Skocz do zawartości

Gdzie teraz OC


eryko

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy kończy mi się OC dotychczas w AXA , co proponujecie , oczywiście skorzystałem z kalkulatorów i najtaniej wychodzi w Proama .

ale są też haki naprzykład AXA przy wyliczeniu skaładki nic nie wspomina o doliczeniu VAT, co mogę się spodziewać w PROAMA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co mówi OWU?

nic nie mówi przynajmniej w tych 29 stronach szukajka nie znalazła słowa VAT przy składce .

Chodzi o to że AXA udstępnia kalkulator aby wyliczyć przedłużenie polisy i na końcu pokazuje się kwota w moim przypadku 505 zł i jest tylko "klawisz" przedłuż. Natomiast jak zapiszę sobie wariant tego przedłużanego ubezpiecznia to mozna już zauważyć że kwota do zapłaty to 621 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na co liczysz ?

> to OC, bierz gdzie najtaniej

nic szczególnego , nie lubię ukrytych opcji . O ile w ubiegłym roku OC w AXA było po nie całe 400 zł (zawierałem 1 umowę) to teraz wyliczyli mi 505 zł generalnie bym się i na to zgodził bo nie lubie skakać z kwiatka na kwiatek aby parę złoty taniej zapłacić . Ale wkurzyli mnie właśnie nie pokazaniem tego VAT-u w wyliczeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wstawie swoje trzy grosze do tej brzydko mówiąc bezcelowej dyskusji. Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak najtańsze OC u któregoś ubezpieczyciela. Zbyt wiele czynników ma wpływ na cenę, żeby powiedzieć że gdzieć jest najtaniej. Jak ktoś uważa inaczej i powie, że najtaniej to jest na pewno w np. AXA to jest głupcem. Po drugie nie ma czegoś takiego jak ogólne warunki ubezpieczenia w OC i jakieś ukryte opcje. Zakres OC reguluje ustawa i ona określa co i jak. Jedyne co można zrobić powyżej ustawy w ramach polisy OC to podwyższyć sumy gwarancyjne, pytanie tylko jakie jest ryzyko zrobienia szkody całkowitej w kolicji z Bugatti Verone czy czemuś podobnemu. Podsumowując trzeba samemu sprawdzić gdzie dla własnego przypadku jest najtaniej i brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a potem są wątki na MK - "sluchajcie, wjechal we mnie ktos, mial OC w jakiejs najtanszej firmie,

> nie chcą mi wypłacić odszkodowania, co robic?"

Podnosiłem już ten argument przy niejednej dyskusji o "najtańszym" OC -

wszyscy twierdzili, że mają to gdzieś, czy ktoś komu rozwalą auto będzie miał problemy z rozliczeniem szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podnosiłem już ten argument przy niejednej dyskusji o "najtańszym" OC -

> wszyscy twierdzili, że mają to gdzieś, czy ktoś komu rozwalą auto będzie miał problemy z

> rozliczeniem szkody.

Ale nie mów też, że kluczowy dla Ciebie argument przy wyborze polisy OC to taki, czy ubezpieczyciel jest akceptowany w więszkości ASO w bezgotówkowej likwidacji szkody bo tak będzie najwygodniej dla drugiej strony kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź pod uwagę, że kuku można zrobić też swojemu pasażerowi, a wtedy dobre OC (a raczej

> ubezpieczyciel, który solidnie wypłaca odszkodowania z OC) się przydaje.

Lub wjechac w samochod sasiada lub wspolpracownika pod firmą zlosnik.gif Wtedy tez lepiej zeby nie mial jeszcze dodatkowych problemów z odszkodowaniem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie mów też, że kluczowy dla Ciebie argument przy wyborze polisy OC to taki, czy ubezpieczyciel

> jest akceptowany w więszkości ASO w bezgotówkowej likwidacji szkody bo tak będzie najwygodniej

> dla drugiej strony kolizji.

Nie jest kluczowy, ale miałem problemy z kilkoma likwidacjami szkód u ubezpieczycieli i na pewno u nich auta nigdy nie ubezpieczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co typowe? Ja mam płacić więcej, bo być może ktoś będzie miał problem, gdy być może w kogoś

> wjadę ?

Nie rozumiesz, ludzie szukają najtańszej opcji, potem zdarzy się, że są poszkodowanymi podczas kolizji, sprawca ma również najtańsze OC i ten poszkodowany ma do wszystkich pretensje jak to zła ubezpieczalnia nie chce wypłacić odszkodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź jeszcze takie "afrykańskie" firmy jak MTU czy inne.

Ludzie no ja wiem ja edukowany w PRL-u ale teraz to chyba uczą czytać ze zrozumieniem no chyba że się mylę .

Powtarza to co na początku chodzi o firmę która ma ofertę bez drugiego dna.

A przywiązanie do firmy PZU , legło w gruzach jak jakaś ubezpieczalnia krzak wyceniła mi lampę przeciwmigielną w w CR-V na 9,5 zł . W związku z czym dla jakiej idei mam płacić OC 800-900 zł gdy ktoś mający oc w firmie krzak mnie trafi i kasy i tak nie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat MTU jest w porządku i tanie

> już 3 rok mi leci u nich, a za szkode mi wypłacili bez zająknięcia

hehe, MTU w porządku??? zdaje sie że to firma z najbardziej negatywnymi opiniami na forach internetowych. Wszystko jest dobrze dopóki im płacisz, problem jest jak chcesz cos od nich. I istna masakra jak kupujesz auto z polisą od nich, nagle z niskich stawek poprzedniego właściciela robią sie kosmiczne dla ciebie, do tego udają że nie doszły do nich wypowiedzenia itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe, MTU w porządku??? zdaje sie że to firma z najbardziej negatywnymi opiniami na forach

> internetowych. Wszystko jest dobrze dopóki im płacisz, problem jest jak chcesz cos od nich. I

> istna masakra jak kupujesz auto z polisą od nich, nagle z niskich stawek poprzedniego

> właściciela robią sie kosmiczne dla ciebie, do tego udają że nie doszły do nich wypowiedzenia

Kompletnie nie rozumiem problemu - przecież można przenieść się do innego TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie no ja wiem ja edukowany w PRL-u ale teraz to chyba uczą czytać ze zrozumieniem no chyba że

> się mylę .

> Powtarza to co na początku chodzi o firmę która ma ofertę bez drugiego dna.

A jakież to drugie dno może być w obowiązkowej polisie regulowanej ustawą? cfaniaczek.gif

I ocb z tym vatem? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe, MTU w porządku??? zdaje sie że to firma z najbardziej negatywnymi opiniami na forach

> internetowych.

Najbardziej negatywne opinie to ma Interrisk, a w nast. kolejności Warta.

Przy czym w przypadku kolizji z kimś ubezpieczonym w tym pierwszym, należy z miejsca wzywać Policję, nawet jeśli miałoby to spowodować oczekiwanie przez kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiesz, ludzie szukają najtańszej opcji, potem zdarzy się, że są poszkodowanymi podczas

> kolizji, sprawca ma również najtańsze OC i ten poszkodowany ma do wszystkich pretensje jak to

> zła ubezpieczalnia nie chce wypłacić odszkodowania

No a jaki poszkodowany ma wpływ na to, którego ubezpieczyciela wybierze sprawca?

Wszystkich wyedukować się nie da.

Ludzie będą brali jak NAJTANIEJ - po prostu. Tego nikt nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź pod uwagę, że kuku można zrobić też swojemu pasażerowi, a wtedy dobre OC (a raczej

> ubezpieczyciel, który solidnie wypłaca odszkodowania z OC) się przydaje.

Ale przecież sprawca nie ma żadnego wpływu na to w jaki sposób zachowa się firma ubezp. względem poszkodowanego.

To w teorii ma działać tak samo dla każdego TU.

A jeśli firmaA chce 200 za coś co firmaB życzy sobie 356 no to sory, ale płacę 200.

PONOĆ poszkodowany może ciągać prywatnie sprawcę po sądach jeśli TU się wypnie - to wtedy rzeczywiście można się zastanowić czy nie wybrać tego "lepszego" TU.

Ale przecież RACZEJ jeździmy tak, żeby nie było potrzeby korzystać z OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przecież sprawca nie ma żadnego wpływu na to w jaki sposób zachowa się firma ubezp. względem

> poszkodowanego.

> To w teorii ma działać tak samo dla każdego TU.

> A jeśli firmaA chce 200 za coś co firmaB życzy sobie 356 no to sory, ale płacę 200.

> PONOĆ poszkodowany może ciągać prywatnie sprawcę po sądach jeśli TU się wypnie - to wtedy

> rzeczywiście można się zastanowić czy nie wybrać tego "lepszego" TU.

> Ale przecież RACZEJ jeździmy tak, żeby nie było potrzeby korzystać z OC.

Też brałem najtańsze OC do czasu gdy zdarzyło się tak, że moja żona miała uzyskać odszkodowanie z mojego OC. Libery Direct okazało się dość trudne we współpracy, a wypłacone odszkodowanie mocno niesatysfakcjonujące.

Nie mówię, że droższe OC automatycznie będzie lepsze, ale uważam, że warto pod uwagę oprócz ceny wziąć doświadczenia innych z dochodzeniem swoich roszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbardziej negatywne opinie to ma Interrisk, a w nast. kolejności Warta.

> Przy czym w przypadku kolizji z kimś ubezpieczonym w tym pierwszym, należy z miejsca wzywać

> Policję, nawet jeśli miałoby to spowodować oczekiwanie przez kilka godzin.

A ja akurat likwidowałem połamany zderzak z OC w Interrisk i byłem bardzo zadowolony z szybkości działania jak i kwoty odszkodowania (Fakt, że to było z 5 lat temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co typowe? Ja mam płacić więcej, bo być może ktoś będzie miał problem, gdy być może w kogoś

> wjadę ?

Dokładnie. Płacę to goowniane OC od 15 lat, nigdy w nikogo nie przywaliłem. Więc dlaczego miałbym płacić w PZU czy Warcie np. 700 zł jak mogę w AXA czy Liberty 400 zł ?? Żeby ci pierwsi mogli se więcej marmurów polerować ?? sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.