Skocz do zawartości

Co po Stilo -> do 15tyś.


dwaoczka

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o projekt wykonany w latach 90 vs 00 wink.gif

jednak różnica 10 lat może być spora...jakiś tam postęp techniczny jest wink.gif

wsiądź sobie do samochodu z 2000 roku projektowanego w pierwszej połowie lat 90 i do samochodu np. z 2007-10 projektowanego w pierwszej połowie lat 00 i powiedz, że nie widzisz różnicy w jeździe...są, może i tylko detale, w których widać różnicę...

poza tym więcej poduszek, konstrukcja lepiej pochłaniająca energię i mniej skorodowana (fakt czasami może być odwrotnie 270751858-jezyk.gif ) etc...

ja nie mówie, że e12 jest be...wręcz przeciwnie jest mega fajna...tyle, że ja bym za nią nie przepłacił i tyle wink.gif - tym bardziej, że często są to bieda wersje ze słabymi silnikami (mam na myśli polskie pochodzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździe...są, może i tylko detale, w których widać różnicę...

> poza tym więcej poduszek, konstrukcja lepiej pochłaniająca energię i mniej skorodowana (fakt

> czasami może być odwrotnie ) etc...

Ale zauważ, że tutaj jest budżet 15 tysia, więc nie pozwala na rozmach poduszkowo-wyposażeniowo-rocznikowy cool.gif

W tej cenie trzeba się kierować rozsądkiem by nie dołożyć 1/3 wartości samochodu w pierwszym roku użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie...

albo ma się czas i się szuka perełki z danego modelu, który się chce i normalnie jest drogi albo kupuje się rozmiarowo to co się chce ale egzemplarz w najlepszym stanie...

ale nawet przy takiej kwocie można trochę powybrzydzać...

np. focusa można kupić mk1 fajnego albo mk2 ale ubogiego i z przebiegiem odpowiednim... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tak i nie...

> albo ma się czas i się szuka perełki z danego modelu, który się chce i normalnie jest drogi albo

> kupuje się rozmiarowo to co się chce ale egzemplarz w najlepszym stanie...

> ale nawet przy takiej kwocie można trochę powybrzydzać...

> np. focusa można kupić mk1 fajnego albo mk2 ale ubogiego i z przebiegiem odpowiednim...

Dobrze gadasz, ale zauważ, że nie koliduje to z tym co ja powiedziałem a nawet potwierdzasz, że albo dobry wypas i buda z lat 90tych (foka mk1) albo coś współczesnego, ale z ubogim wyposażeniem (foka mk 2) cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To lepiej go sobie odpuść jeżdżę również foką II i mam porównanie i jeśli się prowadzi tak samo jak

> Stilo to się może okazać że do wymiany będzie większa część zawieszenia

Mi sie raczej wydaje, ze autor tego watku po prostu nie umie jezdzic, wiec nie potrafi odroznic samochodu dobrze sie prowadzacego od zle smile.gif

Cos jak ze sprzetem muzycznym - dla wiekszosci ludzi jak ma gore i dol wyeksponowana, to super sprzet grajacy - a to g***no prawda smile.gifsmile.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi sie raczej wydaje, ze autor tego watku po prostu nie umie jezdzic, wiec nie potrafi odroznic

> samochodu dobrze sie prowadzacego od zle

Może po prostu jeździ spokojnie. Wtedy nie widać różnicy między tym fantastycznym zawieszeniem Focusa (co w nim jest fantastycznego to nie wiem ale niech będzie) a innego kompakta. Nie każdy sprawdza czy da się pokonać ostry zakręt 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może po prostu jeździ spokojnie. Wtedy nie widać różnicy między tym fantastycznym zawieszeniem

> Focusa (co w nim jest fantastycznego to nie wiem ale niech będzie) a innego kompakta. Nie

> każdy sprawdza czy da się pokonać ostry zakręt 100.

No, ale on twierdzi, ze widzi roznice w prowadzeniu astry czy golfa, a stilo (na plus stilo). Jedzac spokojnie, zauwazyc to bardzo ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tej cenie trzeba się kierować rozsądkiem by nie dołożyć 1/3 wartości samochodu w pierwszym roku

> użytkowania.

To właśnie rozumowanie proporcjonalne jest sprzeczne z rozsądkiem.

Wolę kupić auto za 6000 i dołożyć 1/3 niż kupić auto za 15000 i dołożyć 1/5.

Bo to oznacza że pierwsze wymagało napraw za 2000 a drugie za 3000, na dodatek w sumarycznym nakładzie kapitału na auto (8000 vs 18000) różnica staje się kolosalna.

A gdybym użytkował sprawne w 99% stare Tico warte 1000zł, którego usterka polega na łysych oponach, to rozsądne jest zainwestowanie nawet 50% wartości w nowe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o projekt wykonany w latach 90 vs 00

> jednak różnica 10 lat może być spora...jakiś tam postęp techniczny jest

> wsiądź sobie do samochodu z 2000 roku projektowanego w pierwszej połowie lat 90 i do samochodu np.

> z 2007-10 projektowanego w pierwszej połowie lat 00 i powiedz, że nie widzisz różnicy w

> jeździe...są, może i tylko detale, w których widać różnicę...

OK, rozumiem, mi znacznie bardziej podoba się wnętrze Corolli E12 niż Corolli/Aurisa E15. Ale zdaję sobie sprawę, że to kwestia gustu.

> poza tym więcej poduszek, konstrukcja lepiej pochłaniająca energię i mniej skorodowana (fakt

> czasami może być odwrotnie ) etc...

Myślę, że konstrukcje sprzed 10-12 lat już były dobre w zakresie bezpieczeństwa.

> ja nie mówie, że e12 jest be...wręcz przeciwnie jest mega fajna...tyle, że ja bym za nią nie

> przepłacił i tyle - tym bardziej, że często są to bieda wersje ze słabymi silnikami (mam na

> myśli polskie pochodzenie)

Eeee. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i można kupić E12, 1,6 czy 2,0 D4D. Wiem, że moc takiego 1,6 nie jest powalająca ("tylko" 110 KM), ale do normalnej jazdy wystarczy aż nadto (przyspieszenie 0-100: 10,2 s).

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To właśnie rozumowanie proporcjonalne jest sprzeczne z rozsądkiem.

Bez przesady z tą proporcjonalnością, była ona przykładowa. Pewne jest jedno i to trzeba mieć na uwadze, że im droższe (chodzi głównie o młodsze, załóżmy klasowo takie samo) tym jego skomplikowanie a co za tym idzie koszty napraw będą większe. Trzymajmy się cały czas tych 15 tysi a nie ticusia i jego opon, bo zaraz nam wyjdą epopeje. Za 15 tysi można mieć np bardzo ładną foczkę I jak już ktoś wspomniał i gołego lub dojechanego lub mocno cofniętego lub po strzale, ale mieszankę wszystkich-focusa II gen, wiadome jest, że ten drugi prawdopodobnie będzie generował większe wydatki niż pierwszy. Poza tym przy zakupie auta kilkuletniego zawsze warto mieć ponad kasę na zakup budżet 1,5-3 tyś na podstawowe wymiany i naprawy, bo rzadko zdarzy się , że wszystko jest tiptop i zawsze coś będzie a to rozrząd a to płyny, a to hamulce itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że konstrukcje sprzed 10-12 lat już były dobre w zakresie bezpieczeństwa.

pewnie tak, chociaż poprawki jakieś robią pewnie...z drugiej strony łatwiej o świeższy egzemplarz ze wszystkimi poduchami i np. esp niż 10-12 letni...

> Eeee. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i można kupić E12, 1,6 czy 2,0 D4D. Wiem, że moc takiego 1,6

> nie jest powalająca ("tylko" 110 KM), ale do normalnej jazdy wystarczy aż nadto

> (przyspieszenie 0-100: 10,2 s).

wystarczy to wiem...ale właśnie...pytanie jak bardzo dużo cierpliwości się ma...albo czasu...

mi na zmianę z corolli na corollę nie starczyło i kupiłem volvo po szukaniu po drodze jeszcze focusa i stilo... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie tak, chociaż poprawki jakieś robią pewnie...z drugiej strony łatwiej o świeższy egzemplarz

> ze wszystkimi poduchami i np. esp niż 10-12 letni...

Zgoda.

> wystarczy to wiem...ale właśnie...pytanie jak bardzo dużo cierpliwości się ma...albo czasu...

> mi na zmianę z corolli na corollę nie starczyło i kupiłem volvo po szukaniu po drodze jeszcze

> focusa i stilo...

Moim zdaniem nie powinno nastawiać się na konkretną markę, typ i wersję, gdy nie ma się za dużo pieniędzy.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko fajnie tylko pytanie czy się chce mieć w miarę świeży samochód czy stary...

> niestety ale corolla jest droga...czasami cena jest niczym nie uzasadniona...i w tej samej cenie co

> corollę można mieć samochód o kilka lat młodszy...

> do tego poziom wyposażenia...polskie egzemplarze to często 1.4 vvti z bogatym wypasem ale jak ktoś

> szuka 1.6 vvti to już z polskiego salonu nie ma w czym wybierać w zasadzie...

A jaką alternatywę dla corolli widzisz ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o wskazywanie alternatywy bo każdy woli coś innego...

po prostu piszę o konstrukcji, cenie, o moich odczuciach itp.

generalnie w tej cenie szukałbym chyba samochodu w dobrym stanie...

sam większość moich samochodów kupiłem z polecenia (od znajomego etc.) i nie szukałem konkretnego modelu...a jak szukałem to i tak kończyło się na poleconym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chodzi mi o wskazywanie alternatywy bo każdy woli coś innego...

> po prostu piszę o konstrukcji, cenie, o moich odczuciach itp.

> generalnie w tej cenie szukałbym chyba samochodu w dobrym stanie...

> sam większość moich samochodów kupiłem z polecenia (od znajomego etc.) i nie szukałem konkretnego

> modelu...a jak szukałem to i tak kończyło się na poleconym

A widzisz jakąś tańszą alternatywę dla corolli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widzisz jakąś tańszą alternatywę dla corolli ?

A malo to jest tanszych samochodow w tym samym roczniku co corolla albo młodszych?

Nie zastanawiałem sie bo nie muszę.

Wskazuje tez na inne rozwiazanie do rozwazenia. Podkreslam, ze mialem podobny problem i nie wybralem tojki mimo calej milosci do niej i nie narzekalem. A zaplacilem mniej za wozek w podobnym wieku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.