Skocz do zawartości

Czy warto kupować świece 2 elektrodowe?


Rekomendowane odpowiedzi

> Wg epera do mojej Bravy wystarczą świece 1 elektrodowe. Ale np NGK w swoim katalogu proponuje 2

> elektrodowe. Warto płacic 2 razy wiecej za coś takiego? Co to daje?

NGK jest przereklamowane zlosnik.gif

Poszukaj mojego posta o ukruszonej porcelance. wink.gif

Na championach zrobiłem już 50kkm i dalej działają poprawnie wink.gif Koszt 9zł szt zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg epera do mojej Bravy wystarczą świece 1 elektrodowe. Ale np NGK w swoim katalogu proponuje 2

> elektrodowe. Warto płacic 2 razy wiecej za coś takiego? Co to daje?

Ja w tej chwili mam u siebie założone oryginalne świece FIAT-a, które akurat pochodzą od NGK i mają 2 elektrody i nie narzekam, poprzednio miałem zamienniki NGK i specjalnej różnicy nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg epera do mojej Bravy wystarczą świece 1 elektrodowe. Ale np NGK w swoim katalogu proponuje 2

> elektrodowe. Warto płacic 2 razy wiecej za coś takiego? Co to daje?

sprawdź dokładnie bo świece powinieneś mieć identyczne jak w OE, jak miałeś jednoelektrodowe to takie zakładaj. Większa ilość elektrod przedłuża żywotność świecy.

A Ci co chwalą się że latają na zwykłych świeczkach 50kkm i więcej nieświadomie katują swoją instalację elektryczną która odpłaci im szybszym padnięciem kabli lub cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sprawdź dokładnie bo świece powinieneś mieć identyczne jak w OE, jak miałeś jednoelektrodowe to takie zakładaj. Większa ilość elektrod przedłuża żywotność świecy.

Miałem 2 elektrodowe. Ale to nie były świece założone w fabryce tylko przez poprzedniego własciciela. Wg epera powinny być 1 elektrodowe.

> A Ci co chwalą się że latają na zwykłych świeczkach 50kkm i więcej nieświadomie katują swoją

> instalację elektryczną która odpłaci im szybszym padnięciem kabli lub cewki.

Hmm. Tak na chłopski rozum to jak jest 2 razy więcej przerw do przeskoku iskry to wlasnie przy swiecach 2 elektrodowych instalacja musi się wiecej napracowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem 2 elektrodowe. Ale to nie były świece założone w fabryce tylko przez poprzedniego

> własciciela. Wg epera powinny być 1 elektrodowe.

Załóż wg OE czyli EPERa

> Hmm. Tak na chłopski rozum to jak jest 2 razy więcej przerw do przeskoku iskry to wlasnie przy

> swiecach 2 elektrodowych instalacja musi się wiecej napracowac?

No nie smile.gif Odległość między elektrodami na 2 elektrodówce zmniejsza się wolniej niż przy 1dno elektrodówce bo iskra zawsze przeskoczy tam gdzie mniejsza przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem 2 elektrodowe. Ale to nie były świece założone w fabryce tylko przez poprzedniego

> własciciela. Wg epera powinny być 1 elektrodowe.

Nie wiem, co to za eper, ale u mnie w 1.6 oryginalnie siedzą dwuelektrodowe i co lepsze były to świece Fiata robione przez NGK. W moich rękach od ponad 90 kkm zakładane NGK i wymieniane co 25 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, co to za eper, ale u mnie w 1.6 oryginalnie siedzą dwuelektrodowe i co lepsze były to

> świece Fiata robione przez NGK. W moich rękach od ponad 90 kkm zakładane NGK i wymieniane co

> 25 kkm.

więc miałem rację że mają być 2 elektrodowe....

btw. nie przesadzasz z tymi 25kkm ? Teraz wymieniałem świeczki (NGK nr.26) które miały nakulane chyba z 50kkm i jeździły bez problemowo...myślę że 40kkm to jest taki spokojny termin wymiany świec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc miałem rację że mają być 2 elektrodowe....

> btw. nie przesadzasz z tymi 25kkm ? Teraz wymieniałem świeczki (NGK nr.26) które miały nakulane

> chyba z 50kkm i jeździły bez problemowo...myślę że 40kkm to jest taki spokojny termin wymiany

> świec...

40 kkm to jest chyba w instrukcji . Przy lpg skracam przebieg świec o 40% i wymieniam co 25 kkm. Za każdym razem odstęp na elektrodach był powiększony. Środkowa elektroda się nadpala.

Ja zresztą mam tak, że wszystko zmieniam częściej np. rozrząd co 30-35 kkm, filtry lpg co 10 kkm, opony co 20 kkm, klocki co 10-20 kkm. Przez 90 kkm mam już czwarty komplet tarcz hamulcowych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.