Skocz do zawartości

gdzie jest haczyk


Codename47

Rekomendowane odpowiedzi

> http://moto.allegro.pl/bmw-m5-5-0i-v8-400km-2000r-full-opcja-stan-idealny-i2932042586.html

> opis fajny ,na zdjeciach tez ladnie ? ale cos podejrzanie tanio

> czego nie zauwazylem ?

Może zacznę od zdjęć. Robione przez studio fotograficzne i mocno korygowane, także na żywo może się okazać niezły "ogryz". Opis w zasadzie żaden. Lista wyposażenia jest oczywista, natomiast nic nie piszą o stanie auta. Jak to w przypadku "M" liczyłbym na spory wkład po zakupie. Obstawiam na dzień dobry 15 kzł i stan będzie jako taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może zacznę od zdjęć. Robione przez studio fotograficzne i mocno korygowane, także na żywo może się

> okazać niezły "ogryz". Opis w zasadzie żaden. Lista wyposażenia jest oczywista, natomiast nic

> nie piszą o stanie auta. Jak to w przypadku "M" liczyłbym na spory wkład po zakupie. Obstawiam

> na dzień dobry 15 kzł i stan będzie jako taki.

pisze ze niby 150 000 przebiegu i stan idealny i ze niby wszystkie auta maja bezwypadkowe itp....

na zdjeciach nie widze nic specjanego zeby na ogryza zalatywala ( na tylnim zderzaku jakies wgniecenie )

kumpel ma kuzyna mechanika w gubinie wiec juz go pytalem co to za firma i jak cos to podesle na ogledziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://moto.allegro.pl/bmw-m5-5-0i-v8-400km-2000r-full-opcja-stan-idealny-i2932042586.html

> opis fajny ,na zdjeciach tez ladnie ? ale cos podejrzanie tanio

> czego nie zauwazylem ?

Na dachu jakaś derka, szyberdachu brak, jak na 150kkm uszczelka szyby przedniej mocno "zmęczona", kierownica świeci się jak psu jajaca, tapicerka fotela zmęczona, wydłubana zaślepka i wstawiony lekko nie pasujący wyłącznik ASC, reflektory poliftowe, duża navi nie jest duża.

To tak na szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może trzeba wymienić tarczę i klocki

> Koszt niebotyczny

Zwłaszcza, że poza ASO tego nie kupi. W największych hurtowniach nie ma takich rzeczy jak tarcze hamulcowe, amortyzatory i wiele innych części i za same hamulce do "M" można już kupić sobie jeżdżące e39 520 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na zdjeciach nie widze nic specjanego zeby na ogryza zalatywala

Kiedyś jechałem z Gdyni do Płońska ze znajomym kupować Volvo. Jakie cudne było w ogłoszeniu, prawie nówka, a na miejscu nawet nie zawracaliśmy sobie głowy oglądaniem. Powiedziałem gościowi, co o tym myślę, to odpowiedział mi, że za aparat dał ponad 3 koła.

Tu też widać, że zdjęcia niewiele wspólnego mają z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może zacznę od zdjęć. Robione przez studio fotograficzne i mocno korygowane, także na żywo może się

> okazać niezły "ogryz".

nie przesadzaj , zwykle zdjecia robione lepszym aparatem z wymienna optyka i uzywal Adobe Photoshop CS5 Macintosh

jak by byly robione PRO to nie byly by krzywe lepiej skomponowane i nie rozmazane.. koles troche sie interesuje i tyle.. pstryka se zdjecia i mysle ze na tym jeszcze cos zarobi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na dachu jakaś derka, szyberdachu brak, jak na 150kkm uszczelka szyby przedniej mocno "zmęczona",

> kierownica świeci się jak psu jajaca, tapicerka fotela zmęczona, wydłubana zaślepka i

> wstawiony lekko nie pasujący wyłącznik ASC, reflektory poliftowe, duża navi nie jest duża.

> To tak na szybko...

Z telefonu zdjęcia oglądam, ale mi podpada informacja o czujniku zmierzchu- czy nie powinna wtedy na wyłączniku świateł być pozycja 'A'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z telefonu zdjęcia oglądam, ale mi podpada informacja o czujniku zmierzchu- czy nie powinna wtedy

> na wyłączniku świateł być pozycja 'A'?

Kolejny kamyczek do ogródka... 893goodvibes.gif

Tak jeszcze patrze i patrze i czujników od parktronica nie widze, o włączniku nie wspominając. hmm.gif

Listwa przy wydechach z prawej strony też jakaś "dłubnieta"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CIekawe jest ze daja bieglego sadowego o bezwypadkosciowi...

Ależ to auto w świetle polskiego prawa może być absolutnie bezwypadkowe, nawet jak było szpachlowane z każdej strony i po dachowaniu (derka na dachu).

> wiec moze poprawki malowania itp sa i dodatkowo pisze ze auto do oplat.... moze dlatego taka niska

> cena

Nawet jeśli do opłat to 33kPLN to jest jakieś 8kEuro za 2000 rok z przebiegiem 150kkm, na mobile.de nie ma takich, a gdzie marża sprowadzającego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny kamyczek do ogródka...

> Tak jeszcze patrze i patrze i czujników od parktronica nie widze, o włączniku nie wspominając.

nom, nie ma czujników hehe.gifzlosnik.gif

jeszcze odnośnie liftu.... imo jest po polifcie, na początki takie były 'hybrydy' zlosnik.gif Ja też mam początek 2000 roku i niby jest po lifcie, ale też są oznaki okresu przejściowego- np tak jak w tym przypadku OBD I. "Mój" gość z ASO nie był zdziwiony, że w pierwszych poliftowych egzemplarzach są różńe kwiatki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nom, nie ma czujników

> jeszcze odnośnie liftu.... imo jest po polifcie, na początki takie były 'hybrydy' Ja też mam

> początek 2000 roku i niby jest po lifcie, ale też są oznaki okresu przejściowego- np tak jak w

> tym przypadku OBD I. "Mój" gość z ASO nie był zdziwiony, że w pierwszych poliftowych

> egzemplarzach są różńe kwiatki

Jak masz początek 2000 roku to masz przedliftową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rocznik się zgadza, kiera imo też, navi... w sumie racja, ale z tego co wiem to na początku mogli

> pakować to co mieli

Fajera marzec 2000

286604439-Fajera_M5_marzec-2000.jpg

Fajera listopad 2000

286604439-Fajera_M5_listopad_2000.jpg

Reflektor marzec 2000

286604439-Lampa_marzec-2000.jpg

Reflektor listopad 2000

286604439-Lampa_listopad-2000.jpg

Navi marzec 2000

286604439-Navi_marzec-2000.jpg

Navi listopad 2000

286604439-Navi_listopad-2000.jpg

To nie Toyota czy FSO, nie ma przejściówek... 893goodvibes.gif

Nawet lampy tylne mają inny numer

Lampa tył marzec 2000

286604439-lampa_tyl_marzec-2000.jpg

Lampa listopad 2000

286604439-lampa_tyl_listopad_2000.jpg

W twoim przypadku sprawa jest bardziej skomplikowana bowiem touring 528i był produkowany TYLKO do końca 2000 roku. W roku 2001 był już tylko benzynowy 530i, który produkowany był od 1999 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że przypadku e39 lift przeprowadzony był we wrześniu 2000...

post-7950-14352518540351_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie masz racje, ale z tymi kierownicami to jeszcze w zależności od wyposażenia. Ta nowsza, którą

> wrzuciłeś ma chyba przyciski do telefonu...

> Przed liftem były takie

Obie wrzucone przeze mnie fajery są standardowe dla modelu M-Power. Ta którą ty pokazujesz to standardowa kierownica wielofunkcyjna zarówno przed jak i po lifcie (stosowana od marca 1999 do września 2001).

Kierownica standard multifunkcyjna 03.99 - 09.01

286604511-fajera_multi_listopad-2000.jpg

Kierownica standard multi przed 03.99

286604511-Fajera_multi_czerwiec-1998.jpg

Kierownica standard multi po 09.01

286604511-Fajera_multi_grudzien-2002.jpg

Teraz dokładnie widać jak wg kierownicy można określić mniej więcej rok produkcji pojazdu ew. wykryć jakieś nieścisłości. A że wszystkie były z poduchą to o podmianę na starszą / nowszą nie trudno.

Ta z twojego obrazka to przedział 99-01. 893goodvibes.gif

Kierownice trójramienne natomiast oferowane były albo jako M-pakiet albo jako pakiet Sport...

post-7950-14352518541085_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce mi się wertować Allegro ale albo większość e39 przed rokiem 99 miała wymienioną fajerę

> albo BMW się myli...

Dokladnie tak, z kierownicami jest szalenstwo grinser006.gif

Co do M5, mialem okazje troche podrozować taką jako pasazer i nawet raz prowadzic. IMO nie warta ceny i zachodu - wybral bym 540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na dachu jakaś derka, szyberdachu brak, jak na 150kkm uszczelka szyby przedniej mocno "zmęczona",

> kierownica świeci się jak psu jajaca, tapicerka fotela zmęczona, wydłubana zaślepka i

> wstawiony lekko nie pasujący wyłącznik ASC, reflektory poliftowe, duża navi nie jest duża.

> To tak na szybko...

oo wlasnie o takie detale mi chodzilo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CIekawe jest ze daja bieglego sadowego o bezwypadkosciowi...

> wiec moze poprawki malowania itp sa i dodatkowo pisze ze auto do oplat.... moze dlatego taka niska

> cena

wlasnie to mnie zastanawia.

no niby do oplat ale inne sa tez do oplat i sa kilka tysi drozsze dlatego sie zastanawiam z ilu bylo te auto pospawane grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ależ to auto w świetle polskiego prawa może być absolutnie bezwypadkowe, nawet jak było

> szpachlowane z każdej strony i po dachowaniu (derka na dachu).

> Nawet jeśli do opłat to 33kPLN to jest jakieś 8kEuro za 2000 rok z przebiegiem 150kkm, na mobile.de

> nie ma takich, a gdzie marża sprowadzającego?

no wlasnie bo na bierzaco szukam w de i nl i nic sensownego ponizej 10k nie da sie kupic + oplaty

zawsze moge poprosic o vin i sie rozkoduje go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie bo na bierzaco szukam w de i nl i nic sensownego ponizej 10k nie da sie kupic + oplaty

> zawsze moge poprosic o vin i sie rozkoduje go

Vin przy tak "starym" aucie może niewiele pomóc. Dowiesz się co prawda z jakim wyposażeniem opuścił Monachium ale serwis pewnie skończy się przy 120kkm cztery albo dawniej lata temu, a reszta pieczątek z przysłowiowego kartofla z dominującym logo BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vin przy tak "starym" aucie może niewiele pomóc. Dowiesz się co prawda z jakim wyposażeniem opuścił

> Monachium ale serwis pewnie skończy się przy 120kkm cztery albo dawniej lata temu, a reszta

> pieczątek z przysłowiowego kartofla z dominującym logo BMW.

wiem wiem , no ale od czegos trzeba zaczac, moj kolega ma kuzyna mechanika wlasnie w gubinie wiec moge do niego zagadac zeby zobaczyc co w trawie piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu tak sadzisz ?

Jesli mialbym uzytkować taką m5 na codzien, a nawet od swieta, to po pierwsze nie wykorzystałbym jej potencjału, po drugie nie zarobiłbym na dolewki oleju (te V8 CHLEJĄ) grinser006.gif o innych "drobiazgach" w cenie drugiej takiej nie wspomne.

A z drugiej strony, zeby stała w garażu to też szkoda... grinser006.gif

Znajdz m62b44 z manualem, dodac wydech przelot, jakiś dobry zawias i masz auto na codzien z nutką sportu. Podobnie twierdzil wlasciciel M5 ktora smigalismy. A i osobiście dzwiek przelotowej m62 jakoś bardziej mi odpowiadał. Osiagi w jednym i drugim przypadku "wystarczajace".

Jednyne czego brak w wersji cywilnej to szpan zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli mialbym uzytkować taką m5 na codzien, a nawet od swieta, to po pierwsze nie wykorzystałbym

> jej potencjału, po drugie nie zarobiłbym na dolewki oleju (te V8 CHLEJĄ) o innych

> "drobiazgach" w cenie drugiej takiej nie wspomne.

> A z drugiej strony, zeby stała w garażu to też szkoda...

> Znajdz m62b44 z manualem, dodac wydech przelot, jakiś dobry zawias i masz auto na codzien z nutką

> sportu. Podobnie twierdzil wlasciciel M5 ktora smigalismy. A i osobiście dzwiek przelotowej

> m62 jakoś bardziej mi odpowiadał. Osiagi w jednym i drugim przypadku "wystarczajace".

> Jednyne czego brak w wersji cywilnej to szpan

auta do jazdy na codzien mam.

a co do 540i (od2000r) w manualu to ceny sa takie same albo nawet wyzsze niz m5 wiec sam nie wiem po co mialbym to robic?

M5 mialo by byc autem na weekendy i glownie na autobane i predkosci 200+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może zacznę od zdjęć. Robione przez studio fotograficzne i mocno korygowane, także na żywo może się

> okazać niezły "ogryz". Opis w zasadzie żaden. Lista wyposażenia jest oczywista, natomiast nic

> nie piszą o stanie auta. Jak to w przypadku "M" liczyłbym na spory wkład po zakupie. Obstawiam

> na dzień dobry 15 kzł i stan będzie jako taki.

zadne tam studio, zwykle fotki od kogos kto wie jak sie suwakami przesuwa.

a 15kzł to na zawieszenie moze wystarczy, pytanie gdzie jeszcze wymagany jest wklad smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebieg: 178 tylko ile zer brakuje, trzech, czterech? Fotel kierowcy jakby miała nalatane z 600...

po fotelu ciężko wyczuć przebieg bo niewiadomą jest waga kierowcy i częstotliwość wsiadania wysiadania. Inaczej się zniszczy fotel gościa co jeździ w dżinsach a inaczej kogoś kto w ogóle nie zakłada spodni zlosnik.gif

Ps. po 367 tyś mój wygląda tak ...

dscf8895j.jpg

a kanciastej dupci nie mam hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po fotelu ciężko wyczuć przebieg bo niewiadomą jest waga kierowcy i częstotliwość wsiadania

> wysiadania. Inaczej się zniszczy fotel gościa co jeździ w dżinsach a inaczej kogoś kto w ogóle

> nie zakłada spodni

> Ps. po 367 tyś mój wygląda tak ...

> a kanciastej dupci nie mam

akurat bmw robi bdb jakosci wnetrza wiec nie raz jest tak ze auto ma 300-400tys. a wyglada bardzo dobrze.

jak ktos dbal o skore i nie pracowal przy przerzucaniu kostek betonowych to po wnetrzu ciezko bedzie okreslic przebieg. doskonalym przykladem są moja 328 i 728 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ależ to auto w świetle polskiego prawa może być absolutnie bezwypadkowe, nawet jak było

> szpachlowane z każdej strony i po dachowaniu (derka na dachu).

nie wiem jak to dziala w PL bo od dluzszego czasu nie sledze tego i wiem ze od paru lat sporo sie zmienilo w tym temacie i sporo zlomu jest na drogach w porownaniu do tego co bylo....

> Nawet jeśli do opłat to 33kPLN to jest jakieś 8kEuro za 2000 rok z przebiegiem 150kkm, na mobile.de

> nie ma takich, a gdzie marża sprowadzającego?

myslalem ze oplaty powyzej 2litrow sa wieksze niz te pare zlotych...

wiesz jak to sie teraz liczy ?? przy przywozie auta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jak to dziala w PL bo od dluzszego czasu nie sledze tego i wiem ze od paru lat sporo sie

> zmienilo w tym temacie i sporo zlomu jest na drogach w porownaniu do tego co bylo....

Na dzień dzisiejszy auto bezwypadkowe to takie w którym nikt nie zginął. Gdyby napisali "bezkolizyjne" to można by się nad tym ich expertem mocno zastanowić.

> myslalem ze oplaty powyzej 2litrow sa wieksze niz te pare zlotych...

> wiesz jak to sie teraz liczy ?? przy przywozie auta ??

Do 2.0 pojemnosci samej akcyzy jest 3.1%, powyżej 18.6%. Do tego tłumaczenia, przegląd, zwolnienie Vat, recycling, rejestracja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na dzień dzisiejszy auto bezwypadkowe to takie w którym nikt nie zginął. Gdyby napisali

> "bezkolizyjne" to można by się nad tym ich expertem mocno zastanowić.

> Do 2.0 pojemnosci samej akcyzy jest 3.1%, powyżej 18.6%. Do tego tłumaczenia, przegląd, zwolnienie

> Vat, recycling, rejestracja...

czyli do

Cena Kup Teraz

32 900 zł

musi doliczyc te 18,6% ale od ceny kupna czy od ceny jaka oni posiadaja (urzedowej ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli do

> Cena Kup Teraz

> 32 900 zł

> musi doliczyc te 18,6% ale od ceny kupna czy od ceny jaka oni posiadaja (urzedowej ) ??

urzędowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli do

> Cena Kup Teraz

> 32 900 zł

> musi doliczyc te 18,6% ale od ceny kupna czy od ceny jaka oni posiadaja (urzedowej ) ??

no same oplaty tu kupa kasy, zalozmy ze kupie tu w nl albo de tka m5 za 10 000 euro to 18,6 % to 1860euro samej akcyzy + reszta. wiec chyba trzeba bedzie z polskimi tablicami szukac albo pokombinowac jakos na mienie przesiedlencze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no same oplaty tu kupa kasy, zalozmy ze kupie tu w nl albo de tka m5 za 10 000 euro to 18,6 % to

> 1860euro samej akcyzy + reszta. wiec chyba trzeba bedzie z polskimi tablicami szukac albo

> pokombinowac jakos na mienie przesiedlencze

mieszkasz tam to i tam zostaw zarejestrowane... czemu tak nie zrobisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale pewnie sa tez plusy

nie ma zadnego ! serio

> ja tez w uk jezdzilem na polskich ale w koncu olalem sprawe i jezdze na UK rejestracjach , place

> ubezpieczenia itp...

w Uk inna sprawa bo kierownica po innej stronie wiec tez bym tak zrobil. tu nie ma plusow , tylko minusy , pozatym nie nawidze jak jezdzi wiekszosc holendrow wiec nie chce zeby mysleli ze tez jestem jednym z nich smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.