Skocz do zawartości

Oryginalne radio Stilo


golobek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

No od czegos muszę zacząć i po 1 dniu zauważyłem nieduży ale drażniący problem, radio jakby miało słaby zasięg radiowy, w punto śłużbowym czy poprzednim Scenicu w moim mieście nie miałem problem z radiami lokalnymi czy np. RMF a w Stilo łapie tylko RMF i radio mariana, a i RMF potrami dawać piski jakby traciło zasięg, czy można jakoś zwiększyć moc anteny czy coś z tym zrobić, dzieki za porady.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aha czyli wystrczy że kupię sam ten element wkręcany tzw. bacik, jaki długi kupić i na ile to

> pomogło ?

Temat jest ogólnie złożony ponieważ przyczyn może być wiele:

- uszkodzona antena (bat);

- uszkodzona instalacja antenowa (kabel + wzmacniacz);

- słaby kontakt wtyczki z radiem (śniedź lub po prostu słabo "siedzi" w gnieździe);

- uszkodzone radio, oryginalne radyjka w Stilo padają - objaw: brak odbioru stacji na UKF. Powodem jest przegrzany układ scalony w głowicy UKF, tema znany i często opisywany w necie. W Pile za taką naprawę życzą sobie ponad 200 zł frown.gif

Zacznij od końca czyli od bata. Wykręć go i podejdź do sklepu aby kupić na wzór taki sam. W Pile na Kolbego jest sklep z elektroniką, tam płaciłem za "bacika" coś około 12 zł ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat jest ogólnie złożony ponieważ przyczyn może być wiele:

> - uszkodzona antena (bat);

> - uszkodzona instalacja antenowa (kabel + wzmacniacz);

> - słaby kontakt wtyczki z radiem (śniedź lub po prostu słabo "siedzi" w gnieździe);

> - uszkodzone radio, oryginalne radyjka w Stilo padają - objaw: brak odbioru stacji na UKF. Powodem

> jest przegrzany układ scalony w głowicy UKF, tema znany i często opisywany w necie. W Pile za

> taką naprawę życzą sobie ponad 200 zł

> Zacznij od końca czyli od bata. Wykręć go i podejdź do sklepu aby kupić na wzór taki sam. W Pile na

> Kolbego jest sklep z elektroniką, tam płaciłem za "bacika" coś około 12 zł

ok ale nie będę kombinowałmam w punto taki sam to przełoże i zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobiłem podmianę i nie pomogło było wręcz gorzej bo w punto mam 2 cm krótszą więc to nie antena, i

> co dalej ?

wyczyść mocowanie anteny do dachu. Pewnie będziesz miał to samo co ja u siebie, czyli wszystko będzie zaśniedziałe. U mnie po wyczyszczeniu stacje radiowe powróciły, a popularne krakowskie radio w końcu nie gubiło zasięgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyczyść mocowanie anteny do dachu. Pewnie będziesz miał to samo co ja u siebie, czyli wszystko

> będzie zaśniedziałe. U mnie po wyczyszczeniu stacje radiowe powróciły, a popularne krakowskie

> radio w końcu nie gubiło zasięgu

a powiedz mi musze podsufitówkę ściągać jest dużo roboty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba tylko ją delikatnie odgiąć od tyłu. Musisz zdemontować plastiki mocujące podsufitkę, dodatkowo te z tyłu na tylnych słupkach. Kiedyś na forum był wątek na ten temat. Gdzieś na kompie powinienem mieć zdjęcia z demontażu jak znajdę to wrzucę Ci je tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały zasięg? Przede wszystkim sprawdź czy nie masz ustawionej w radiu opcji ODBIÓR LOKALNY. Bo jak tak, a w okolicy nie ma nadajników to nic nie posłuchasz. Zanim zaczniesz grzebać w antenie sprawdź to.

Rzeczone opcje to:

S-DX (DIS) - regulacja czułości przy przeszukiwaniu dla stacji odległych. 1 duża czułość, 3 mała czułość.

S-LO (LOC) - jw. tylko dla stacji lokalnych (lo)

lub

LO, LOC, Local - zależnie od producenta różnie się nazywa.

Są to funkcje ustawiania małej czułość automatycznego wyszukiwania stacji nadawczych, akceptuje tylko silne, miejscowe sygnały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mały zasięg? Przede wszystkim sprawdź czy nie masz ustawionej w radiu opcji ODBIÓR LOKALNY. Bo jak

> tak, a w okolicy nie ma nadajników to nic nie posłuchasz. Zanim zaczniesz grzebać w antenie

> sprawdź to.

> Rzeczone opcje to:

> S-DX (DIS) - regulacja czułości przy przeszukiwaniu dla stacji odległych. 1 duża czułość, 3 mała

> czułość.

> S-LO (LOC) - jw. tylko dla stacji lokalnych (lo)

> lub

> LO, LOC, Local - zależnie od producenta różnie się nazywa.

> Są to funkcje ustawiania małej czułość automatycznego wyszukiwania stacji nadawczych, akceptuje

> tylko silne, miejscowe sygnały.

napisz jeszcze gdzie szukać tych opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mały zasięg? Przede wszystkim sprawdź czy nie masz ustawionej w radiu opcji ODBIÓR LOKALNY. Bo jak

> tak, a w okolicy nie ma nadajników to nic nie posłuchasz. Zanim zaczniesz grzebać w antenie

> sprawdź to.

> Rzeczone opcje to:

> S-DX (DIS) - regulacja czułości przy przeszukiwaniu dla stacji odległych. 1 duża czułość, 3 mała

> czułość.

> S-LO (LOC) - jw. tylko dla stacji lokalnych (lo)

> lub

> LO, LOC, Local - zależnie od producenta różnie się nazywa.

> Są to funkcje ustawiania małej czułość automatycznego wyszukiwania stacji nadawczych, akceptuje

> tylko silne, miejscowe sygnały.

witam,

znalazłem te opcje i miałem LOC i zmianiłem na DYS i nie ma żadnej różnicy frown.gif wię chyba będę musiał sprawdzić mocowanie anteny.

A jeszcze jedno pytanko czy można jakoś ustawić aby radio gasło po wyciągnięciu kluczyka i nie trzeba gasić go ręcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO wlasnie....szukam i tez nie wiem jak to ugryzc.

Czy mozna zrobic w naszych radiach tak ze wlacza sie recznie a wylacza sie automatycznie po zgaszeniu autka?

Gdzie szukac i jaka to funkcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NO wlasnie....szukam i tez nie wiem jak to ugryzc.

gryzienie radia nie wróży dobrze ani Twoim zębom ani radiu biglaugh.gifbiglaugh.gif

> Czy mozna zrobic w naszych radiach tak ze wlacza sie recznie a wylacza sie automatycznie po

> zgaszeniu autka?

nie, albo gasisz i zał. ręcznie, albo z gasisz i załączasz z kluczyka.

> Gdzie szukac i jaka to funkcja?

w instrukcji np na stronie 28 (kaseciak) lub 58 (CD), tam jest wszystko ładnie i pięknie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gryzienie radia nie wróży dobrze ani Twoim zębom ani radiu

> nie, albo gasisz i zał. ręcznie, albo z gasisz i załączasz z kluczyka.

> w instrukcji np na stronie 28 (kaseciak) lub 58 (CD), tam jest wszystko ładnie i pięknie opisane.

wyłączenie radia opanowane, dłużej przytrzymać Menu i tam jest opcja auto wyłączania.

jeszcze ten słaby sygnał frown.gif ale to już w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.