Skocz do zawartości

Drzwi przesuwne w szafie


Snowflake_

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jest sobie szafa z drzwiami przesuwnymi (lustro) wyregulowane elegancko zeby dolegaly do bocznej scianki natomiast jest problem gdyz podloga nie jest rowna i drzwi nie stoja w miejscu tylko same sie otwieraja grinser006.gif. Probowalem regulowac w taki sposob zeby nie zjezdzaly ale jakby nie byly ustawione to i tak sie otwieraja. Jakies pomysly ? Myslalem o jakis magnesach chociaz nie wiem czy to zda egzamin bo drzwi sa dosyc ciezkie sick.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, jest sobie szafa z drzwiami przesuwnymi (lustro) wyregulowane elegancko zeby dolegaly do

> bocznej scianki natomiast jest problem gdyz podloga nie jest rowna i drzwi nie stoja w miejscu

> tylko same sie otwieraja . Probowalem regulowac w taki sposob zeby nie zjezdzaly ale jakby

> nie byly ustawione to i tak sie otwieraja. Jakies pomysly ? Myslalem o jakis magnesach chociaz

> nie wiem czy to zda egzamin bo drzwi sa dosyc ciezkie

Przejdź się do miejsca, gdzie robią takie szafy i powiedz o co chodzi - można dokupić specjalny element mocowany w szynie, który blokuje drzwi w dowolnej pozycji i wymaga pokonania "progu" żeby je dalej przesunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic zrywać, pad na glebę, zaznaczasz gdzie staje kółko, w tym miejscu lub ze 2 mm w stronę ścianki przyłożysz najlepiej bokiem wkrętak (tą okrągłą część może być np. wiertło) i pukniesz, spoko nic się nie stanie. Potem doregulijesz drzwi (bo w tym miejscu lekko opadną) i szafa gra! biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, jest sobie szafa z drzwiami przesuwnymi (lustro) wyregulowane elegancko zeby dolegaly do

> bocznej scianki natomiast jest problem gdyz podloga nie jest rowna i drzwi nie stoja w miejscu

> tylko same sie otwieraja . Probowalem regulowac w taki sposob zeby nie zjezdzaly ale jakby

> nie byly ustawione to i tak sie otwieraja. Jakies pomysly ? Myslalem o jakis magnesach chociaz

> nie wiem czy to zda egzamin bo drzwi sa dosyc ciezkie

Sa do tego celu specjalne pozycjonery lub samodomykacze. Zamontowanie powinno rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Panowie, jest sobie szafa z drzwiami przesuwnymi (lustro) wyregulowane elegancko zeby dolegaly do

> bocznej scianki natomiast jest problem gdyz podloga nie jest rowna i drzwi nie stoja w miejscu

> tylko same sie otwieraja .

Inicjatorowi wątku pewno już nie pomoże ale może ktoś inny z krzywą podłogą skorzysta z mojej, przyznaję, nieco skomplikowanej technologii.

Przed ok 10 laty Panowie Fachowcy zainstalowali mi przesuwane drzwi lustrzane 3x90cm z rolkami na dole.

Szynę usiłowali wypoziomować stosując co 30-50cm podkładki z kawałków płyty pilśniowej. mlot.gif

Ciężkie drzwi ugniatały aluminiowy profil pomiędzy tymi podkładkami i drzwi same się przesuwały.

Próbowałem gęściej podpierać szynę ale nie pomogło.

Wkurzyło mnie i postanowiłem wykonać idealnie poziome podłoże pod profil jezdny.

Myślałem nad samopoziomującą żywicą do wylewania podłóg - niestety najmniejsze opakowania to chyba 50kg

Kupiłem ze 2 litry żywicy epoksydowej przeznaczonej do zalewania elektroniki - płynnej prawie jak woda i wolno wiążącej.

Wykonałem na podłodze na całą długość i szerokość profilu szalunek z listewki drewnianej 10x10mm, przyklejonej do podłogi dwustronnie lepiącą taśmą i jakąś izolacją pcw wewnątrz utworzonego korytka aby żywica nie związała się z listewkami .

Wlałem wymieszaną z utwardzaczem żywicę w ten szalunek - po samowypoziomowaniu z jednego końca warstwa żywicy miała ze 2 mm, na drugim ok 8 a pośrodku z 10mm.

Po kilku godzinach ok 0.5 litra żywicy pozostałej w pojemniku stwardniało na kamień a na podłodze dalej było płynne!

Co za czort? czyżby lakier z podłogi jakoś "zatruł" żywicę?

Dopiero po chwili przypomniałem sobie, że w czasie utwardzania żywicy powstaje ciepło a to przyspiesza wiązanie - w pojemniku się rozgrzało a na dużej powierzchni ciepło zdążało uciekać.

Utwardziło się po kilkunastu godzinach, usunąłem szalunek, profil jezdny ułożyłem na wylanym poziomym fundamencie bez wkrętów, używając jedynie odrobiny silikonu,

Drzwi jeżdżą sobie idealnie już 10lat, co jakiś czas tylko czyszczę rolki.

Nie rzuca się w oczy różna grubość fundamentu bo żywica przezroczysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj linka do tej żywicy. Bo rodzajów jest chyba ze 100

Zachowała mi się puszka z resztką - w 1998r nazywało się to EPIDIAN 53. i do tego utwardzacz.

Spróbuję rozrobić i sprawdzić, czy jeszcze "działa" bo data ważności to koniec zeszłego stulecia.

Żywica

Nawet nalepka identyczna jak na mojej puszce.

Jak ten czas leci...(i skleroza postępuje)...to już nie 10 ale prawie 15 lat temu budowałem tę szafę hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.