Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC a bezszkodowa jazda


grzes2822

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Mam ukończone 26lat. Prawo jazdy niecałe 8 lat.

Do tej pory jeździłem głównie autami zarejestrowanymi na ojca. Nigdy nie byłem współwłaścicielem, nie miałem wykupionego OC na swoje dane.

Ostatnio kupiłem auto, które zarejestrowałem na siebie i teraz chciałem wykupić na nie OC.

Wyliczyłem składkę i wyszło mi około 700zł/rok.

Jednak podczas telefonicznego zawierania umowy Pani zapytała się mnie o lata bezszkodowej jazdy. Bez namysłu powiedziałem, że nie miałem żadnej szkody. Jednak po zakończeniu rozmowy przypomniało mi się że niecałe 3 lata temu pewny jegomość wjechał mi w tył auta, które prowadziłęm. Szkoda była likwidowana z OC. Auto jak i OC było na ojca.

Czy szkoda ta jest wliczana w lata mojej bezszkodowej jazdy?? Czy tylko wliczała by się gdyby OC było na mnie??

Co teraz zrobić?? Zgłaszać to do ubezpieczyciela? Zweryfikują to jakoś?

Składka z 700zł nagle skoczy mi do 1200zł ale jeśli mam mieć później problemy to wolę to teraz załatwić tak aby wszystko było OK.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Panowie proszę o rozwianie moich wątpliwości.

> Mam ukończone 26lat. Prawo jazdy niecałe 8 lat.

> Do tej pory jeździłem głównie autami zarejestrowanymi na ojca. Nigdy nie byłem współwłaścicielem,

> nie miałem wykupionego OC na swoje dane.

Zacznijmy od tego, że nie masz żadnych zniżek.

> Ostatnio kupiłem auto, które zarejestrowałem na siebie i teraz chciałem wykupić na nie OC.

> Wyliczyłem składkę i wyszło mi około 700zł/rok.

Dość tanio. waytogo.gif

> Jednak podczas telefonicznego zawierania umowy Pani zapytała się mnie o lata bezszkodowej jazdy.

> Bez namysłu powiedziałem, że nie miałem żadnej szkody. Jednak po zakończeniu rozmowy

> przypomniało mi się że niecałe 3 lata temu pewny jegomość wjechał mi w tył auta, które

> prowadziłęm. Szkoda była likwidowana z OC. Auto jak i OC było na ojca.

Zniżki poleciały ojcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w przypadku szkody każą sobie dopłacić różnicę i tyle.

> Nie przejmuj się tyn. Takie prawo mamy cudowne, że kłamstwo jest publicznie akceptowane

czyli rozumiem, że w razie jakiejś szkody czy to z mojej czy nie mojej winy będę musiał wyrównać tą różnicę (około 500zł)??

Nie ma żadnych dodatkowych konsekwencji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w przypadku szkody każą sobie dopłacić różnicę i tyle.

> Nie przejmuj się tyn. Takie prawo mamy cudowne, że kłamstwo jest publicznie akceptowane

Co nazywasz klamstwem?

Bo ja uczciwie nie pamietam, kiedy i jakim autem byla spowodowana szkoda...

A przez ostatnie kilka lat bylem wlascicielem raptem 4-5 aut, zarejestrowanych w roznych towarzystach.

Nie kazdym z nich nawet jezdzilem.

To System jest idiotyczny, po co ja mam sobie glowe zawracac takimi informacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie masz żadnych zniżek.

to to wiem... zastanawiałem się czy raczej teraz nie mam jakiejś zwyżki z racji tej szkody... zupełnie tego nie kumam...

> Dość tanio.

w zależności o jakim aucie mówimy... w tym przypadku jest to Seicento, więc nie wiem czy tak tanio - fakt wyszło najtaniej ze wszystkich ubezpieczycieli, no ale jednak... o wiele mniej płacę za punto, które jest na ojca, no ale on ma 60%...

> Zniżki poleciały ojcu.

czyli mnie to nie dotyczy?? mimo że to ja kierowałem autem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zupełnie tego nie kumam...

> w zależności o jakim aucie mówimy... w tym przypadku jest to Seicento, więc nie wiem czy tak tanio

Dość tanio, zależy jeszcze jaka firma i kod pocztowy, bo np. w PZU na Wrocław SC900 przy 60% kosztuje ok. 5-ciu stówek.

> - fakt wyszło najtaniej ze wszystkich ubezpieczycieli, no ale jednak... o wiele mniej płacę za

> punto, które jest na ojca, no ale on ma 60%...

Taki urok zniżek i odpowiedniego wieku.

> czyli mnie to nie dotyczy?? mimo że to ja kierowałem autem??

W żadnym wypadku nie dotyczy Ciebie.

Szkodę przypisuje się pojazdowi, a pojazd polisie, więc skoro polisa była na ojca, to on stracił zniżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma żadnych dodatkowych konsekwencji??

Powinieneś wykupić pełne ubezpieczenie bez zniżek, bo ich nie masz! Obawiam się, jak podałeś jakieś dane uprawniające do zniżki, to w przypadku szkody dopłata różnicy składki nie będzie jedyną konsekwencją. Było by to kompletnie bez sensu facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dość tanio, zależy jeszcze jaka firma i kod pocztowy, bo np. w PZU na Wrocław SC900 przy 60%

> kosztuje ok. 5-ciu stówek.

Link4 ~630zł waytogo.gif następny z tańszych był mBank ~1000zł, najlepsze PZU ~ 1600zł

> Taki urok zniżek i odpowiedniego wieku.

> W żadnym wypadku nie dotyczy Ciebie.

> Szkodę przypisuje się pojazdowi, a pojazd polisie, więc skoro polisa była na ojca, to on stracił

> zniżkę.

to się cieszę, na niekorzyść ojca... sciana.gif

a to mam jeszcze jedno pytanie:

auto jest zarejestrowane na mnie i na żonę. Do polisy musiałem podać również jej dane. Jak to jest traktowane przez ubezpieczyciela? Czy współwłaściciel jest równoznaczny z osobą która będzie kierowała autem? Czy muszę też zaznaczyć, że ona go będzie użytkować? (żona ma prawo jazdy niecałe 2 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinieneś wykupić pełne ubezpieczenie bez zniżek, bo ich nie masz! Obawiam się, jak podałeś jakieś

> dane uprawniające do zniżki, to w przypadku szkody dopłata różnicy składki nie będzie jedyną

> konsekwencją. Było by to kompletnie bez sensu

wykupiłem pełne ubezpieczenie bez jakichkolwiek zniżek... waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto jest zarejestrowane na mnie i na żonę. Do polisy musiałem podać również jej dane. Jak to jest

> traktowane przez ubezpieczyciela? Czy współwłaściciel jest równoznaczny z osobą która będzie

> kierowała autem? Czy muszę też zaznaczyć, że ona go będzie użytkować? (żona ma prawo jazdy

> niecałe 2 lata).

Z tego co wiem, to większość TU traktuje współwłaściciela auta jako współużytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega grzes 2822 w 1. poście pisze:

Quote:

pewny jegomość wjechał mi w tył auta, które prowadziłęm


Odpowiadasz:

> Zniżki poleciały ojcu.

Następnie dodajesz:

> skoro polisa była na ojca, to on stracił zniżkę.

By na koniec (mam nadzieję...) napisać:

> Eeee, to w ogóle ojciec nie stracił zniżek.

hehe.gifbiglaugh.gifhahaha.gifcfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestes pewny?

> Skoro powiedziales przez telefon o bezszkodowej odkad masz prawko to mogla ci policzyc 8 lat znizek

z racji na 21 wiek i dostępną technologię mam nagraną tą rozmowę i wyglądała ona dokładnie tak:

- Pan od 7 lat jeździ jako kierowca...

- tak

- w gospodarstwie domowym jest jeden pojazd... bla, bla, bla

.

.

.

.

- zniżki na ten samochód jakie są?

- nie mieliśmy żadnych zniżek, żadnego ubezpieczenia na mnie, więc zniżek raczej nie ma...

- czy Pan, albo dodatkowi kierowcy tego samochodu, czy Państwo uczestniczyli w jakiś szkodach?

- nie

- nie było nic...

- czy jeździł Pan do tej pory samochodami posiadającymi AC?

- tak około 4-5 lat..

- i jakieś szkody były z auto casco...??

- nie

- informuje również że szkodowość przy zawieraniu polisy w bazie ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego weryfikujemy...

więc chyba wyraziłem się jasno, że zniżek nie mam...

dodatkowo przed rozmową telefoniczną robiłem symulację na stronie internetowej i tak:

"Wysokość zniżki/zwyżki dla ostatniej polisy z OC:" zaznaczyłem: " Brak zniżki/zwyżki"

przy kalkulacji i przy rozmowie wyszło podobnie, różnica +- 20zł...

to teraz podsumowując nasuwa mi się jedno pytanie:

od czego liczą się zniżki??

a) od stażu posiadania prawa jazdy

b) od stażu posiadania prawa jazdy i stażu bezszkodowej jazdy

c) od samego stażu bezszkodowej jazdy

d) od stażu posiadania polis OC

e) od stażu zarejestrowania na siebie pojazdu/pojazdów

f) inne... jakie? ( już mi się pomysły skończyły) confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega grzes 2822 w 1. poście pisze:

> Quote:

> pewny jegomość wjechał mi w tył auta, które prowadziłęm

> Odpowiadasz:

> Następnie dodajesz:

> By na koniec (mam nadzieję...) napisać:

Taki jesteś biegły i cwany, ale nie doczytałeś, że moja ostatnia odpowiedź była na post:

Quote:

stałem na światłach (czerwone) - Pan za mną się zagapił i wjechał mi w tył... szkoda likwidowana z jego OC


I co, dalej jesteś taki biegły w czytaniu ze zrozumieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz podsumowując nasuwa mi się jedno pytanie:

> od czego liczą się zniżki??

> a) od stażu posiadania prawa jazdy

> b) od stażu posiadania prawa jazdy i stażu bezszkodowej jazdy

> c) od samego stażu bezszkodowej jazdy

> d) od stażu posiadania polis OC

> e) od stażu zarejestrowania na siebie pojazdu/pojazdów

> f) inne... jakie? ( już mi się pomysły skończyły)

Prawidłowa odpowiedź została pogrubiona. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Panowie proszę o rozwianie moich wątpliwości.

> Mam ukończone 26lat. Prawo jazdy niecałe 8 lat.

> Do tej pory jeździłem głównie autami zarejestrowanymi na ojca. Nigdy nie byłem współwłaścicielem,

> nie miałem wykupionego OC na swoje dane.

I to jest kluczowe dla Ciebie. Zaczynasz wypracowywać zniżki od zera. Jak szybko je wypracujesz zależy od zasad określonych w każdym TU. Pamiętaj też, że szkoda wyrządzona przez Ciebie w tym roku skutkuje podwyższką OC w przyszłym roku i dopiero za dwa lata znów zerowa stawka, także uważaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki jesteś biegły i cwany, ale nie doczytałeś, że moja ostatnia odpowiedź była na post:

> Quote:

> stałem na światłach (czerwone) - Pan za mną się zagapił i wjechał mi w tył... szkoda likwidowana z

> jego OC

> I co, dalej jesteś taki biegły w czytaniu ze zrozumieniem?

Ale po co te osobiste wycieczki: leczysz tym kompleksy? biglaugh.gifhehe.gif

Nie zrozumiałeś tekstu zawartego w pierwszym poście i w kolejnym też źle pojmowałeś i doradzałeś... hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co te osobiste wycieczki: leczysz tym kompleksy?

To Ty zacząłeś osobiste wycieczki.

Ja nie mam czego leczyć, za to Ty chyba jesteś mistrzem czepiania się i szukania dziury w całym - takie typowo polskie. smirk.gif

> Nie zrozumiałeś tekstu zawartego w pierwszym poście i w kolejnym też źle pojmowałeś i doradzałeś...

Za to Ty byłbyś na pewno lepszym doradcą z większą wiedzą. hehe.gif

Dopiero w ostatnim poście, na który odpowiadałem kolega jasno napisał, z czyjego OC była likwidowana szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.