Skocz do zawartości

Kia Soul co o nim sądzicie?


andrzejuniek

Rekomendowane odpowiedzi

> Oglądałem auto z 2009r. 1,6 tdiesel, na liczniku około 100 kkm, oferowane przez dealera jako

> używane, zakupione jako nowe od dealera w Polsce. Autem ma jeździć żona. Cena 35 kzł.

> Co sądzicie o zakupie 3 letniego koreańczyka? Czy to proszenie się o wydatki?

Znam wlasnie firme ktora ma flote Soul z 2009r. i wlasnie tym 1,6 dieslem. Wszystkie przekroczyly 100kkm i z tego co mowia to zadnych awarii nie bylo, znam tam kierowcow. Jezdza prawie wylacznie na krotkich odcinkach w miescie 3-5km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam wlasnie firme ktora ma flote Soul z 2009r. i wlasnie tym 1,6 dieslem. Wszystkie przekroczyly

> 100kkm i z tego co mowia to zadnych awarii nie bylo, znam tam kierowcow. Jezdza prawie

> wylacznie na krotkich odcinkach w miescie 3-5km.

Ja bym osobiście wolał jakby jeździło w długie trasy, a nie po mieście po 3-5 km przy przejechaniu tych 100.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym osobiście wolał jakby jeździło w długie trasy, a nie po mieście po 3-5 km przy przejechaniu

> tych 100.000

Zgadzam sie, dlatego podkreslam wlasnie ze mimo ze jezdzi wylacznie na krotkich odcinkach i nic sie nie dzieje, to chyba zaleta smile.gif Chociaz 100 tys km to niewielkie przebiegi i tak naprawde jeszcze ciezko cos powiedziec, ale kierowcy poki co nie narzekaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam sie, dlatego podkreslam wlasnie ze mimo ze jezdzi wylacznie na krotkich odcinkach i nic sie

> nie dzieje, to chyba zaleta Chociaz 100 tys km to niewielkie przebiegi i tak naprawde jeszcze

> ciezko cos powiedziec, ale kierowcy poki co nie narzekaja.

Wymianę turbosprężarki można przeboleć, bo przy krótkich przebiegach ona chyba najbardziej cierpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj resztę kandydatów to porównamy.

Jak wiadomo kobieta zmienną jest i kupuje auto oczami, więc kandydatów jest ez liku. Między innymi Kia Soul, Skoda Roomster, Octavia, Renault Clio kombi, Opel Astra 3 Kombi, Focus 2 Kombi, Hyundai I30 poprzedni model, Toyota Auris 1,4 tdiesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeździ tego sporo. Nie jest to ładny samochód, ale dla starszych ludzi jest idealny - wsiada i wysiada sie wygodnie, spory bagażnik. Z tego co słyszę to raczej nikt nie narzeka na niezawodność, raczej przeciwnie - Kia jest bardzo przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jeździ tego sporo. Nie jest to ładny samochód, ale dla starszych ludzi jest idealny - wsiada

> i wysiada sie wygodnie, spory bagażnik. Z tego co słyszę to raczej nikt nie narzeka na

> niezawodność, raczej przeciwnie - Kia jest bardzo przyzwoita.

Wydawało mi sie, że wygląd auta predystynuje je raczej dla młodych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego? Ja mam odczuwalny wiek 25 lat i kia mi sie podoba.

Soul jest super z wyglądu ok.gif

Kiedys juz pisałem ,ze to jedyny z popularnych samochodow ,ktory chciałbym kupic tylko ze wzgledu na wyglad biglaugh.gif

Wiem, zboczony jestem tongue.gif

Niestety oprocz wygladu liczy sie jeszcze kilka innych rzeczy.

Mnie zniechęciła jazda próbna, a konkretnie hałas.

No po prostu tragedia.

Wytłuminie (w zasadzie brak) zupełnie jak w kompaktach z lat 90-tych.

Hałas od silnika. Hałas z zewnątrz. Zamkniecie drzwi niewiele zmienia w ilosci hałasu docierającego z otoczenia.

Stojącego obok klekota słyszysz wyraźniej niz jego własciciel sick.gif

Do tego jezdziłem Pb ,a mimo to od strony silnika ,z hałasem tez było naprawde kiepsko.

Podejrzewam ,ze w ON bedzie jeszcze gorzej no.gif

Jednak kiedyś sobie Soula kupie. Jak używki "w benzynce" spadną ponizej 20k, to kupie ,dam wyciszyc całą budę i bede sie cieszył naprawde fajnym samochodzikiem ok.gifserduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę Soulem 1.6 CRDi wersja XL , na liczniku dobija właśnie do 45 tys. , samochód z 2011 , żadnych problemów , serwis samochód widział tylko 2 razy w czasie przeglądów , spalanie w cyklu mieszanym 6,5 litra . Wygodne i fajne wozidełko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę Soulem 1.6 CRDi wersja XL , na liczniku dobija właśnie do 45 tys. , samochód z 2011 ,

> żadnych problemów , serwis samochód widział tylko 2 razy w czasie przeglądów , spalanie w

> cyklu mieszanym 6,5 litra . Wygodne i fajne wozidełko .

Czy nie jest głosno w środku, tak jak ktoś wyżej pisał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym osobiście wolał jakby jeździło w długie trasy, a nie po mieście po 3-5 km przy przejechaniu

> tych 100.000

Moj poprzedni samochod (CRDi) przejezdzil 200 kkm na krotkich odcinkach (sporo czasu po 1km w jedna strone yikes.gif) i turbina byla w przyzwoitym stanie. Wtryski za to juz troche dawaly sie we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy co - 6,5ltr w 1300 kg aucie to dużo?

W erze pasków w tdiku co wszystkie palą po 4.5/100? zlosnik.gifzlosnik.gif

Mi jak Stilo (też koło 1300kg, 140KM) palił 7.4 w cyklu +/- mieszanym to mówili że zepsuty. A dało się wyciągnąć 5 jak i 8/100.

Ale żonie jakoś palił mniej z litra hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy nie jest głosno w środku, tak jak ktoś wyżej pisał??

Nie wiem którą wersją kolega testował , generalnie można przyczepić się do wyciszenia bagażnika w wersjach uboższych ( nad niewyciszoną wnęką koła zapasowego jest tylko kawałek wykładziny ) , w mojej wersji jest wyjmowany kuferek ze styropianu z przegródkami a całość przykryta grubą pokrywą obszytą wykładziną . Dla mnie jak na razie takie wyciszenie jest ok . Pewnie za jakiś czas wrzucę tam kilka mat wygłuszających i nastanie zupełna cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas rowniez mlodziez raczej by tego nie kupila. To nie jest Golf ani Leon ani A3 - mlodziez

> zawsze wybierze te.

Możesz mi powiedzieć w jakiej wsi mieszkasz? Tak się składa, że moje dzieci i dzieci znajomych jeżdżą różnymi autami i jakoś nikt nie posiada tych wymienionych przez ciebie! Jeszcze kilka lat temu w miasteczkach i wsiach w Wielkopolsce rzeczywiście były to bardzo popularne auta, jednak od czasu kiedy młodzi ludzie rozjechali się po europie i mają szersze horyzonty, ta tendencja na szczęście umiera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.