Skocz do zawartości

Jaki akumulator?


Miromat

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ obecny akumulator ma już 6 lat pojechałem na sprawdzenie. I wyszło, że nie ma pewności, że bezboleśnie przetrwa zimę. Zacząłem więc poszukiwania nowego. Zgodnie danymi fabrycznymi akumulator powinien mieć 55Ah i 610A prądu rozruchowego. Ale takiego nie znalazłem. Jakie akumulatory macie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ obecny akumulator ma już 6 lat pojechałem na sprawdzenie. I wyszło, że nie ma pewności, że

> bezboleśnie przetrwa zimę. Zacząłem więc poszukiwania nowego. Zgodnie danymi fabrycznymi

> akumulator powinien mieć 55Ah i 610A prądu rozruchowego. Ale takiego nie znalazłem. Jakie

> akumulatory macie u siebie?

Ja jeszcze mam oryginalny. Kręci dobrze 7 rok. Będę go użytkował, aż padnie. W starych Daewoo potrafiły działać nawet 9 lat.

Co do zakupów nowego, to ostatnio zmieniałem w autku żony na Bosch Silver 60Ah - na razie sprawuje się super. Kręci jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy ja kupiłem oryginalnego DELCORA - DAEWOO za 217 zł . Zgodny z parametrami cheviego i

> idealnie pasuje w podstawkę !

A nie jest za wysoki, dobrze pasuje? Oryginalny u mnie ma 18 cm wysokości, a ten wg podanych wymiarów jest 2,5 cm wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest za wysoki, dobrze pasuje? Oryginalny u mnie ma 18 cm wysokości, a ten wg podanych

> wymiarów jest 2,5 cm wyższy.

Kolego ten daewoo, to jest dokładnie taki sam jak do nubiry i idealnie mi wszedł, wymiary identyczne!. Centra itp maja z boku stopki-podstawki do mocowania co utrudnia montaż, ponieważ gniazdo na aku jest ciasne. U mnie jest idealnie ! jak z fabryki i ta cena.... w nubirze aku taki sam żył 5 lat. Oryginalny cheviego miałem 8 lat. pozdrawiam

Charakterystyka:

Dane akumulatora: DAEWOO

Napięcie: 12V

Pojemność: 55Ah

Prąd rozruchu: 610A

Polaryzacja/Bieguny: P+ ("+" z prawej)

Wymiary [mm]: 229x172x206

Cena: 216,15zł

Zdjęcie - plik w załaczniku

post-133874-14352518113888_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skąd wiesz że to Delkor, skoro brandowany jest marką Daewoo?

Sprzedawca podaje:

"Oferuję do sprzedaży NOWY z GWARANCJĄ 24 (18 ciężarowe) miesiące od daty zakupu akumulator koncernu Delkor General Motors. Akumulator jest całkowicie bezobsługowy (hermetycznie zamknięty), posiada wskaźnik ładowania (Hydrometr - Magic Eye)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączyłem przykładowy opis i zdjęcie . Chevrolet lacetti to nic innego jak daewoo nubira III i wymiary akumulatora identyczne. Tak jak wcześniej pisałem miejsca jest mało i kształt akumulatora bez podstawek bocznych pozwala na swobodne jego osadzenie. Centra Bosch itp mają te boczne podstawki co utrudnia montaż ! ale Polak potrafi. Osobiście polecam, jeździłem nubirą i miałem taki aku przez 5 lat, dlatego też zdecydowałem się na zakup i nie żałuję. Za te pieniądze nie kupie dobrej baterii. Wybór należy do Was.

Pozdrawiam

Ps. Prowizji nie mam od sprzedaży tych aku, informacjami podzieliłem się z czystej koleżeński życzliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A te 55 Ah to nie za mało w ogóle będzie? Patrzyłem w katalogu Jenoxa i tam było 61 na ten

> silnik... Dużo masz tam elektryki? W ogóle jak chcecie kupić niedrogo to zamiast tego delkora,

> o którego się spieracie, już chyba taki byłby lepszy...

Mam silnik 1,8 wersja CDX - najbogatsza i oryginalny też był 55Ah, dokładnie taki sam. Wszystko działa mi poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam silnik 1,8 wersja CDX - najbogatsza i oryginalny też był 55Ah, dokładnie taki sam. Wszystko

> działa mi poprawnie.

No i należy pamiętać, że oryginalne akumulatory miały spory prąd rozruchu - ponad 600A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> No jak tak to się nie spieram, tylko mówię Co mi z wyszukiwarki wyskoczyło Możesz sobie zobaczyć.

> Ale grunt że działa. Pzdr

Wszystko działa mimo mrozów aktualnie -12 C bez zająknięcia. I parametry z tabliczki identyczne, wymiary identyczne. W nubirze jak kupiłem CENTRE z uchwytami bocznymi miałem problem z montażem nie mieściła się w gniazdo pomimo identycznych wymiarów skrzynki aku. Ten Daewoo wchodzi idealnie, działa luks i na dodatek cena atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.