Skocz do zawartości

P 508 1.6 THP - dlaczego uciekać od tego auta?


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

> lepiej zdaj relacje jak tam się sprawuje plusy i minusy

relacja wstępna już była. uzupełniam.

Plusy:

- bardzo komfortowy i cichy przy wysokich prędkościach

- silnik swietnie narazie się prezentuje pod względem ekonomii

- wyswietlacz hud - podoba mi się koncepcja przeniesienia podstawowych informacji pod samą szybę, ale to pewnie dlatego ze przywykłem do cyfrowego licznika...

- dobre audio (nawet bez jbl)

- dobre bluetooth i synchronizacja kontaktów

- grzana skóra robi... do tej pory miałem podgrzewane fotele w 3 autach ( nie licząc bmki - która nie jezdzi zimą). nigdy tego nie używałem, ale na skórzanych siedziskach jednak jest to sensowne. na szmatexach nie.

Minusy:

- doświetlanie zakrętów halogenami - bezużyteczny gadżet

- nawigacja - beznadziejna

- idiotyczne rozwiązanie HUD... klapka która odbija wyświetlacz? którą trzeba regulować pod kątem wysokości oczu kierowcy... dlaczego nie załatwili tego zwykłym LCD? bez niepotrzebnej regulacji kąta i składania?

- ekran niedotykowy, zamiast tego dzojstik - mega lipa (w aucie z 2011 powinien byc dotykowy ekran, nawet chevrolet ma )

- brak schowków na klucze, telefon (będzie doskwierał latem, przy braku kieszeni)

- automatyczne wycieraczki jak narazie nie sprawdzają się (jak to u francuzów, w megane tez lipa), liczyłem że ten komponent się poprawia w focusie z 2006 działały swietnie, prawie bezbłędnie.

- zamykanie bagażnika - konieczne jest dopchnięcie klapy, dotykając blachy (nie da sie tego zrobic z uchwytu) - oznacza to brudne łapy... do tego przy deszczowej pogocie, przy otwieraniu leje się troche do bagaznika.

ogólnie jezdzi i robi swoje. szału nie ma - mcphersony nie naginają fizyki. silnik pomimo ze charakterystyka dobra, to ma troche mało Nm i mocy... ale jest cicho i wygodnie. fotelik dla małego wszedł (coprawda za mną nie dało rady - nadal za bardzo odsunięty fotel, ale zmieścił się za pasażerem, a żona ma dość miejsca żeby za mną podróżować (w megane nie miała).

> bez foto się nie liczy

masz foto:

fot0139.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak spalanie wygląda?

9,3 pokazuje komp (jeszcze nie wyjezdzilem baku) - 100% trasa praca - dom - praca w Warszawie (godziny szczytu, ostatnio snieg, breja i deszcz) - uznaje to za rewelacyjny wynik (zwłaszcza jak na rozmiar auta).

Tyle palił mi 1.8 TDCI w Focusie (na troche innej trasie coprawda) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 9,3 pokazuje komp (jeszcze nie wyjezdzilem baku) - 100% trasa praca - dom - praca w Warszawie

> (godziny szczytu, ostatnio snieg, breja i deszcz) - uznaje to za rewelacyjny wynik (zwłaszcza

> jak na rozmiar auta).

> Tyle palił mi 1.8 TDCI w Focusie (na troche innej trasie coprawda)

A ile poganiasz na trasie. Pytam z ciekawości, bo chcialbym jakos to odnieść do spalania w moim aucie. Podobno ten 1,6 jest oszczędny. Zrobilen raz swoim trasę z Dąbrowy G. do Rumi z kręceniem się po Wawie. Wg. kompa wyszło 11,3 ale gdzie się dało jechałem 150-160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile poganiasz na trasie. Pytam z ciekawości, bo chcialbym jakos to odnieść do spalania w moim

> aucie. Podobno ten 1,6 jest oszczędny. Zrobilen raz swoim trasę z Dąbrowy G. do Rumi z

> kręceniem się po Wawie. Wg. kompa wyszło 11,3 ale gdzie się dało jechałem 150-160.

trasy jeszcze nie robilem i pewnie nie zrobie szybko. ale jak zmiesci sie w 8miu bedzie dobrze. megana robi ok 9ciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.