Skocz do zawartości

Fotoradar w aucie jadącym naprzeciw


andrzejuniek

Rekomendowane odpowiedzi

> Mowa o samych zdjęciach, a nie całym procesie obróbki mandatu i przetwarzania danych. Do samego

> zdjęcia nie potrzeba zezwoleń, i każdy może je robić...

tak jak najbardziej.

lecz z drugiej strony urzednikom nie wypada naginac rzeczywistosci. chociaz buta i chamstwo dzisiejszej rzeczypospolitej rozwala mnie.

w niemczech rozwiazane jest tak, ze jezeli sa to kamery pilnujace np w miescie to z automatu twarze sa zamazywane.

znowuz ze statystyki najwiecej kamer w europie jest w great britain chyba ok 3 mln sztuk, pozniej francja ok 800 tys sztuk u nas jest chyba 300 tys

a ze statystyk z anglii wynika ze tylko w 5% pomaga to w przypadkach kradziezy, rozbojow itp aby zidentyfikowac "zwyrodnialca".

patrzac na nasze podworko - nawe na AK widzimy posty czy ktos nie widzial zdarzenia takiego i owego - bo sie okazuje, ze kamera monitoringu w takim miescie jak warszawa jednak nie patrzyla tutaj albo sie nie da bo wie pan ... . oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ultrakrotki czas, doswietlenie flashem, i kilkukrotne zdjecie calego auta, a potem sie powieksza

> kluczowe elementy (z najlepszej foty) - dziala w sporej czesci przypadkow, jak nie zadziala to

> masz po prostu szczescie

pierdoły ciśniesz bez grama wiedzy zlosnik.gif fizyki nie oszukasz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdjęcia nie zrobią bo nie widać rejestracji, ale zmierzyć mogą i jak jest jakaś "dziura" w

> barierach energochłonnych to za Tobą zawrócą. Mnie tak policyjna alfa próbowała gonić, więc

> możliwość na pewno jest.

I co dalej? Zawrócą, dogonią (albo i nie grinser006.gif ) i co powiedzą? Jechał pan za szybko, ale nie mamy tego jak udokumentować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierdoły ciśniesz bez grama wiedzy fizyki nie oszukasz

ktorej fizyki? ja nie pisze ze _zawsze_ fotka wyjdzie, ale wielokrotnie widzialem jak automat czyta numery z aut jadacych >100km/h i potrafi znalezc i tablice i naklejke na szybie a nawet je sobie porownac i uzupelnic cyfry ktore wyszly nieostro tu lub tam. Co prawda nie wiem czy taki sam sprzet jest uzywany w fotoradarach, ale nie spodziewam sie zeby byl gorszy niz te zabawki ktore widzialem wink.gif

inna sprawa ze gubi sie taki automat ja sa np 2naklejki rejestracyjne na szybie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co dalej? Zawrócą, dogonią (albo i nie ) i co powiedzą? Jechał pan za szybko, ale nie mamy tego

> jak udokumentować?

Nie wiem, nie czekałem na nich grinser006.gif

Ale podejrzewam że powiedzą to samo co policjant obsługujący ręczną suszarkę... on przecież też tego nie może w żaden sposób udokumentować. Ale jeśli mają nagrywanie(a chyba mają) to będzie widać jak zostałeś zmierzony i późniejszy "pościg" więc jak Cię złapią to raczej ciężko będzie się wykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co dalej? Zawrócą, dogonią (albo i nie ) i co powiedzą? Jechał pan za szybko, ale nie mamy tego

> jak udokumentować?

Klient miał spotkanie z taka alfą na A1 w stronę Gdańska.

Ciekawostka. Jechał drobne 250 :-) Z przeciwka minął się z Alfą. Dojechał do bramek - tam powiedzieli mu, że niestety musi czekać aż przyjedzie policja - bo otrzymali sygnał że jechał za szybko. Kazali mu zjechać na bok.

Policja przyjechała po kilkunastu minutach. Pokazali mu wyświetlacz iskry (bez nagrania) z wyświetloną prędkością ~240. Dostał 500/10 pkt.

Do tej pory nie wiem na jakiej podstawie prawnej obsługa przy bramkach nie chciała go przepuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.