Skocz do zawartości

krokowy 1.6 16v


eosik

Rekomendowane odpowiedzi

jest mozliwosc wymiany krokowego w przepustnicy od 1.6 16v?? bo widze,ze wsadzony jest na wcisk, al allegroszu nie znalazlem takowego, a na bank padl, bo ma wysokie obroty jalowe 1500, wolno schodzi z obrotow i po odpaleniu faluja jak wsciekle slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem manuala gdzie ktoś go wyciągał śrubokrętem, czyścił i wsadzał ponownie. Myślę że powinno się go dać podmienić.

http://allegro.pl/nowy-silnik-krokowy-fiat-brava-siena-marea-ib02-00-i2832359073.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest mozliwosc wymiany krokowego w przepustnicy od 1.6 16v?? bo widze,ze wsadzony jest na wcisk, al

> allegroszu nie znalazlem takowego, a na bank padl, bo ma wysokie obroty jalowe 1500, wolno

> schodzi z obrotow i po odpaleniu faluja jak wsciekle

ja bym go jeszcze nie skreślał (chyba że podmieniałes przepustnice i było OK)

niedawno walczyłem z wolnymi obrotami i nawet się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie zaczęło się pitolić na przepustnicy 1.2, po zmianie było to samo

> dopiero po tych manewrach się uspokoiło

krokowy zdechl. wyjalem go, grzybek nie pracuje, po przekreceniu kluczyka powinien sie wysunac i prace krokowego slychac, a tu cisza. na dodatek popekany jest, wiec wymienie na nowy. a i jeszcze jedno. odpalilem dziada bez dolotu, obroty prawie 5 tys slinka.gif ale zatkalem reka wlot do krokowego i obroty spadly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest mozliwosc wymiany krokowego w przepustnicy od 1.6 16v?? bo widze,ze wsadzony jest na wcisk, al

> allegroszu nie znalazlem takowego, a na bank padl, bo ma wysokie obroty jalowe 1500, wolno

> schodzi z obrotow i po odpaleniu faluja jak wsciekle

W ASO mają narzędzia do wymiany wciskanego krokowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana/czyszczenie krokowego przepustnicy 1.6 16V:

Skręcamy opaskę na krokowym i podważamy srubokrętami. Jak zacznie wychodzić przesuwamy opaskę...i tak dalej aż do całkowitego wyciągnięcia...

Po czyszczeniu krokowego wkładamy lekko w niego pukając poprzez np nasadkę 32. Oring warto lekko przesmarować...

Jeżeli występuje lekkie falowanie obrotów na ciepłym silniku warto podregulować uchylenie przepustnicy w pozycji 0 (śrubka torx). U mnie bardzo lekkie otwarcie przepustnicy ustabilizowało obroty jałowe bez ich podwyższenia

d82188a112d92061gen.jpg

9bbab9a305e0f2d2gen.jpg

3af210968a1caee3gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.