Skocz do zawartości

Silnik 1.6 HDI i duży przedmuch z korka oleju.....


lumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na etapie poszukiwania samochodu dostawczego, dzis oglądałem pare egzemplarzy, no i mozna by powiedzieć że prawie udało sie znaleźc ideał.... Ale byłem niesamowicie zaskoczony wręcz sszokowany po odkręceniu korka wlewu oleju na pracującym silniku, mozna wrecz powiedzieć że dmuchało z niego "powietrzem jak z rury wydechowej" choć fakt kładac korek swobodnie na pokrywie przedmuch nie powodował zdmuchnięcia korka utrzymywał się w miare na swoim miejscu...

Dlaczego o to pytam:

Ogladałem 3 Ople Vivaro z silnikiem 1.9 dti z przebiegami 200 kkm a nawet i pewnie więcej i tam takie zjawisko nie miało miejsca, przedmuch symboliczny a w jednym wypadku wrecz niewyczuwalny.

Ogladany samochód miał podobno TYLKO 80 kkm przebiegu, silnik pracował poprawnie, zbierał sie też raczej przyzwoicie, tylko te zjawisko bardzo mnie zaniepokoiło.

Czy ktoś moze mi to wyjasnić ?? Czym moze to być spowodowane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ale byłem niesamowicie zaskoczony wręcz

> sszokowany po odkręceniu korka wlewu oleju na pracującym silniku, mozna wrecz powiedzieć że

> dmuchało z niego "powietrzem jak z rury wydechowej" choć fakt kładac korek swobodnie na

> pokrywie przedmuch nie powodował zdmuchnięcia korka utrzymywał się w miare na swoim miejscu...

Widze tu pewną sprzeczność - albo dmucha jak z rury wydechowej, albo nie zdmuchnie położonego swobodnie korka.

Ja też mam 1,6 HDI i nie ma takiego zjawiska jak opisujesz - jest lekkie dmuchanie.

Poza tym jeśli jest to czyste powietrze, a nie spaliny, to raczej nie jest to przedmuch z komór spalania, tylko - nie wiem co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widze tu pewną sprzeczność - albo dmucha jak z rury wydechowej, albo nie zdmuchnie położonego

> swobodnie korka.

No właśnie jak korek leży swobodnie to nie zostaje zdmuchniety powiedzmy ze podskakuje ale zostaje na swoim miejscu (jakies podcisnienie zapewne wystepuje), natomiast jak jest zdjęty do ten podmuch jest dośc mocno odczuwalny....

> Ja też mam 1,6 HDI i nie ma takiego zjawiska jak opisujesz - jest lekkie dmuchanie.

Na wolnych obrotach ?? a jak się zachowuje po lekkim dodaniu gazu ??

> Poza tym jeśli jest to czyste powietrze, a nie spaliny, to raczej nie jest to przedmuch z komór

> spalania, tylko - nie wiem co???

Wiesz co nie bardzo dalo sie tam wsadzić nosa hehe.gif ogólnie mocno bryzgało olejem ale to domyslam sie, że bylo spowodowane bliskim umiejscowieniem krzywki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym sie tam nie przejmowal... natomiast odrazu radze sprawdzic szczelnosc wtryskow czy nie ma

> przedmuchow wycieki z pod miski olejowej i pompy olejowej to typowe usterki 1.6 hdi

Na czym polega sprawdzenie szczelności tych wtrysków ?? wystarczy przyłożyć łapę w okolicy wtrysku czy to bardziej skomplikowany zabieg ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz jakoś bardziej rozwinąć swoją wypowiedź ?? za co odpowiada ten zawór ?? Podlinkować jakiś

> przykładowy ??

Jest to zawór znajdujący się na deklu zaworów. Oczywiście samego zaworu nie kupisz, tylko cały dekiel. Odpowiada za wypuszczenie gazów z skrzyni korbowej oraz głowicy do dolotu. Straszne badziewie. Ten silnik ma tylko jedną zaletę. Jak już jeździ to nawet mało pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to zawór znajdujący się na deklu zaworów. Oczywiście samego zaworu nie kupisz, tylko cały

> dekiel. Odpowiada za wypuszczenie gazów z skrzyni korbowej oraz głowicy do dolotu. Straszne

> badziewie. Ten silnik ma tylko jedną zaletę. Jak już jeździ to nawet mało pali.

Czyli sugerujesz że to co zaobserwowałem (ten bardzo duży przedmuch)najprawdopodobniej jest spowodowane uszkodzeniem tego zaworu ??

Jak możesz to podziel się wiedza na temat tego silnika ?? Co w nim jeszcze ulega awarii z czym mozę być problem ?? 2.0 HDI jest lepszy ??

Z tego co sie orientowałem, jest to i tak PODOBNO o niebo lepszy wybór niż 1.9 dti/dci Renault....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli sugerujesz że to co zaobserwowałem (ten bardzo duży przedmuch)najprawdopodobniej jest

> spowodowane uszkodzeniem tego zaworu ??

Tak, jak to dopiero początek to za jakiś czas pół filtra powietrza będzie mokre od oleju. Przepływka jak przeżyje mycie będzie działać.

> Jak możesz to podziel się wiedza na temat tego silnika ?? Co w nim jeszcze ulega awarii z czym mozę

> być problem ?? 2.0 HDI jest lepszy ??

O niebo lepszy.

> Z tego co sie orientowałem, jest to i tak PODOBNO o niebo lepszy wybór niż 1.9 dti/dci Renault....

Serwisujemy flotę fokusów i C4 z tymi silnikami. Wszystkie mają już przekroczone 150kkm. Zaczynają się sypać powoli wtryski i właśnie te zawory. Jeden już jest wymieniony na inny słupek bo się korba urwała. Jak dla mnie to syf nie silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na czym polega sprawdzenie szczelności tych wtrysków ?? wystarczy przyłożyć łapę w okolicy wtrysku

> czy to bardziej skomplikowany zabieg ??

Zdejmujesz plastikową pokrywkę silnika i jeśli jest mokro, to przeważnie jest nieszczelność wtrysk-głowica.

Generalnie niekosztowna przypadłość.

A nawet, jeśli padł wtryskiwacz, to są to jedne z tańszych wtryskiwaczy i nadające się do niedrogiej regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to zawór znajdujący się na deklu zaworów. Oczywiście samego zaworu nie kupisz, tylko cały

> dekiel. Odpowiada za wypuszczenie gazów z skrzyni korbowej oraz głowicy do dolotu. Straszne

> badziewie. Ten silnik ma tylko jedną zaletę. Jak już jeździ to nawet mało pali.

Kiepski, nie kiepski - jednak jest montowany od dość dawna w bardzo wielu modelach pojazdów wielu producentów, co implikuje dostępność tanich części i niskie ceny napraw (w stosunku do mniej popularnych silników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdejmujesz plastikową pokrywkę silnika i jeśli jest mokro, to przeważnie jest nieszczelność

> wtrysk-głowica.

> Generalnie niekosztowna przypadłość.

> A nawet, jeśli padł wtryskiwacz, to są to jedne z tańszych wtryskiwaczy i nadające się do

> niedrogiej regeneracji.

Przeglądając allegro właśnie natrafiłem na oferty regeneracji wtrysków wink.gif zauważyłem że biedy nie ma w tym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.