Skocz do zawartości

1.2 mpi nie odpala


andre44

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że było pewnie sporo tematów na ten temat ale szukajka nie znalazła wyników dla mnie;/

Problem jest takie że niby iskra jest, świece mokre węc paliwo też jest. Przy próbie odpalenia kręci z wydechu wydobywaą się płomienie a z przepustnicy dym i nie chce załapać :/ code gaśnie, marchewa również gaśnie i nie wiem co dalej z tym fantem począć :/ Proszę o jakieś sugestie

pozdrawiam Andre smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem że było pewnie sporo tematów na ten temat ale szukajka nie znalazła wyników dla mnie;/

....

> pozdrawiam Andre

Po mojemu to coś z rozrządem. Musiałbyś niestety rozpiąć rozrząd i tak jak Lesiu pisze, odkręcić dolne kółko rozrządu, sprawdzić klin wewnętrzny.

Możesz też sprawdzić czy kółko foniczne jest dobrze założone, bo tam też jest taki mały klin. Jak był ścięty to mogłeś źle założyć kółko foniczne na dolne koło rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzić rozrząd na znakach na głowicy i kole zamachowym. Może się dolne kółko zerwało.

obadane właśnie w tej chwili i jest dobrze ustawiony 0 stopni na kole zamachowym i znaki na kole wałka i głowicy się pokrywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzięki za sugestie nabawiłem się wstydu ale takie życie smile.gif brak masy silnik buda i zamienione wtyczki cewek. Jeszcze raz wielkie dzięki za szybką odpowiedź wszystkim 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja się podepnę do tematu i zapytam jaki czujnik położenia wału zastosować do 1.2 8V po przejściu

> z 900? Można jakoś skombinować zamocowanie tego z 900 czy musi być od 1.2?

z 900 chyba ci nie podejdzie , bo jest inny. Ale na 100% nie wiem, ja w 1.2 miałem ten z 1.1 spi i było ok. Przy tych czujnikach pozostaje jeszcze kwestia długości kabla. Bo są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Jeszcze jeden i mam nadzieję ,że ostatni problem.

Przy montażu, jak się okazało niepasującej półosi, został mi w skrzyni C.514 "kielich" czy też gniazdo półosi. Jak to można wyciągnąć?? panic.gif

Btw - Półoś z bodajże Punto 1.1 jest za długa do tej skrzynki, a półoś z SC 1.1 jest jeszcze dłuższa, ale ma pasować? confused.gif

Błagam jeszcze raz o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie!

> Jeszcze jeden i mam nadzieję ,że ostatni problem.

> Przy montażu, jak się okazało niepasującej półosi, został mi w skrzyni C.514 "kielich" czy też

> gniazdo półosi. Jak to można wyciągnąć??

ja zawsze biore lyzke do opon i wyciagam na sile, tam w srodku jest pierscien ktory sie rozszerza.

> Btw - Półoś z bodajże Punto 1.1 jest za długa do tej skrzynki, a półoś z SC 1.1 jest jeszcze

> dłuższa, ale ma pasować?

> Błagam jeszcze raz o pomoc...

nie wiem jakie sa dlugosci, ale moze roznica wychodzic w innym ustawieniu jednostki napedowej w komorze silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, półośka, która 3 dni temu nie pasowała dziś weszła idealnie... ^^

Ale oczywiście to nie koniec problemów. Mianowicie, wentylator chłodnicy się nie załącza. Spięty na krótko kręci jak głupi, a przy pracy silnika nic. Rozumiem, że do wyboru jest bezpiecznik 30A albo czujnik w chłodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, półośka, która 3 dni temu nie pasowała dziś weszła idealnie... ^^

> Ale oczywiście to nie koniec problemów. Mianowicie, wentylator chłodnicy się nie załącza. Spięty na

> krótko kręci jak głupi, a przy pracy silnika nic. Rozumiem, że do wyboru jest bezpiecznik 30A

> albo czujnik w chłodnicy?

sam sobie odpowiedziałeś smile.gif ewentualnie uszkodzona instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już nic nie wiem xD Nic nie zrobione, ot spięte po sprawdzeniu wentylatora na krótko i napięcia

> w czujniku i działa.....

> Teraz jeszcze ostatnia poswapowa niespodzianka - nie działa mi prędkościomierz

Linkę wymieniłeś na taką z 1,1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.