Skocz do zawartości

Pedał sprzęgła cięzko chodzi


karmen84

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim tygodniu zauważyłem, że podczas wciskania i puszczania sprzęgła, tak w ok. połowie skoku, daje się wyczuć wyraźne blokowanie i hałas dobiegający z okolic mocowania pedała.

Podczas wciskania nie robi to większego problemu, ale podczas zwalniania staje się już problematyczne. Mechanik stwierdził że winna jest najpewniej linka sprzęgła - u mnie z samoregulatorem.

Nastawiłem się na wymianę, zamówiłem już w hurtowni (ATE - 116zł do Peugeota 206), gdy dziś popołudniu objaw ustąpił. Niespodziewanie po 1 tygodniu.

I teraz zagwózdka - wymieniać czy pozostawić do czasu aż znowu zacznie się zacinać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ostatnim tygodniu zauważyłem, że podczas wciskania i puszczania sprzęgła, tak w ok. połowie

> skoku, daje się wyczuć wyraźne blokowanie i hałas dobiegający z okolic mocowania pedała.

> Podczas wciskania nie robi to większego problemu, ale podczas zwalniania staje się już

> problematyczne. Mechanik stwierdził że winna jest najpewniej linka sprzęgła - u mnie z

> samoregulatorem.

> Nastawiłem się na wymianę, zamówiłem już w hurtowni (ATE - 116zł do Peugeota 206), gdy dziś

> popołudniu objaw ustąpił. Niespodziewanie po 1 tygodniu.

> I teraz zagwózdka - wymieniać czy pozostawić do czasu aż znowu zacznie się zacinać?

Jak juz kupiles to bym wymienil dla swietego spokojuok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ostatnim tygodniu zauważyłem, że podczas wciskania i puszczania sprzęgła, tak w ok. połowie

> skoku, daje się wyczuć wyraźne blokowanie i hałas dobiegający z okolic mocowania pedała.

> Podczas wciskania nie robi to większego problemu, ale podczas zwalniania staje się już

> problematyczne. Mechanik stwierdził że winna jest najpewniej linka sprzęgła - u mnie z

> samoregulatorem.

> Nastawiłem się na wymianę, zamówiłem już w hurtowni (ATE - 116zł do Peugeota 206), gdy dziś

> popołudniu objaw ustąpił. Niespodziewanie po 1 tygodniu.

> I teraz zagwózdka - wymieniać czy pozostawić do czasu aż znowu zacznie się zacinać?

Przy skrzyni linka jest na wierzchu czy zabudowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie przymarzła?

Raczej nie - wczoraj było cieplej niż dziś i chodziło ciężko.

Dziś jest zimniej, a chodzi lżej. Poza tym tam panuje na tyle wysoka temperatura, że przy łapie szybko by odmarzło.

Zobaczę jutro rano, jak będzie się zachowywać po nocy w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie - wczoraj było cieplej niż dziś i chodziło ciężko.

> Dziś jest zimniej, a chodzi lżej. Poza tym tam panuje na tyle wysoka temperatura, że przy łapie

> szybko by odmarzło.

> Zobaczę jutro rano, jak będzie się zachowywać po nocy w garażu.

To może przyrdzewiała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po to, że są to objawy sugerujące szybki zgon linki, niech wymieni, bo któregoś dnia

> niespodziewania stanie na jakimś pipidówku bez możliwości zmiany biegów bez sprzęgła i będzie

> problem

Biegi da się zmieniać bez sprzęgła grinser006.gif

3 autami już tak wracałem pod dom skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biegi da się zmieniać bez sprzęgła

> 3 autami już tak wracałem pod dom

Jasne że da, ale jest to dobre rozwiązanie na sytuacje kryzysowe.

Wymienię dla świętego spokoju tę linkę - skoro coś tam się działo, to samo raczej nie ustąpi na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne że da, ale jest to dobre rozwiązanie na sytuacje kryzysowe.

> Wymienię dla świętego spokoju tę linkę - skoro coś tam się działo, to samo raczej nie ustąpi na

> zawsze.

A nie świszcze łożysko oporowe przypadkiem?

Bo mi to wygląda na zacierające się łożysko właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> straszne

> ja 5-cioma

> ale czy to coś zmienia ?

> Niech wymieni, a nie później spinanie się ze zmianą biegów

Mnie bardziej chodziło o tą wypowiedź:

Quote:

bo któregoś dnia niespodziewania stanie na jakimś pipidówku bez możliwości zmiany biegów bez sprzęgła


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie świszcze łożysko oporowe przypadkiem?

> Bo mi to wygląda na zacierające się łożysko właśnie.

No i chyba Twoja diagnoza się potwierdziła - linki wprawdzie nie wymieniłem, bo na dzień czy dwa się uspokoiło, ale za to od wczoraj daje się słyszeć świszczenie, kiedy wciskam pedał sprzęgła.

Ile z takim czymś mogę plus minus pojeździć? Pewnie ciężko odpowiedzieć, ale termin na wymianę u mechanika miałbym dopiero za ok 2 tygodnie.

Drugie pytanie, którego producenta sprzęgła najlepiej wybrać? LUK, SACHS czy VALEO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i chyba Twoja diagnoza się potwierdziła - linki wprawdzie nie wymieniłem, bo na dzień czy dwa

> się uspokoiło, ale za to od wczoraj daje się słyszeć świszczenie, kiedy wciskam pedał

> sprzęgła.

> Ile z takim czymś mogę plus minus pojeździć? Pewnie ciężko odpowiedzieć, ale termin na wymianę u

> mechanika miałbym dopiero za ok 2 tygodnie.

> Drugie pytanie, którego producenta sprzęgła najlepiej wybrać? LUK, SACHS czy VALEO?

Zobacz jeszcze czy nie przyłapało Ci osi mechanizmu na której mocowana jest łapa naciskająca na łożysko wysprzęglika/linka.

U mnie w XUD9 kiedyś z tego powodu rozsypało się łożysko oporowe i "słoneczko". Objawy podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.