Skocz do zawartości

Problemy z spryskiwaczami w Epice


arkadij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ratujecie!

Wczoraj zrobiłem trase około 250 km bez mozliwosci spryskania szyby przedniej. Dostawałem kur....icy. Przed mrozami miałem jeszcze troche rozcienczonego woda płynu letniego , ktory zmieszałem z płynem zimowym. Niestety wszystko mi zamarzło i w sumie jezdze bez mozliwosci umycia szyby. O ile w miescie to jeszcze ujdzie, to w trasie zaczyna byc to juz niebezpieczne.

Czy macie jakiś patent jak odblokować przewody doprowadzające ciecz do spryskiwaczy? Oczywiscie moge liczyc na odwilż , ale to troche denerwujace. Myslalem jeszcze o wlaniu do zbiornika plynu do spryskiwacza wody o temp 70 C , ale jezeli pojde w tym kierunku to musze usunąć stary płyn z przewodów oraz zbiornika.

Pozdrawiam swiatecznie

Arek Epica LMV W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy ratujecie!

> Wczoraj zrobiłem trase około 250 km bez mozliwosci spryskania szyby przedniej. Dostawałem

> kur....icy. Przed mrozami miałem jeszcze troche rozcienczonego woda płynu letniego , ktory

> zmieszałem z płynem zimowym. Niestety wszystko mi zamarzło i w sumie jezdze bez mozliwosci

> umycia szyby. O ile w miescie to jeszcze ujdzie, to w trasie zaczyna byc to juz niebezpieczne.

> Czy macie jakiś patent jak odblokować przewody doprowadzające ciecz do spryskiwaczy? Oczywiscie

> moge liczyc na odwilż , ale to troche denerwujace. Myslalem jeszcze o wlaniu do zbiornika

> plynu do spryskiwacza wody o temp 70 C , ale jezeli pojde w tym kierunku to musze usunąć stary

> płyn z przewodów oraz zbiornika.

Jest odwilż - powinno być już rozmarznięte. Wypsikaj wszystko do dna i zalej płynu zimowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest odwilż - powinno być już rozmarznięte. Wypsikaj wszystko do dna i zalej płynu zimowego.

W moim bylym Lacetti nie wazne jakiego plynu nalalem zawsze przylapywalo w wezykach. Ten sam plyn lalem do innych aut i problemow nie bylo i np. Fabka nie miala wygluszenia, a Lacetti tak (choc wiem, ze to znaczenia raczej nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim bylym Lacetti nie wazne jakiego plynu nalalem zawsze przylapywalo w wezykach. Ten sam plyn

> lalem do innych aut i problemow nie bylo i np. Fabka nie miala wygluszenia, a Lacetti tak

> (choc wiem, ze to znaczenia raczej nie ma).

U mnie nigdy nie stwierdziłem takich przypadłości, a leję tanie, marketowe płyny.

Przed zimą zawsze wypsikuję resztki płynu letniego, zalewam zimowy i psikam nim, by resztki letniego wyleciały. Potem zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli zamarzły przewody "pod klapą" (maską), to może da sie je odłączyć tak jak w lacetti i

> przetkać (ew. włożyć do ciepłej wody) ?

U mnie wystarczało zagrzanie silnika i przewody puszczały. Swoją drogą to jaką kupę trzeba mieć zalaną żeby w takich temperaturach zamarzło - post z 26.12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie wystarczało zagrzanie silnika i przewody puszczały.

Mnie się wydaje, że w epice to nawet dysze są ogrzewane, bo u mnie odmarzają "placki" dookoła dysz spryskiwaczy, podczas gdy na pozostałej części maski leży sobie śnieg/szron.

Ręką nie sprawdzałem, ale efekt jest taki jakby płyn na szybę leciał podgrzany, bo z szyby paruje jak po polaniu ciepłą wodą. W lacetti tego nie mam i tam mi parę razy zamarzły dysze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w serwisie. Wyjasnilo sie , ze powodem braku spryskiwacza był padniety bezpiecznik.

Male g..., a ile problemów:)

Przy okazji usiadlem jeszcze raz w Malibu po obejrzeniu cennika.

Zycze im szczescia. Skonczy te auto w taki sam sposob jak Epica.

Pozdrawiam

Arek Epica LMV W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji usiadlem jeszcze raz w Malibu po obejrzeniu cennika.

Wczoraj widziałem czarne Malibu na ulicy. Kurdę, fajnie się prezentuje w ruchu 893goodvibes.gif Jest gigantyczna a światła z tyłu jak w jakimś muscle car ok.gif

Co do ceny uważam, że jest OK jak za taką furę. Przestańmy w końcu rozpatrywać Chevy jako tanią markę bo nawet GM tak jej nie widzi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku konczy mi sie umowa leasingowa na Epice i powoli sie rozgladam za nowym autem do firmy. Bylem w Fordzie w sprawie Mondeo. Zaproponowano mi na dzien dobry Mondeo 2.0 w benzynie (szukam benzyny, a nie diesla) w lepszym wyposazeniu niz Malibu LT za prawie 15 tys mniej niz porownywalny model Chevrolta. Z mojego punktu widzenia nie ma znaczenia , ze model ten powoli odchodzi poniewaz bede nim jezdzil minimum 4 lata.

O ilosci zamiennikow nie wspomne.

Dla mnie osobiscie cena Malibu jest zbyt wysoka. Dzisiaj jade zobaczyc P 508 i zobaczyc co mi zaproponuja.

Pozdrawiam

Arek Epica LMV W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie o to chodzi.

> Zobacz jak wygląda wyposażenie Optimy a Malibu. Cena ta sama, a dzień do nocy. Poza tym Optima m

> moim zdaniem dużo lepiej wygląda, ma lepsze materiały i dłuższą gwarancję.

YYY nie zlosnik.gif Malibu sprzedali jakies 70 sztuk Optimy ponad 300 sztuk. To jest smiech na sali. Dlaczego za wysoka cena, kiespkie sliniki i na dodatek maly wybor. Musza sie koreance nauczyc, ze jak flota albo Kowalski ma do wydania 90k to ich nie kupi. Trzeba kusic cena. Poza tym KIA ma 2 lata gwarnacji pozniej sa wylaczenia. To juz nie te czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz jak wygląda wyposażenie Optimy a Malibu. Cena ta sama, a dzień do nocy.

A co ma takiego czego nie ma Malibu? Tylko proszę z rzeczy naprawdę użytecznych a nie 7 schowków zamiast 6 wink.gif

> Poza tym Optima m

> moim zdaniem dużo lepiej wygląda, ma lepsze materiały i dłuższą gwarancję.

Gust jak dupa. Mi ani nowa Kia ani Hyundai się nie podobają. Bez wyrazu, taka kopia Mondeo i paru innych fur. Malibu ma swój styl i normalny silnik 2.4 a to lubię. Z podobnego powodu lubiłem Epicę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma takiego czego nie ma Malibu? Tylko proszę z rzeczy naprawdę użytecznych a nie 7 schowków

> zamiast 6

> Gust jak dupa. Mi ani nowa Kia ani Hyundai się nie podobają. Bez wyrazu, taka kopia Mondeo i paru

> innych fur. Malibu ma swój styl i normalny silnik 2.4 a to lubię. Z podobnego powodu lubiłem

> Epicę

Epica była wtedy dobrym wyborem, Malibu teraz już nie.

A co ma Optima ? Fabryczną dużą NAVI, system nagłośnienia Harman Kardon (550W), asystent parkowania, asystent pasa ruchu, elektrycznie podnosząca się kierownica podczas wsiadania i jeszcze kilka takich. A Malibu ? Dopiero w najdroższej wersji lusterko jest fotochromatyczne i nie wygląda jak zapierdzielone z malucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Epica była wtedy dobrym wyborem, Malibu teraz już nie.

> A co ma Optima ? Fabryczną dużą NAVI, system nagłośnienia Harman Kardon (550W), asystent

> parkowania, asystent pasa ruchu, elektrycznie podnosząca się kierownica podczas wsiadania i

> jeszcze kilka takich. A Malibu ? Dopiero w najdroższej wersji lusterko jest fotochromatyczne i

> nie wygląda jak zapierdzielone z malucha.

Optima ktora wypozyczylem nie miała ani Navi, ani żadnych Harmanow, ani asystenta parkowania (No chyba ze chodzi o żonę?), kierownica była regulowana ręcznie a jedynym udogodnieniem była jednostrefowa klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Optima ktora wypozyczylem nie miała ani Navi, ani żadnych Harmanow, ani asystenta parkowania (No

> chyba ze chodzi o żonę?), kierownica była regulowana ręcznie a jedynym udogodnieniem była

> jednostrefowa klima.

Marku - porównuję najbogatsze wersje. Ceny są praktycznie identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Epica była wtedy dobrym wyborem, Malibu teraz już nie.

Dla mnie tak

> A co ma Optima ? Fabryczną dużą NAVI, system nagłośnienia Harman Kardon (550W), asystent

> parkowania, asystent pasa ruchu, elektrycznie podnosząca się kierownica podczas wsiadania i

> jeszcze kilka takich. A Malibu ? Dopiero w najdroższej wersji lusterko jest fotochromatyczne i

> nie wygląda jak zapierdzielone z malucha.

Czyli dla mnie tylko lusterko z tego jest przydatne 270751858-jezyk.gif A co daje Kia ciekawego - silnik 1.7? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co daje Kia ciekawego - silnik 1.7?

1,7 w dyszlu albo benzynowy 2,0, który poniżej 4500 obr nie przejawia ochoty do jazdy. Naprawdę tak ciężko wrzucić jakieś 2,0 turbo do Malibu i Optimy ?

Do Optimy rozumiem - nie mają takiego, ale Opel ma - mógłby zapodać do Malibu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.