sprzedającego wink.gif

- mile widziana możliwość zainstalowania LPG

- budżet : do 20 tys PLN plus 2 tys na pakiet startowy

Na dzień przyszły mi do głowy następujące propozycje

- Honda Jazz - jeździłem tym jakiś czas temu i było ok.gif. Ponoć bardzo niezawodne autko.

- Nissan Note - nie wiem czy się zmieścimy w budżecie

- Ford Fusion - ponoć najbardziej niezawodny z Fordów

Czy macie jakieś typy, propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Honda Jazz - jeździłem tym jakiś czas temu i było . Ponoć bardzo niezawodne autko.

Wielkie w środku, ale mi się nie podoba zlosnik.gif. Wadą jest to, że jest to stary model

> - Nissan Note - nie wiem czy się zmieścimy w budżecie \

Jeśli się uda kupić, to polecam (z własnego doświadczenia). Zaletą jest to, że jest to aktualny model

> - Ford Fusion - ponoć najbardziej niezawodny z Fordów

Słyszałem o problemach z korozją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No też o tym właśnie mówię Astrę G poleciłbym, ale nie wiem czy nie za duża.

Za duża

Z Opli to ewentualnie Meriva ale odrzuca mnie estetyka - to auto projektował chyba człowiek posługujący się siekierą sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie to miałem zaproponować. Niestety, wszystkie ople tego czasu projektował ktoś o polocie

> niemieckiego drwala.

> Chyba nie ma innych vanów na platformie klasy B - pojawiają sie teraz.

Jeszcze jest Fiat Idea, to chyba ten sam segment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może "hultaj" I10/I20 ?

Ciotka zakupiła taki wynalazek w zeszłym roku. Nowy, klima/elektryka za 30999zł. Więc używany dwulatek powinien się zmieścić w budżecie.

Drzwi otwierają się niemalże pod kątem 90 stopni, a więc nie ma najmniejszych problemów z załadunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 roku temu za niewiele większą kwotę mój tato kupił lacetti hatchback pachnący jeszcze nowością w benzynce. Uważam, że spełnia wszystkie Wasze oczekiwania. Autko ma 4 drzwi, z zewnątrz jest niewielkie, ale w środku miejsca jest bardzo dużo. Na tylnej kanapie mam wrażenie, że jest bardziej obszernie jak w moim kombi. Wspomaganie, klima, elektryka, ABS i poduchy są w standardzie i ta zaleta najważniejsza, że auto będzie młode i z niewielkim przebiegiem. Niektóre salony jeszcze sprzedawały niedawno takie autka pokazowe. Nasz miał przebieg ok. 10kkm cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jazz, Micra (nowa), Modus, Note, Premacy, Mazda 2.

> A tak naprawdę, to każde autko kompaktowe pokroju Twojego Focusa spokojnie spełni wymagania.

Kompakty owszem spełniają wymagania ale żona źle się czuje w tak długim aucie. Woli coś krótszego, dobrze oszklonego i z wysoką pozycją za kierownicą - czyli mikro van byłby idealny.

Muszą pooglądać Modusa z bliska. Pytanie tylko jak z bezawaryjnością hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że mamy dwójkę małych dzieci pora pomyśleć o zamianie Seicenta małżonki na coś większego i

> praktyczniejszego.

Hyundai Getz.

Do niedawna sam używałem, a też mam dwójkę małych dzieci. Wielu mówi, że jest niezawodny, ja też tak twierdzę. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.