Skocz do zawartości

NzAK czyli nurkuj z AK


adamec1

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu bawi się w to?? Interesuje mnie jedna rzecz. Czy nie umiejąc pływać można nurkować?? Nie umiem pływać bo mam blokadę w bańce. Interesuje mnie czy jakbym oswoił się z wodą pod nią dałbym radę pływać na niej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tu bawi się w to?? Interesuje mnie jedna rzecz. Czy nie umiejąc pływać można nurkować?? Nie

> umiem pływać bo mam blokadę w bańce. Interesuje mnie czy jakbym oswoił się z wodą pod nią

> dałbym radę pływać na niej

woda jest złośliwa - mnie zawsze wypycha na powierzchnię gdy chcę dać nura zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tu bawi się w to?? Interesuje mnie jedna rzecz. Czy nie umiejąc pływać można nurkować?? Nie

> umiem pływać bo mam blokadę w bańce. Interesuje mnie czy jakbym oswoił się z wodą pod nią

> dałbym radę pływać na niej

Można ok.gif mam znajomych nic a nic nie umieją pływać a od 2 lat nurkują zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> woda jest złośliwa - mnie zawsze wypycha na powierzchnię gdy chcę dać nura

no ale mowa o nurkowaniu na tzw zatrzymanym oddechu czy ze sprzętem. Na zatrzymanym oddechu bez obciążenia zawsze wyciąga na powierzchnię no chyba, że masz płetwy to sprawa wygląda prościej. Co do nurkowania ze sprzętem masz dodatkowe obciążenie, żeby łatwiej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tu bawi się w to?? Interesuje mnie jedna rzecz. Czy nie umiejąc pływać można nurkować?? Nie

> umiem pływać bo mam blokadę w bańce. Interesuje mnie czy jakbym oswoił się z wodą pod nią

> dałbym radę pływać na niej

Zapisz się na jakiś wieczorny kurs pływania dla dorosłych grinser006.gif i nie kombinuj zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tu bawi się w to?? Interesuje mnie jedna rzecz. Czy nie umiejąc pływać można nurkować?? Nie

> umiem pływać bo mam blokadę w bańce. Interesuje mnie czy jakbym oswoił się z wodą pod nią

> dałbym radę pływać na niej

Spróbuj snurkowania. Okaże się, że pływać nie trzeba umieć. Pływa się "samo". A taniej i niepotrzebny skomplikowany sprzęt.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuj snurkowania. Okaże się, że pływać nie trzeba umieć. Pływa się "samo". A taniej i

> niepotrzebny skomplikowany sprzęt.

Taki mam zamiar. Lubię łowić i pooglądał bym rybki u nich w "domu" zlosnik.gif

A ktoś wie jaka jest optymalna pojemność butli?

PS. 20.GIF20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki mam zamiar. Lubię łowić i pooglądał bym rybki u nich w "domu"

Dlatego warto zacząć od maski, fajki i płytkiej wody. Mnóstwo frajdy przy minimalnych nakładach.

> A ktoś wie jaka jest optymalna pojemność butli?

A to nie wiem. Sprzęt najlepiej wypożyczać na miejscu i wtedy nic Cię nie obchodzi.

ok.gif

> PS.

20.GIFsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego warto zacząć od maski, fajki i płytkiej wody. Mnóstwo frajdy przy minimalnych nakładach.

Ale u mnie świadomośc braku powietrza spowoduje pewnie że nie dam rady tak icon_rolleyes.gif

> A to nie wiem. Sprzęt najlepiej wypożyczać na miejscu i wtedy nic Cię nie obchodzi.

Na początek pożyczę od kumpla i jak mi się spodoba to odkupię od niego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale u mnie świadomośc braku powietrza spowoduje pewnie że nie dam rady tak

Uwierz mi - dasz. Jeśli leżysz na wodzie z fajką masz powietrze. Wystarczy tylko uspokoić oddech, położyć się na wodzie (na początek możesz popróbować na stojąco) - i gotowe. Nie ma nic prostszego.

ok.gif

> Na początek pożyczę od kumpla i jak mi się spodoba to odkupię od niego

Ja bym na Twoim miejscu zaczął od fajki. Bo IMO do schodzenia pod wodę to już trzeba umieć pływać. Jak coś pójdzie nie tak to nie ma miejsca na panikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale u mnie świadomośc braku powietrza spowoduje pewnie że nie dam rady tak

ale jakiego braku jeśli chodzi o snookering to pływasz równo z taflą wody mając głowę do połowy zanurzoną i faje ponad powierzchnię. Musisz tylko nauczyć się oddychać buzią i to możesz zacząć już na sucho bądź w wannie z maską i fajką. Jak się nauczysz oddychać to pójdziesz w wodę jak przecinak zlosnik.gif

> Na początek pożyczę od kumpla i jak mi się spodoba to odkupię od niego

otóż to mnie to nie wciągnęło na tyle żebym miał sobie kupić cały sprzęt. Mam podstawę płetwy, rurkę, maskę, jezuski i piankę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwierz mi - dasz. Jeśli leżysz na wodzie z fajką masz powietrze. Wystarczy tylko uspokoić oddech,

> położyć się na wodzie (na początek możesz popróbować na stojąco) - i gotowe. Nie ma nic

> prostszego.

Na pewno spróbuję ok.gif

> Ja bym na Twoim miejscu zaczął od fajki. Bo IMO do schodzenia pod wodę to już trzeba umieć pływać.

> Jak coś pójdzie nie tak to nie ma miejsca na panikę.

To wiem ale ja niby pływać umiem tylko bariera psychiczna tu gra ważną rolę oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jakiego braku jeśli chodzi o snookering to pływasz równo z taflą wody mając głowę do połowy

> zanurzoną i faje ponad powierzchnię. Musisz tylko nauczyć się oddychać buzią i to możesz

> zacząć już na sucho bądź w wannie z maską i fajką. Jak się nauczysz oddychać to pójdziesz w

> wodę jak przecinak

Zobaczymy cool.gifspróbujemy cool.gif

> otóż to mnie to nie wciągnęło na tyle żebym miał sobie kupić cały sprzęt. Mam podstawę płetwy,

> rurkę, maskę, jezuski i piankę

Dlatego najpierw spróbuję na pożyczonym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup chociaż piankę, płetwy bo kolega może być innych gabarytów i nie wejdziesz w jego no i fajkę

> kup sobie bo tak dziwnie po kimś miętosić w japie rurkę

W piankę wejdę a płetwy, maskę i fajkę to pewnie kupię zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W piankę wejdę a płetwy, maskę i fajkę to pewnie kupię

Nie kupuj w markecie tylko podjedź do jakiegoś sklepu nurkowego. Może zapłacisz więcej, ale przynajmniej będzie to na Ciebie pasować.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kupuj w markecie tylko podjedź do jakiegoś sklepu nurkowego. Może zapłacisz więcej, ale

> przynajmniej będzie to na Ciebie pasować.

Poszukam w wawie takiego sklepu i zobaczę czy mnie stać zlosnik.gif

P.S. Nikt mi nie odpowiedział czy musze mieć jakies papiery aby nurkować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukam w wawie takiego sklepu i zobaczę czy mnie stać

płetwy, fajka i maska to koszt 300 - 400 zł ok.gif

> P.S. Nikt mi nie odpowiedział czy musze mieć jakies papiery aby nurkować??

wszystko zależy gdzie będziesz nurkował i na jakie głębokości ok.gif

ja nurkowałem w bazie nurkowej pod nadzorem i na małych głębokościach i nie potrzebowałem do tego żadnych papierów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływam dość dobrze, mulher.gif nieco słabiej, dzieciaki sobie dobrze radzą. Dwa lata temu zdecydowaliśmy się na nurkowanie. Korzystając z pobytu w Egipcie zrobiliśmy po dwa zejścia na ok 10 m po 15 min. Każdy miał swojego instruktora najmłodsza 11l polskojęzycznego.

Wrażenia niezapomniane.

IMG_0407.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wakacje wybrałem sie na diving i była tam laska której facet nurkował juz całe lata a ona nie umiała pływac ale chciała spróbować zanurkowac. skonczyło sie jak zarzygała maskę. zlosnik.gif

Ale i tak szacun za odwagę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w wakacje wybrałem sie na diving i była tam laska której facet nurkował juz całe lata a ona nie

> umiała pływac ale chciała spróbować zanurkowac. skonczyło sie jak zarzygała maskę.

> Ale i tak szacun za odwagę

Oooo grubo hehe.gif może nie będzie aż tak źle grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tu bawi się w to?? Interesuje mnie jedna rzecz. Czy nie umiejąc pływać można nurkować?? Nie

> umiem pływać bo mam blokadę w bańce. Interesuje mnie czy jakbym oswoił się z wodą pod nią

> dałbym radę pływać na niej

Wymogiem podczas kursu OWD jest e umiejętność pływania w stopniu umożliwiającym przepłynięcie 200m bez płetw lub 300m w płetwach. Należy również wykazać się umiejętnością utrzymywania się na powierzchni głębokiej wody przez czas 10 minut.

http://www.divemania.pl/kursy-rekreacyjne/padi-owd-podstawowy

Dodam, że ta umiejętność nie musi być fachowa, stylowa, ale te metry trzeba jakoś własnoręcznie przeciapciać zlosnik.gif w basenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymogiem podczas kursu OWD jest e umiejętność pływania w stopniu umożliwiającym przepłynięcie 200m

> bez płetw lub 300m w płetwach. Należy również wykazać się umiejętnością utrzymywania się na

> powierzchni głębokiej wody przez czas 10 minut.

> http://www.divemania.pl/kursy-rekreacyjne/padi-owd-podstawowy

> Dodam, że ta umiejętność nie musi być fachowa, stylowa, ale te metry trzeba jakoś własnoręcznie

> przeciapciać w basenie.

Czyli mam rozumiec że nie wystarczy kupić sprzętu i zacząć nurkować w jeziorach?? Kto może mnie sprawdzić czy posiadam jakąś licencję??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.