Skocz do zawartości

Ciężko wchodzą biegi [Astra G]


signum007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem bardzo ciężko wchodzą biegi w mojej astrze g.Pojawiło się to nagle gdy stałem na światłach jedynke cieżko było wrzucić ,zresztą potem okazało się,że wszystkie biegi tak cięzko wchodzą,ale nie zawsze,tylko jak mu sie spodoba.Czy to wina sprzęgła??Bo innymi objawami jest szarpanie całym autem podczas ruszania ,ale tez nie zawsze i grzechotanie na wolnych obrotach gdy sprzęgło jest puszczone,a gdy je wcisne jest ok.Ale te ostatnie objawy mam już odkąd kupiłem auto czyli 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_w

> Witam.Mam problem bardzo ciężko wchodzą biegi w mojej astrze g.Pojawiło się to nagle gdy stałem na

> światłach jedynke cieżko było wrzucić ,zresztą potem okazało się,że wszystkie biegi tak cięzko

> wchodzą,ale nie zawsze,tylko jak mu sie spodoba.Czy to wina sprzęgła??Bo innymi objawami jest

> szarpanie całym autem podczas ruszania ,ale tez nie zawsze i grzechotanie na wolnych obrotach

> gdy sprzęgło jest puszczone,a gdy je wcisne jest ok.Ale te ostatnie objawy mam już odkąd

> kupiłem auto czyli 5 lat.

Hałas od strony sprzęgła może być spowodowany przez wysprzęglik.

Sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni? Poduszki silnika i skrzyni biegów w porządku?

Lewarek ma luzy czy też nie ma? Jeśli luzów brak, może wystarczy wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju nie był jeszcze sprawdzany z tego co wiem.W ogóle to skrzynia była wymieniana na używaną 5 lat temu bo w poprzedniej padł synchronizator.Poduszki silnika były wymieniane nie wiem czy skrzyni też.No właśnie lewarek ma luz około pół centymetra na boki i góra-dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

mam Takie pytanie. Wymieniłem wczoraj olej w skrzyni. Kupiłem w ASO. Stary olej był czysty czerwony, ale o tym sie dowiedziałem jak juz spuściłem.

I stało się coś dziwnego. Cięzko jest włozyć 4 bieg, po włożeniu czasem wyskoczy. Co sie stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy olej ma trochę większą lepkość.

Moj teść radził mi dolać taki jego dodatek do oleju (from USA) właśnie, zeby zwiekszyć lepkość. Dobrze, że nic nie dodałem, bo bym żadnego biegu nie wsadził.

Posiedziałem chwilkę w samochodzie, poszarpałem gałką i tak jak by głębiej wchodziła 4. zobacze jutro jak nią pojade.

286766321-Zdj%EAcie0235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

odświeżam wątek

jestem w uk,astra w pl, użytkuje ojciec

zajeżdza do sklepu, wraca po 30 minutach,odpala silnik i nie może wrzucić biegu-żadnego

gasi silnik,macha wajchą, pompuje pedałem, odpala i działa

zajeżdza do celu, po 3 godzinach to samo, tyle że nie wchodzi sam wsteczny

auto kilka godzin stoi, kolejna proba-wsteczny nadal nie wchodzi-oczywiście na uruchomionym silniku

pompuje kilka razy-działa,ale z lekkim oporem

czy dobrze obstawiam pompę sprzęgła? nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia aby rozłączyć sprzęgło

wycieków jakichkolwiek brak,stan plynu hamulcowego-bez zmian

auto ma 250 tys przelotu

sprzęgło było zmieniane przy 180 tys,wysprzeglik został stary,kumpel stwierdził ze skoro nie cieknie i chodzi dobrze,to nie ma co zmieniac

płyn w sprzęgle zmieniałem w marcu,uklad był odpowietrzany, bo raz i mi się przytrafil problem z biegami, ale od tamtej pory do wczoraj było ok

z góry dzięki za sugestie

pozdr

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> płyn w sprzęgle zmieniałem w marcu,uklad był odpowietrzany,

Kilka lat temu byłem w ASO na wymianie serwa hamulców.

Po wymianie wlali nowy płyn hamulcowy i odpowietrzyli tylko hamulce. Pytam, dlaczego nie odpowietrzają sprzęgła? W odpowiedzi usłyszałem: "tego się nie robi, bo można stracić sprzęgło". Zgłupiałem, ale co było robić, zapłaciłem, wsiadłem i odjechałem. Sprzęgło pracuje normalnie do dziś.

A sugestia jest taka, że jeśli "pompowanie" pomaga to znaczy, że układ jest zapowietrzony i trzeba go odpowietrzyć. Jesli to nic nie da, to może układ jest nieszczelny i łapie powietrze, wtedy remont tylko...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy dobrze obstawiam pompę sprzęgła?

raczej tak to zazwyczaj tak właśnie wygląda

> wysprzeglik został stary,kumpel stwierdził ze skoro nie

> cieknie i chodzi dobrze,to nie ma co zmieniac

i dla mnie to błąd bo skoro wymienia się kompletne sprzęgło to kwota za wysprzęglik w porównaniu do ewentualnej późniejszej ponownej wymiany jest nie adekwatny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.