Skocz do zawartości

Spryskiwacze lamp


tomtom

Rekomendowane odpowiedzi

nie znalazłem nic w archiwum, czy to możliwe.

Czy ktoś rozbierał, regenerował jakoś beszczelne spryski reflektorów?

Wiem już, że wyciska płyn w miejscu z którego wychodzi teleskop w górę.

Jest szansa to naprawić?

Już wcześniej pisałem o pomyśle zrobienia "górki" wężykiem koło zbiornika aby ograniczyć naturalny wyciek wynikający z niższego położenia końcówki spryskiwacza

Czy ten pomysł jako rozwiązanie zastępcze może się udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parę lat temu opisywałem już co należy zrobić w takim przypadku,

> gdy czyszczenie nie pomaga, trzeba dołożyć zawór zwrotny od spryskiwaczy z Alfy 156 z tego co

> pamiętam to jest trójnik z zaworem zwrotnym.

> Pozdrawiam.

HA, a pamiętasz może średnicę?

Zaworków zwrotnych pod dostatkiem znalazłem...

wstawię go tuż przed kolankiem przed samym spryskiwaczem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> HA, a pamiętasz może średnicę?

> Zaworków zwrotnych pod dostatkiem znalazłem...

> wstawię go tuż przed kolankiem przed samym spryskiwaczem...

Mi oczywiście też ciekną sciana.gif i może na wiosnę bym to rozebrał. Pytanie tylko czy da się tam wymienić jakiegoś oringa czy cuś, aby nie ciekło.

Co do zaworu to, tutaj by się przydał nie zawór zwrotny, bo taki nic nie da, tylko zawór który otworzy się po przekroczeniu pewnego ciśnienia. Niewielkie ciśnienie podczas spływania grawitacyjnego blokuję, a puszcza dopiero jak pojawi się konkretne ciśnienie z pompki. Niektórzy nazywają to zaworem spiętrzającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do zaworu to, tutaj by się przydał nie zawór zwrotny, bo taki nic nie da, tylko zawór który

> otworzy się po przekroczeniu pewnego ciśnienia. Niewielkie ciśnienie podczas spływania

> grawitacyjnego blokuję, a puszcza dopiero jak pojawi się konkretne ciśnienie z pompki.

> Niektórzy nazywają to zaworem spiętrzającym.

I o takim zaworze myślałem (moja wina źle się wyraziłem pisząc o zaworku zwrotnym), Alfa 156 taki właśnie ma.

Średnicy nie pamiętam, było to z 5 lat temu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś rozbierał, regenerował jakoś bezczelne spryski reflektorów?

> Wiem już, że wyciska płyn w miejscu z którego wychodzi teleskop w górę.

> Czy ten pomysł jako rozwiązanie zastępcze może się udać?

Kiedyś też miałem chęć coś z tym zrobić , ale mi odeszła bo bez ściągania zderzaka nie sposób się do nich dostać .

Leje ok. 1/3 płynu do zbiornika i straty są minimalne - no ale to nie jest definitywne rozwiązanie .

Z tym zaworkiem to jest myśl ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie to rozbierał, możesz porobić fotki mocowań sprysków, oraz jak ori są prowadzone przewody? Potrzebuje szerszego info co do tego wynalazku, bo mam zamiar na wiosnę uruchomić swoje. Dobrze było by jakbyś też wrzucił fotę samego kompletnego sprysku oraz dokładną fotę jak mocowana jest ta plastikowa zaślepka na sprysku który zakrywa dziurę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś też miałem chęć coś z tym zrobić , ale mi odeszła bo bez ściągania zderzaka nie sposób się

> do nich dostać .

Eee za drugim razem jedną ręką to zrobię. ...mowa o 3d i kratce w zderzaku.

Teraz sprysk na stole. Więc tylko montaż.

> Leje ok. 1/3 płynu do zbiornika i straty są minimalne - no ale to nie jest definitywne rozwiązanie

> .

> Z tym zaworkiem to jest myśl

Skodziarskie po 9 płn podobno można kupić. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak będzie to rozbierał, możesz porobić fotki mocowań sprysków, oraz jak ori są prowadzone

> przewody? Potrzebuje szerszego info co do tego wynalazku, bo mam zamiar na wiosnę uruchomić

> swoje. Dobrze było by jakbyś też wrzucił fotę samego kompletnego sprysku oraz dokładną fotę

> jak mocowana jest ta plastikowa zaślepka na sprysku który zakrywa dziurę

Sprysk na stole.

Mogę foto wszystkiego zrobić co widać bez ściągania zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak będzie to rozbierał, możesz porobić fotki mocowań sprysków, oraz jak ori są prowadzone

> przewody? Potrzebuje szerszego info co do tego wynalazku, bo mam zamiar na wiosnę uruchomić

> swoje. Dobrze było by jakbyś też wrzucił fotę samego kompletnego sprysku oraz dokładną fotę

> jak mocowana jest ta plastikowa zaślepka na sprysku który zakrywa dziurę

jako że wkrótce będę miał zderzak pod spryski to wykonam obszerną dokumentację spryskiwaczy, zderzaka oraz zaślepek na życzenie kolegów z forum smile.gif

dziś był u mnie rzeczoznawca palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako że wkrótce będę miał zderzak pod spryski to wykonam obszerną dokumentację spryskiwaczy,

> zderzaka oraz zaślepek na życzenie kolegów z forum

> dziś był u mnie rzeczoznawca

no to będę bardzo wdzięczny za fotki i opis

PS. wal na priv jak poszła wizyta rzeczoznawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to będę bardzo wdzięczny za fotki i opis

ja tylko detale na razie mogę pokazać

zaślepka z dwu stron, "dinks" do wciśnięcia akurat nie widoczny

za%C5%9Blepka%202.jpg

za%C5%9Blepka%201.jpg

tu miejsce do zaczepienia, widać akurat wyrwany zaczep

sprysk5.jpg

tu widać zaczep z jednej strony i wyrwane miejsce z drugiej , oraz poniżej dysze

sprysk3.jpg

widok ogólny

sprysk1.jpg

widok z góry, też widoczny ubytek ( już było, żeby nie było, że popsułem- ale ułatwiło to znacznie demontaż zaślepki

sprysk2.jpg

Udany demontaż w 3d

Wyciągamy boczną kratkę zderzaka.

Delikatnie, ale z użyciem dość dużej siły ciągniemy zaślepkę w górę.

Blokujemy trzpień z dyszami by nie uciekł w dół i zwalniając/wciskajac zatrzaski uwalniamy zaślepkę.

Potem ściskamy boczne zaczepy spryskiwacza do środka i najpierw jedną potem drugą stronę delikatnie wyciągamy z 1,5cm w górę. W tym samym czasie drugą ręką ściskamy dolny uchwyt stabilizujący ( widać go na zdjęciach w połowie wysokości spryskiwacza )

Ten centymetr w górę wystarczy, zostaje go troszkę pchnąć w tył i w dół.

Zostaje rozpiąć wąż zasilający w płyn i sprysk już obok auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz kolejne pytanie, jaka jest różnica w zderzakach oprócz dziury na sprysk? Chodzi oczywiście

> o ten z wersji 3D

oprócz dziur w poszyciu zewnętrzym, na wewnętrznej stronie zderzaka są takie półeczki, w wersji ze spryskami są tam otwory montażowe dysz spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się dokopać w EPERZE do schematów instalacji spryskiwaczy reflektorów? szczególnie interesują

> mnie przewody pomiędzy zbiornikiem a spryskiwaczami.

Fiat >> STILO >> 2V STILO F.L.L. 2003 (2003-2007) >> 555 URZĄDZENIA I STEROWANIA ELEKTRYCZNE >> 55514 WYCIERACZKI,MECHANIZM NAPĘDU WYCIERACZKI SZYBY I REFLEKTORÓW >> 55514/00 MECHANIZMY NAPĘDU WYCIERACZEK SZYB I REFLEKTORÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.