Skocz do zawartości

Dylemat


malyarni

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio rozwaliłem oponę i teraz nie wiem co zrobić. Mam w zasadzie tylko 2 opcje:

- kupić 2 nowe

- kupić 1 nową, ta co została na osi jest z 2009 r. i ma około 6-7 mm bieżnika

oponki to Nokian W+175/65/14

Co szanowne grono może mi doradzić z tych dwóch opcji?

p.s. niestety nie znalazłem używki takiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - kupić 1 nową, ta co została na osi jest z 2009 r. i ma około 6-7 mm bieżnika

Ja tak kiedyś zrobiłem i nie było żadnych problemów.

Aut nie miało żadnego ESP czy innych cudów. To był Daewoo Matiz.

Ten komplet nowa/używana wsadziłem na tył coby auto nie skręcało samo (nowa opona byłaby nieco wyższa od używanej) i tyle ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio rozwaliłem oponę i teraz nie wiem co zrobić. Mam w zasadzie tylko 2 opcje:

> - kupić 2 nowe

> - kupić 1 nową, ta co została na osi jest z 2009 r. i ma około 6-7 mm bieżnika

> oponki to Nokian W+175/65/14

> Co szanowne grono może mi doradzić z tych dwóch opcji?

Kup 1 i dawaj na tyl....

> p.s. niestety nie znalazłem używki takiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli auto z podpisu to się nie zastanawiaj tylko kupuj jedną sztukę.

Ten sam model opony, tego samego producenta jak jeszcze jest z innej fabryki i po kilku latach może się różnić szerokością, wysokością, wagą, kolorem grinser006.gif, przyczepnością, składem mieszanki gumy. Różnice niektórych parametrów w skrajnym przypadku mogą mieć wpływ przynajmniej na dyskomfort kierowcy. Ile kosztuje taka jedna nowa opona, że warto zawracać sobie i innym głowę? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio rozwaliłem oponę i teraz nie wiem co zrobić. Mam w zasadzie tylko 2 opcje:

> - kupić 2 nowe

> - kupić 1 nową, ta co została na osi jest z 2009 r. i ma około 6-7 mm bieżnika

> oponki to Nokian W+175/65/14

> Co szanowne grono może mi doradzić z tych dwóch opcji?

> p.s. niestety nie znalazłem używki takiej

4 nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4 nowe

czemu nie 8 od razu? albo 12?

jak skończy się benzyna w baku też kupujesz od razu nowy samochód?

Do autora wątku:

wszystko zależy od budżetu, możesz kupić dwie nowe (najlepsze wyjście) albo jedną używkę z podobną wysokoscią bieżnika. Jesli kupisz jedną nówkę to też nic sie nie stanie przy normalnej przecietnej jeżdzie.

Tak na prawdę opony o róznym bieżniku czy różnej wysokości bieżnika moga powodowac ryzyko wpadnięcia auta w poslizg w skrajnej sytuacji, podkreślam skrajnej, której większość kierowców nie spotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny dylemat bo peknieta sprężyna rozwaliła mi jedna zimowke.. Szukałem używki w bdb stanie ale nie trafiło się, a jak była to mala różnica w cenie, dwie używki niby cenowo atrakcyjne ale znowu stan niezbyt i wkoncu kupiłem jedna nowke, jeżdżę tak i nie widzę różnicy (druga opona na przodzie z polowy 2007 i około 6,5 mm bieznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak kiedyś zrobiłem i nie było żadnych problemów.

> Aut nie miało żadnego ESP czy innych cudów. To był Daewoo Matiz.

> Ten komplet nowa/używana wsadziłem na tył coby auto nie skręcało samo (nowa opona byłaby nieco

> wyższa od używanej) i tyle

Założona na przód tez nie robi żadnych problemów.

Taki sam przypadek. Dunlop Winter Response w Daihatsu Sirion. Oryginał z 2009r. 7mm. bieżnika i dokupiona w tym roku nowa z 2011r.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.