Skocz do zawartości

Szarpanie po spuszczeniu z gazu


Astyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pacjent SC 1.2 8v

Od dłuższego czasu mam problem z szarpaniem auta po puszczeniu z gazu. Dziej sie tak na 1 biegu i 2 biegu.

Ruszam na 1 jade kawałek ( np. korek ) spuszcze z gazu i szarpie autem jakby nie umiał płynie zejsc z obrotów.

Do 1800 obrotów zwalnia płynnie później szarpie.

Na wyższych biegach to nie występuje.

Zaczełem od poduszek. Pod skrzynia była naderwana więc wymieniłem lecz nic to nie dało. Byłem u zajomego mechanika opisałem mu co się dzieje to powiedział że ma to samo w OPLU ZAFIRA. I że sprzegło ma nowe zrobione i nadal to występuje i że póki co nie ma czasu z tym grzebać więc mi nie powie.

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Pacjent SC 1.2 8v

> Od dłuższego czasu mam problem z szarpaniem auta po puszczeniu z gazu. Dziej sie tak na 1 biegu i 2

> biegu.

> Ruszam na 1 jade kawałek ( np. korek ) spuszcze z gazu i szarpie autem jakby nie umiał płynie zejsc

> z obrotów.

> Do 1800 obrotów zwalnia płynnie później szarpie.

> Na wyższych biegach to nie występuje.

> Zaczełem od poduszek. Pod skrzynia była naderwana więc wymieniłem lecz nic to nie dało. Byłem u

> zajomego mechanika opisałem mu co się dzieje to powiedział że ma to samo w OPLU ZAFIRA. I że

> sprzegło ma nowe zrobione i nadal to występuje i że póki co nie ma czasu z tym grzebać więc mi

> nie powie.

> Jakieś rady?

tps do kalibracji?? u mnie czasem tak jest w 16v, ale wystarczy lekko podniesc pedal gazu do gory noga i ustaje. wydaje mi sie, ze to wlasnie cos z przepustnica/tps'em, bo wyglada to tak, jak by sie komp zdecydoowac nie mogl, czy hamowac silnikiem, czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo po zmianie góry na 1.2, ale u mnie to właściwie na każdym biegu się dzieje, chociaż na wyższych mniej odczuwalne. Czasem auto potrafi zrobić ze trzy "kangurki" zanim zacznie normalnie hamować silnikiem. Też stawiam na TPS, planuję u siebie podmienić w weekend na inny i zobaczę co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Pacjent SC 1.2 8v

> Od dłuższego czasu mam problem z szarpaniem auta po puszczeniu z gazu. Dziej sie tak na 1 biegu i 2

> biegu.

> Ruszam na 1 jade kawałek ( np. korek ) spuszcze z gazu i szarpie autem jakby nie umiał płynie zejsc

> z obrotów.

> Do 1800 obrotów zwalnia płynnie później szarpie.

> Na wyższych biegach to nie występuje.

> Zaczełem od poduszek. Pod skrzynia była naderwana więc wymieniłem lecz nic to nie dało. Byłem u

> zajomego mechanika opisałem mu co się dzieje to powiedział że ma to samo w OPLU ZAFIRA. I że

> sprzegło ma nowe zrobione i nadal to występuje i że póki co nie ma czasu z tym grzebać więc mi

> nie powie.

> Jakieś rady?

Może brak "luzu" na lince od gazu. Szarpnięcia silnika powodują uchylanie przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdy miałem inny problem z wozem podmieniłem Czujnik Położenia Wału i nie zwracałem wtedy uwagi na szarpanie tylko na to czy jedzie wogóle :D Ale jakby mniej szarpało... momentami wcale.

Czasami pojawiał sie błąd czujnika ale po skasowaniu było wszystko czysto. Było by trzeba znowu zerknąć zlosnik.gif

Czy pojawia się znowu i czy jako stały czy czasowy.

A tps jutro podmienie i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak tam Astyn u Ciebie? Podmieniłeś TPS? Ja u siebie zmieniłem ale problem nadal występuje.

TO samo passed_out.gif Nic to nie dało....

Pamietam że kiedyś pomieniłem Czujnik Połozenia Wału i wydawało mi sie jakby szarpanie było mniejsze ;o

Ale nie zwracałem na to uwagi bo innego problemu szukałem ;p

Nie chce mi się go znowu podmieniać 270751858-jezyk.gif

A jeszcze jakieś czas temu był pod kompem i zero błędów a szarpać szarpało... czyzby nie wina elektryki?

Ja u siebie podejrzewam sprzęgło....

Bo w sumie jak ide biegami do góry to też szarpnie przy zmianie biegu gdy puszcze sprzęgło.

W sumie to moje sprzegiełko bardzo nerwowo działa...

I znajomy chciał mi wmówić że tu normalnego sprzegła nie ma bo ma bardzo krótki skok. W sumie porównywalismy i faktycznie.

Czyzby jego koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie u siebie ( 1.2 8v tyle że w Punto ) szarpanie przy przyspieszaniu, szarpanie przy odpuszczaniu biegu.

Z rzeczy które już wymieniłem:

-poduszki pod silnikiem ( brak zmian )

-czujnik polozenia wału ( mała poprawa na krótką metę, ale po jakimś czasie i tak to samo )

-przy okazji innej usterki wymiana komputera silnika ( bez zmian)

-cała przepustnica ( brak zmian )

-filtr paliwa ( brak zmian )

Idą do mnie nowe przewody zapłonowe i świece, bo moje są w stanie słabym. Więc jak to wymienię to napiszę czy coś pomogło.

Ogólnie z rzeczy które podejrzewam jeszcze:

-układ zapłonowy ( szczególnie że czasem z rana lubi sobie na 3 gary przez chwilę pochodzić )

-kiepskie sprzęgło ( chociaż niby wymienione przez poprzedniego właściciela )

-luzy w skrzyni biegów/ na łączeniu przegubów ze skrzynią ? Sam nie wiem czy to możliwe.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam podobnie u siebie ( 1.2 8v tyle że w Punto ) szarpanie przy przyspieszaniu, szarpanie przy

> odpuszczaniu biegu.

> Z rzeczy które już wymieniłem:

> -poduszki pod silnikiem ( brak zmian )

> -czujnik polozenia wału ( mała poprawa na krótką metę, ale po jakimś czasie i tak to samo )

> -przy okazji innej usterki wymiana komputera silnika ( bez zmian)

> -cała przepustnica ( brak zmian )

> -filtr paliwa ( brak zmian )

> Idą do mnie nowe przewody zapłonowe i świece, bo moje są w stanie słabym. Więc jak to wymienię to

> napiszę czy coś pomogło.

> Ogólnie z rzeczy które podejrzewam jeszcze:

> -układ zapłonowy ( szczególnie że czasem z rana lubi sobie na 3 gary przez chwilę pochodzić )

> -kiepskie sprzęgło ( chociaż niby wymienione przez poprzedniego właściciela )

> -luzy w skrzyni biegów/ na łączeniu przegubów ze skrzynią ? Sam nie wiem czy to możliwe.

> Pozdro

U mnie wymieniiłem:

-świeczki

-filtr paliwa

-wyczyscilem przepustnice

-uszczelniłem dolot

-nowy stożek

-czujnik temp wody (ssanie )

-poduszka pod skrzynia

Podmieniłem:

-czujnik polozenia walu ( mala porpwa jak pisalem)

-TPS

-kable

-cewki

I nic ;o

A z tego co czytałem to duzo ludzi na taki problem w Fiacie ;D

I już się śmiali że nobla dla tego co dowie się co i czemu boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> A przepustnica opuszczona do zera? tzn na regulacyjnej śrubce nie jest aby lekko uchylona?? dzieje

> się tak przez krokówke jak jest lekko uchylona przepustnica

no to po kiego grzyba jest ta śrubka ?

u mnie przeszło falowanie obrotów na wolnych m.in po lekkiej korekcie tą srubą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.