Skocz do zawartości

podświetlenie rozdzsielczej vectra b


darekalf1

Rekomendowane odpowiedzi

witam

problem jest w tablicy rozdzielczej i reszcie światełek które nie działają

podświetlenie działa tylko na wybijanych kilometrach i wyświetlaczu komputera

pare razy w nocy zauważyłem jak podświetlenie odpaliło na pół sekundy przy rozruchu samochodu

bezpieczniki są dobre a przed rozkręceniem całości wole zapytać bo może to nie liczniki a ktoś już miał coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bardzo rozumiem z czym problem. A przypadkiem żarówki w liczniku nie są popalone? U mnie w

> Omedze już wiekszość popadała.

pewnie nie masz tego modułu do systemu skandynawskiego. Światełka włączają się po uruchomieniu silnika, ale nie włączają zegarów i tylnej tablicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem chociaż że podświetlenie jest

> niebieskie

a tam nie było przypadkiem w oryginale zwykłych żółtych żarówek? Weź to rozbierz, pewnie masz przerobione na LEDy. Robiłem kiedyś coś takiego w Astrze, lut puścił i najpierw mrugało, a potem zgasło i zapalało się tylko na wybojach i czasami przy odpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tablica nie pali pokrętła nawiewu i świateł też nie podświetlone

> tablica nieraz odpali na pół sekundy jak kręce silnikiem to wiem chociaż że podświetlenie jest

> niebieskie

Zainteresowałbym się włącznikiem świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tablica nie pali pokrętła nawiewu i świateł też nie podświetlone

> tablica nieraz odpali na pół sekundy jak kręce silnikiem to wiem chociaż że podświetlenie jest

> niebieskie

Jak padło wszystko naraz to dość dziwne. A jak świecą się tylko pewne partie to raczej znaczy że reszta popalona zlosnik.gif

Najmniejszy problem to włącznik świateł - wyjmujesz cały włącznik i z tyłu podmieniasz żarówkę. Pamiętam, że był problem z nią i były do dostania tylko w ASO w jakiejś chorej cenie.

Żarówki pokręteł nawiewów to też nie problem - ściągasz po prostu ten plastik naokoło włączników - tylko trzeba z wyczuciem żeby zawiasików nie połamać.

Podświetlenie zegarów to już większa rzeźba i tym się nie bawiłem więc nie pomogę.

Tak jak ktoś już napisał - podświetlenie oryginalnie było żółte więc tutaj ktoś już grzebał skoro jest niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprzedni poprzedniego właściciela tej drezyny poprzerabiał wszystko na niebiesko i wstawił xenony

No ale co to ma do tego? Przecież włącznik świateł zapala również podświetlenie deski. Wg mnie trzeba go wyjąć i obejrzeć styki. Trzeba też zainteresować się samymi żarówkami (choć to dziwne dla mnie, że tyle elementów deski by nie świeciło z ich powodu) oraz bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.