Skocz do zawartości

Amortyzatory przednie pozmianowe


alien

Rekomendowane odpowiedzi

dobry wieczór a w sumie to chyba już dzień dobry:)

Pytanie moje brzmi: czy są zamienniki przednich amortyzatorów pozmianowych ( z głębszym, profilowanym kielichem zabezpieczającym przeciw pękającym sprężynom)?

Pacjent to MW 2007 rok.

Po 2 latach moje oryginalne amorki( miałem juz zmieniane-kupiłem oryginały własnie ze względu na te kielichy) zaczęły skrzypieć jak stara wersalka. Myslałem, ze powodem skrzypienia są poduszki amorków. Poduszki wymieniłem, wymieniłem też gumy na których siedzi sprężyna od góry( temiędzy sprężyną a łożyskiem)Reszta zawieszenia ok. Amorek po zdjęciu i poruszaniu sztycą skrzypiał...Jakie amorki polecacie...oczywiście chodzi mi o takie z głębszym kielichem...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nigdy o tym nie słyszałem, zawsze zakładali dodatkowe osłony na amorki żeby zabezpieczyć spręzyny... może o to chodzi? Bo jeśli tak to jest to osobny element i można założyć na każdy amorek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

> Też nigdy o tym nie słyszałem, zawsze zakładali dodatkowe osłony na amorki żeby zabezpieczyć

> spręzyny... może o to chodzi? Bo jeśli tak to jest to osobny element i można założyć na każdy

> amorek

może odgrzeje właśnie mnie dopadła wymiana amorków odstawiłem autko na warsztat imają problemy właśnie z tą osłoną bo im nie pasuje a nie chcą na siłę zakładać zamówili już trzeci raz jakieś kbey że niby już z tą osłoną (do tej pory mieli monro i jakieś inne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może odgrzeje właśnie mnie dopadła wymiana amorków odstawiłem autko na warsztat imają problemy

> właśnie z tą osłoną bo im nie pasuje a nie chcą na siłę zakładać zamówili już trzeci raz

> jakieś kbey że niby już z tą osłoną (do tej pory mieli monro i jakieś inne)

Z tego co kojarzę to od silników 1.4, 1.6 itp. są cieńsza amorki, do JTDka są grubsza i nie wszystkie osłony pasują, na moje amorki też nie dało się założyć osłon, jeśli nie wkładasz oryginalnych sprężyn to nie ma sensu zakładać tych osłon.

Bierz monroe, i amorki i spręzyny, kyb amorki skrzypią a spręzyny siadają...

Zanim odbierzesz samochód, rzuć okiem pod błotnik i zobacz czy między zwojami sprężyny są równe odległości, jeśli spręzyna będzie powiginana i między zwojami będą gołym okiem bez żadnych wątpliwości zauwarzalne nierówne odstępny oznacza to że spręzyna jest założona odwrotnie old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co kojarzę to od silników 1.4, 1.6 itp. są cieńsza amorki, do JTDka są grubsza i nie

> wszystkie osłony pasują

ja mam silnik 1,2 to powinny pasować

tylko na starych amorach te osłony były już ściągane przy wymianie pękniętych sprężyn dlatego mogą chodzić luźno

ale na nowe może trzeba trochę siłowo nabić

wątpię żeby któreś były już z tą osłoną

czy tą osłonę można założyć później bez rozbierania wszystkiego od nowa?

bo kazałem założyć monrą bez tych osłon jeśli dalej im nie będą pasować a osłony założę później sam ewentualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam silnik 1,2 to powinny pasować

> tylko na starych amorach te osłony były już ściągane przy wymianie pękniętych sprężyn dlatego mogą

> chodzić luźno

> ale na nowe może trzeba trochę siłowo nabić

> wątpię żeby któreś były już z tą osłoną

> czy tą osłonę można założyć później bez rozbierania wszystkiego od nowa?

> bo kazałem założyć monrą bez tych osłon jeśli dalej im nie będą pasować a osłony założę później sam

> ewentualnie

Osłony można założyć poźniej, jak się uprzesz to nawet bez wykręcania kolumny na samochodzi powinno dać radę.

Jeśli włożyłeś monroe to osłony sobie podaruj, od kąd forum istnieje nie było ani jednego przypadku pękniętej spręzyny, pękają tylko i wyłącznie oryginały, więc oslona nie jest konieczna (co nie zmienia faktu że jak Ci się kiedyś będzie nudzić to możesz samo założyć).

Opcja jest też taka że zamienniki amorków mogą być grubsza albo coś..., ja u siebie też miałem osłony, ale nie wchodziły na nowe amorki, potem zamawiałem w ASO ale nowe też nie weszły, więc sobie podarowałem, wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli włożyłeś monroe to osłony sobie podaruj, od kąd forum istnieje nie było ani jednego przypadku

> pękniętej spręzyny, pękają tylko i wyłącznie oryginały,

Nie bądź taki pewny, czytasz niedokładnie tematy.

Vilu pisał niedawno "Monroe padły po 40000 pękły w odstępie miesiąca czasu"

Pękają wszystkie jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.