Skocz do zawartości

Dyfer w skrzyni automatycznej... jak to jest zrobione?


Joki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Nasłuchuję i nasłuchuję jak zębatki coraz mocniej wyją w czasie jazdy i się zastanawiam czy przypadkiem dyfer nie ma oddzielnego smarowania?

Pacjent FWD, silnik poprzecznie, automat klasyczny. Marka nieistotna bo i tak nikt nie miał do czynienia...

Utwierdziłem się w przekonaniu, że winny jest dyfer. Wycie jest wprost proporcjonalne do prędkości jazdy. Nasila się przy hamowaniu. Od dzisiaj także da się usłyszeć nasilenie wycia przy przyspieszaniu.

Miałem to samo w MT (poza nasileniem przy hamowaniu co zrozumiałe), i okazało się, że oleju w skrzyni prawie nie ma. W tym egzemplarzu jest automat, olej w normie. Działa jak należy.

Jak myślicie? Może być oddzielne smarowanie i normalny olej przekładniowy w dyfrze? Stosuje się takie rozwiązania?

Może ktoś ma link do ładnego przekroju takiej skrzyni? To musi być jakaś ostatnia zębatka, bo jest 100% korelacja z prędkością.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w audi, którym jeszcze rok temu jeździłem (nie FWD, a quattro) dyfer (centralny-praktycznie

> wbudowany w skrzynię) smarowany był innym olejem niż skrzynia.

Pytanie było o przednionapędowe samochody z silnikiem poprzecznie i klasycznym automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie było o przednionapędowe samochody z silnikiem poprzecznie i klasycznym automatem.

Napisałeś to już we wcześniejszym poście...

Możesz ze 100% pewnością napisać, że wszystkie przednionapędowe auta z automatem mają dyfer smarowany olejem ze skrzyni?

Nie wiemy o jakie auto chodzi, więc możemy sobie ty pisać swoje przemyślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w audi, którym jeszcze rok temu jeździłem (nie FWD, a quattro) dyfer (centralny-praktycznie

> wbudowany w skrzynię) smarowany był innym olejem niż skrzynia.

W związku z tym że użyszkodnik podał jakieś suche dane na temat auta o które chodzi, dostał tak samo suchą i jałową odpowiedź.

Jest tyle różnych rozwiązań że na palcach dwóch rąk tego nie zliczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

W międzyczasie wygrzebałem z sieci serwisówkę, i jest tak jak piszecie. Przy wymianie uszczelniaczy każą spuścić ATF a po wymianie uzupełnić. Nie ma ani słowa o czymś innym.

No to trzeba będzie zajeździć na amen i wymienić skrzynię na ręczną bo automat mnie irytuje ;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wklejeniu się dopatrzyłem Więc to jednak nie to auto

> Prędzej to...

spamisz z jakiegos konkretnego powodu ?

kolega Joki ma YRV i prawdopodobnie o to auto chodzi,

a nawet jesli to przeciez napisal ze marka nieistotna bo i tak nikt nie mial stycznosci smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spamisz z jakiegos konkretnego powodu ?

> kolega Joki ma YRV i prawdopodobnie o to auto chodzi,

> a nawet jesli to przeciez napisal ze marka nieistotna bo i tak nikt nie mial stycznosci

Ja nie wiem Jakie auto ma kolega i sie tu nie dowiedziałem... ale zadaje dość precyzyjne pytanie i oczekuje konkretnej odpowiedzi dotyczące "czegoś" równie dobrze mogę się spytać jaki konkretnie olej do skrzyni ma wlać mój ojciec.... hehe.gif

To że 99% nie zna danego modelu nie oznacza, że ten 1% może udzielić konkretnej odpowiedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.