Skocz do zawartości

1.2 16V 80KM stuka po wymianie UPG


mati6630

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, silnik jest w puncie ale myśle tutaj dostane wiecej fachowych rad ze względu na opanowanie tego silnika przez Was zlosnik.gif

Sprawa ma sie następująco,

na początku uciekał płyn przez UPG na zewnątrz, postanowiłem oddać samochód do znajomego mechanika. On oddał głowicę do obróbki czyli planowanie, uszczelniacze, docieranie zaworów. Po odbiorze głowicy zaczął składanie. Następnego dnia kazał przyjść będziemy odpalać.

Odpaliliśmy, popychacze chwile pochodziły na sucho napełniły się i ucichły.

Niestety dalej coś stuka na wolnych obrotach. Jak da mu się troche gazu (tak do 1200rpm) to stukanie ustaje.

Proszę was o jakieś opinie co to może być. Może ktoś z was miał taki przypadek. Rozrząd ustawiony OK, uszczelki takie jak trzeba, wszystkie płyny filtry i oleje nowe. wink.gif Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, silnik jest w puncie ale myśle tutaj dostane wiecej fachowych rad ze względu na

> opanowanie tego silnika przez Was

> Sprawa ma sie następująco,

> na początku uciekał płyn przez UPG na zewnątrz, postanowiłem oddać samochód do znajomego mechanika.

> On oddał głowicę do obróbki czyli planowanie, uszczelniacze, docieranie zaworów. Po odbiorze

> głowicy zaczął składanie. Następnego dnia kazał przyjść będziemy odpalać.

> Odpaliliśmy, popychacze chwile pochodziły na sucho napełniły się i ucichły.

> Niestety dalej coś stuka na wolnych obrotach. Jak da mu się troche gazu (tak do 1200rpm) to

> stukanie ustaje.

> Proszę was o jakieś opinie co to może być. Może ktoś z was miał taki przypadek. Rozrząd ustawiony

> OK, uszczelki takie jak trzeba, wszystkie płyny filtry i oleje nowe. Pzdr

Nie mogę znaleźć wątku, ale Szołpas pisał niedawno o uszczelce do głowiczki, są dwa rodzaje i przy jednym właśnie coś tam stuka, tylko nie wiem co i jak confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie widziałem ten wątek, problem w tym że kupiłem uszczelkę metalową taką jak siedziała od

> nowości. Chyba że są różne metalowe

> Uszczelkę kupiłem firmy Goetze, kolor czerwony.

Używam tych uszczelek i są ok ale faktycznie mogą być różnej grubości. Nie masz starej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze UPG w druga strone?

Sam kładłem UPG, zresztą nie raz to robiłem wiem jak to położyć wink.gif

Sprawa ma się teraz następująco, koleś odnalazł starą uszczelkę, okazało się że była ta piankowa. Więc teraz już jestem głupi, czy zakładać tą piankową niby od starszych silników czy szukać gdzie indziej przyczyny. Ta stara uszczelka(ugnieciona) jest o 0.3mm cieńsza od tej nowej. Już nie wiem co robić teraz... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam kładłem UPG, zresztą nie raz to robiłem wiem jak to położyć

> Sprawa ma się teraz następująco, koleś odnalazł starą uszczelkę, okazało się że była ta piankowa.

> Więc teraz już jestem głupi, czy zakładać tą piankową niby od starszych silników czy szukać

> gdzie indziej przyczyny. Ta stara uszczelka(ugnieciona) jest o 0.3mm cieńsza od tej nowej. Już

> nie wiem co robić teraz...

Jak to? To ile ma ta stara grubości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to? To ile ma ta stara grubości?

Szczerze mówiąc to już nie pamiętam ale nawet wzrokowo to widać że w tych miejscach gdzie nie stykają się dwie płaszczyzny jest dużo grubsza pianka, w około jest tak wygnieciona że gdyby nie te puste miejsca nie dałoby rady określić czy to tylko metal czy jeszcze jakaś warstwa pianki.

Nowa uszczelka ma te całe paseczki do uszczelnienia i one dają do grubości jak i sama blaszka jest grubsza.

A jeszcze co to ustawienia rozrządu, Tłok w mijance, blokady na wałkach, trzeba jeszcze luzować kółko wałka? wink.gif

EDIT:

Dobra silnik złożony nic nie stuka ale za to świeci lampa alladyna zlosnik.gif ale to już pryszcz bo to musi być coś z elektryką ciśnienie jest zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to sie pochwal co było przyczyną stukania - dla potomnych

Szczerze? Nie wiem, złożone na nową uszczelkę ale też tą metalową. Rozrząd od nowa spięty i teraz pracuje cichutko zlosnik.gif. Jedynie nowa pompa wody szumi. niby MM niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze? Nie wiem, złożone na nową uszczelkę ale też tą metalową. Rozrząd od nowa spięty i teraz

> pracuje cichutko . Jedynie nowa pompa wody szumi. niby MM

punkt za szczerość zlosnik.gif

PS: opisz dokładnie co to za uszczelka - ta nowa ( firma, nr, cena itp)

może komuś się przyda smile.gif

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.