Skocz do zawartości

Insignia 2.0 diesel + automat - prośba o opinie.


Astroman

Rekomendowane odpowiedzi

> mi się AFL w Vectrze spisuje bardzo dobrze. W dwóch Insigniach jakimi jeździłem, spisywały się

> jeszcze lepiej i nie miałem ani jednego przypadku, że mi migali.

> Natomiast faktem jest, że przy nierównych drogach AFL odrobinę wariuje.

Tak z ciekawości spytam - Vectra z AFL ma dodatkowe halogeny "długie" do mrygania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz... nie bylbym taki pewien czy porównywanie amerykanskich siermiężnych konstrukcji 3-4

slyszalem opienie od fana aut US, ze te obecne to roznia sie tym ze jest 1-2 biegi wiecej, konstrukcja ta sama. Oczywiscie sa pewnie od tego wyjatki,

> biegowych, jest na miejscu kiedy mowimy o klasycznym "wspolczesnym" automacie. Insignia ma 6

> biegów i multum elektroniki i hydrauliki. i nie wierzę, że bedzie to trwalsze od manuala,

> który jednak jest nadal czysto mechaniczny

to jaka jest tam elektronika ? Czujnik biegu, temp ? Przeciez nie jest to manual z serwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale to też jest kwestia serwisu. Ktoś wcześniej oszczędzał. Pewnie wystarczyłaby wymiana oleju w

> moście co te powiedzmy 100 kkm.

ale te auto mialo 90kkm grinser006.gif, pierwszy właściciel, serwis w pl, itd.

Tyle, ze po czesci masz racje, czesto jest tak, ze niby ksiazka nie zaleca wymiany oleju w skrzyni lub podaje dosc duzy pulap, gdy wiesc niesie ze trzeba to robic czesciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam nie wiem, ale w Skodzie mam taka wydumke, i nikt mi nie miga .

No bo może to faktycznie kwestia prawidłowego ustawienia.

> A swoja droga, to takie adaptacyjne swiatla to fajna sprawa. O ile skrecanie reflektorow z

> kierownica moze wkurzac (np. rondo), o tyle na normalnych drogach sprawuje sie to dobrze

Mnie skręcanie nie wkurza, chodzi mi tylko i wyłącznie o to że kiedyś miałem Astrę ze zwykłymi ksenonami bez AFL i jakiejś różnicy wielkiej nie widzę, poza tym że wtedy nikogo nie oślepiałem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -Konocar stwierdził, że rzeczywiście często po kilkunastu, dziesięcieu km może być wymagana

> rekalibracja/ewentualnie obniżenie górenego zakresu wiązki co tez w ramach gwarancji uczynili

Może muszę zmienić ASO zlosnik.gif Ale jak widać po opiniach innych kącikowiczów, coś jednak jest na rzeczy.

> i do dzisiaj żadnych uwag na cb już nie słyszę- ...... chyba, że jeżdżę za szybko=auto próbuje

> robić ciut za długą wiązkę na drodze

Co to znaczy za szybko? zlosnik.gif Czy jedziesz nieprzepisowe 100km/h w mieście, czy przepisowe 100 km/h za miastem, tak samo wymijasz się z innymi autami wink.gif

> mijania/długie też ładnie się zmieniają i reagują -ale jak ktoś zauwazył ja bym to zrobił o 0,5 sek

> wcześniej niż on

Zgodzę się, że ten patent działa bardzo sprawnie, tzn. gdy tylko pojawi się ktoś z naprzeciwka to automat przełącza drogowe na mijania. Problem polega na tym, że kultura i bezpieczeństwo nakazują zmienić drogowe na mijania ZANIM ktoś się pojawi z naprzeciwka, co w mojej ocenie czyni ten bajer nieprzydatnym i w ogóle z niego nie korzystam. No chyba, że chcemy się zdrzemnąć w czasie jazdy, wtedy faktycznie może się przydać grinser006.gif

> generalnie po blisko 2-ch latach jeżdżenia insigni a z AFL - uwazam, że kasa wyłożona na ten

> wynalazek była warta każdej złotówki, którą za nią dałem (przynajmniej w porównaniau do nowych

> modeli skody/subaru/audi/toyoty ktorymi mialem okazje jezdzic i testowac podobne wynalazki)

Jedyny problem jaki ja widzę to oślepianie innych. Jeśli mam oslepiać to wolę już klasyczne ksenony, do których rzecz jasna warto dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale te auto mialo 90kkm , pierwszy właściciel, serwis w pl, itd.

No to rzeczywiście dziwne. Choć z drugiej strony Subaru z jakiegoś powodu zaleca wymianę co 50 kkm smile.gif

> Tyle, ze po czesci masz racje, czesto jest tak, ze niby ksiazka nie zaleca wymiany oleju w skrzyni

> lub podaje dosc duzy pulap, gdy wiesc niesie ze trzeba to robic czesciej.

Jak dla mnie to dla skrzyni manualnej jest co 100 kkm. I najczęściej w serwisówkach producentów skrzyń (nie aut) jest to zalecenie. Jak jest mechanik a nie "mechanik" to o tym wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to rzeczywiście dziwne. Choć z drugiej strony Subaru z jakiegoś powodu zaleca wymianę co 50 kkm

> Jak dla mnie to dla skrzyni manualnej jest co 100 kkm. I najczęściej w serwisówkach producentów

> skrzyń (nie aut) jest to zalecenie. Jak jest mechanik a nie "mechanik" to o tym wie.

u nas chyba jest co 45kkm czy co 60kkm ; przedni dyfer + skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> slyszalem opienie od fana aut US, ze te obecne to roznia sie tym ze jest 1-2 biegi wiecej,

> konstrukcja ta sama. Oczywiscie sa pewnie od tego wyjatki,

> to jaka jest tam elektronika ? Czujnik biegu, temp ? Przeciez nie jest to manual z serwo.

jak to jaka? jakies tryby sport, steptroniki i inne ustrojstwa "uczące" się stylu jazdy i wypływające na zachowanie skrzyni i sterowanie zmianą biegów... to nie to samo co 4 biegowy, pływający automat w jakims odprężonym amerykańcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to jaka? jakies tryby sport, steptroniki i inne ustrojstwa "uczące" się stylu jazdy i

> wypływające na zachowanie skrzyni i sterowanie zmianą biegów... to nie to samo co 4 biegowy,

> pływający automat w jakims odprężonym amerykańcu.

ale to zadna nowosc ani zaawansowana elektronika, takie tryby byly od lat wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to znaczy za szybko? Czy jedziesz nieprzepisowe 100km/h w mieście,

wystarczy ze jedziesz 55

> Jedyny problem jaki ja widzę to oślepianie innych. Jeśli mam oslepiać to wolę już klasyczne

> ksenony, do których rzecz jasna warto dopłacić.

dalej nie bardzo rozumiem- zdarzylo mi sie juz kilkukrotnie jechac przed moja wlasna insignia innym autem (zazwyczaj 207-ka z podpisu-lacznei z autostrada) ) albo tez mijac sie z moja insignia - nic mnie nie oslepialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy ze jedziesz 55

Ale piszesz, że przy przepisowej prędkości oślepiania nie ma. Dlatego pytam, co w sytuacji kiedy jedziesz przykładowo 50 km/h w zabudowanym, mijasz tablicę końca miejscowości, i przyspieszasz do przepisowych 90 km/h. Chodzi mi o to że kwestia oślepiania nie ma nic wspólnego z przepisami ok.gif Ostatnio jechałem A1 w nocy 130 km/h i mi z drugiej jezdni mrugali oslabiony.gif

> dalej nie bardzo rozumiem- zdarzylo mi sie juz kilkukrotnie jechac przed moja wlasna insignia innym

> autem (zazwyczaj 207-ka z podpisu-lacznei z autostrada) ) albo tez mijac sie z moja insignia -

> nic mnie nie oslepialo

No to z tego wniosek że jednak szkopuł tkwi w prawidłowym ustawieniu świateł. I widocznie mało która Insignia ma prawidłowo ustawione, bo jak widać problem oślepiania jest powszechnie znany zarówno wśród użytkowników, jak i kierowców innych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy ze jedziesz 55

> dalej nie bardzo rozumiem- zdarzylo mi sie juz kilkukrotnie jechac przed moja wlasna insignia innym

> autem (zazwyczaj 207-ka z podpisu-lacznei z autostrada) ) albo tez mijac sie z moja insignia -

> nic mnie nie oslepialo

jechać przed samochodem w tym samym kierunku, a z przeciwka to dwa rożne systemy walutowe.

Niestety ten system nie bierze pod uwagę że kierownik ma w poważaniu przepisy, droga jest nierówna i pofałdowany teren- efekt - masz wrażenie, że kierownik zamontował nielegalne zenony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gratis trzeba dodać mocno oślepiające reflektory ksenonowe - cecha charakterystyczna tego modelu

Musze, Ci jednak przyznac racja, ja zrobilem ok 2kkm i nikt nie mignal, ale jazda zazwyczaj byla za dnia. Dzis rozmawialem z kolega, co jezdzi na codzien tym autem i powiedzial, ze wielokrotnie ludzie mu migali z przeciwka tongue.gif, jak na auto co ma kilka miesiecy to zdecydowanie cos jest zwalone w konstrukcji / ustawieniach fabrycznych.

Przy okazji przy 18kkm zaczal smierdziec palona guma i jest problem z falowaniem / nie trzymaniem obrotow. tongue.gif, spalanie sr 8.4l /100km co na 195KM diesla i automat jest chyba ok wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale piszesz, że przy przepisowej prędkości oślepiania nie ma. Dlatego pytam, co w sytuacji kiedy

> jedziesz przykładowo 50 km/h w zabudowanym, mijasz tablicę końca miejscowości, i przyspieszasz

> do przepisowych 90 km/h. Chodzi mi o to że kwestia oślepiania nie ma nic wspólnego z

> przepisami

jeśli wiązka ci sie wydłuża/ tak jakby podnosi/ zaweza to jezlei zwiększając prędkośc bęzeisz zwiększał takż eodległośc od poprzedzającego cie samochodu, zamiast siedziec mu na ogonie... - o to mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o to mi chodzi

No to mówimy o czym innym - mnie chodzi o oślepianie nadjeżdżających z przeciwka smile.gif

Skoro twierdzisz że u Ciebie nic nie oślepia, będę walczył z ustawieniem. Niedługo wypada mi przegląd po 30kkm, zapodam temat w ASO (innym niz ostatnio) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.