Skocz do zawartości

opinie o 1.8 20V 125KM


knapior89

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak w temacie czy to bardzo awaryjna jednostka? czy jestescie zadowoleni z tego silnika, spalanie

> domyslam sie ze niebedzie najmniejsze, mam na oku passata b5 z tym silnikiem i sie zastanawiam

Od razu mówię. Szukaj z turbo. Wolnossak dużo pali i nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie czy to bardzo awaryjna jednostka? czy jestescie zadowoleni z tego silnika, spalanie

> domyslam sie ze niebedzie najmniejsze, mam na oku passata b5 z tym silnikiem i sie zastanawiam

W brew pozorom w codziennej jeździe nie odczujesz tych dodatkowych 25KM w stosunku do 1.6 8V 100KM

W/g mnie brac albo 1.8T albo 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie czy to bardzo awaryjna jednostka? czy jestescie zadowoleni z tego silnika, spalanie

> domyslam sie ze niebedzie najmniejsze, mam na oku passata b5 z tym silnikiem i sie zastanawiam

Miałem ten silnik w A4 B5 i nie udało mi się zrobić, żeby w trasie wciągnął mniej niż 9 litrów. Teraz mam w Octavce 1.8T i ostatnio po wypaleniu całego baku średnie spalanie wg dystrybutora wyszło 7,7 litra devil.gif

Jeśli chodzi o awaryjność to z wolnossącego 1.8 leciał olej skąd tylko mógł, dwa razy zmieniałem lambdę i raz czujnik temperatury, bo wskaźnik wariował, a poza tym problemów nie widziałem. Jeśli chodzi o 1.8T to ciężko mi coś o nim powiedzieć, bo mam go od początku lutego i zmieniłem jedynie profilaktycznie komplet cewek, bo były jeszcze fabryczne, a te według internetowych mistrzów lecą w tych silnikach na potęgę.

EDIT: Tak - jeżdżę jak kapelusz ok.gif

EDIT2: A4 to był 4 biegowy automat, a Octa to 5b manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie czy to bardzo awaryjna jednostka?

Miałem w Passacie B5. Palił ok. 10 litrów LPG w trasie i 12 w mieście. Najpierw miał go mój Tata, potem ja. Przez 12 lat i 196 kkm wszystko było w porządku. Jak go sprzedawałem to nie brał, ani nie puszczał oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie oki motorek... większość zagazowana lub zagazować się pozwoli.... ja miałem 1,8 ADR

1,8T - ???? nie wiem czy kupisz gdzieś jeszcze auto z dobrą w miarę jednostką napędową....

ja z 1,8 nie miałem problemów... trasa Tychy - Mielno wyszło poniżej 7 litrów, ale przy spokojnej jeździe... miasto musisz się liczyć 10-11....

wydaje mi się że bezproblemowa jednostka.... ja po zakupie zara rozrząd zmieniałem i nie było żadnych problemów... wiadomo oleje systematycznie.... padł mi tylko zaworek odpowietrzenia baku, ale to jedyne co mnie przytrafiło....

powoziłem audi A4 z tym silnikiem i nawet się kulało.... kumpel w tym czasie miał 1,6 benzynę i palił dużo więcej i ciągle na coś narzekał....

1,6 do auta typu Pasek czy Czwóreczka zdecydowanie odradzam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie czy to bardzo awaryjna jednostka? czy jestescie zadowoleni z tego silnika, spalanie

> domyslam sie ze niebedzie najmniejsze, mam na oku passata b5 z tym silnikiem i sie zastanawiam

W domu od 10 lat i 130kkm, przez ostatnie półtora roku użytkowane tylko przeze mnie ok.gif

Jak do tej pory nie wymagał żadnej poważniejszej naprawy (odpukać).

Z opcji nadprogramowych wymieniona została tylko gumowa rurka odmy bo pękła i we wnętrzu czuć było zapach spalin.

Dynamika na przyzwoitym poziomie ale chciałoby się jednak więcej - trzeba go dość wysoko kręcić. Ale nie ma co dużo wymagać...to jest 125km więc nie rakieta.

Wada - jest głośny.

Spalanie: w mieście przy spokojnej jeździe da się zrobić 9-10l/100km. Optymalnie około 10-11. Trasa spokojnie da 7 litrów przy jednostajnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie czy to bardzo awaryjna jednostka? czy jestescie zadowoleni z tego silnika, spalanie

> domyslam sie ze niebedzie najmniejsze, mam na oku passata b5 z tym silnikiem i sie zastanawiam

Rok temu kupiłem Toledo 1M z tym silnikiem z gazem BRC Sequent24

na razie zrobiłem 20 000 i żadnych problemów wliczając wyjazd na wakacje za granicę trasa w jedną stronę 1700.

Silnik dość głośny co po kupnie nieco mnie zaskoczyło ale idzie sięprzyzwyczaić - żonie podoba się bo fajnie mruczy wink.gif

przy 3000 dostaje fajnego kopa smile.gif i wyraźnie się ożywia.

Oleju nieco bierze ale nie są to jakieś duże ilości.

spalanie w mieście około 10-12 w trasie min udało mi się osiągnąć 6,5 gazu przy równej jeździe około 90km/h autostrada przy 4 pasażerach + wypakowany bagażnik na full + klima prędkości 140-150 spalanie około 12 gazu.

Ogólnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do czynienia z 1.8 20v w golfie IV i A4

generalnie przed zakupem oczytalem sie zlych opinie jak to duzo pali jak nie jedzie, ze 1.6 tak samo, ze olej pali litrami itd

a z uzytkowania na codzien golfa IV mam calkiem inne wrazenia

silnik zrywny, elastyczny, przyspieszenia przyzwoite nie jest mulem, zmienna dlugosc dolotu czy takies tam inne patenty ma i moment obrotowy pojawial sie dosc nisko jak na PB i dlatego moze nie ma w nim wrazenia ze nagle przy 4-5 tys zaczyna ciagnac

oleju nie spalal od wymiany do wymiany , jeden wyciek spod pokrywy zaworow powodowal minimalny ubytek, dosc szybko sie nagrzewal, dawal poczucie pozadnie zmontowanego (przy czerwonym polu nie bylo wrazenia ze zaraz wyskoczy), i sory ale 1.6 w tej samej budzie jest wolniejsze, sprawdzone

spalanie na trasie LPG ponizej 8 (7,5-7,7)

mieszany cykl najmniej spalil ponizej 9 srednio wychodzilo ponizej 10

ogolnie bylem zadowolony

w a4 z ta konstrukcja jest gorzej bo auto ciezsze, ale nie ma tez tragedii

spalanie troche wieksze srednio 1L, a4 jakby sie szybciej nagrzewal moze przez mniejsza ilosc oleju w obiegu

aha ktos pisal ze glosny, potwierdzam

teraz szukalem nawet a4 z 1.8 ale nic sensownego nie natrafilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie czy to bardzo awaryjna jednostka? czy jestescie zadowoleni z tego silnika, spalanie

> domyslam sie ze niebedzie najmniejsze, mam na oku passata b5 z tym silnikiem i sie zastanawiam

Panie bardzo sobie chwalę mój motorek 1,8 T plus LPG w automacie mam go już ponad 3 lata i tylko tankuje i jeżdżę spalanie miedzy 11 a 14 litrów lpg co do benzyny podobne spalanie manualna skrzynia odlicz sobie do 1,5 litra spalania mniej a druga sprawa zależy jak kto jeździ zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie bardzo sobie chwalę mój motorek 1,8 T plus LPG w automacie mam go już ponad 3 lata i tylko

> tankuje i jeżdżę spalanie miedzy 11 a 14 litrów lpg co do benzyny podobne spalanie manualna

> skrzynia odlicz sobie do 1,5 litra spalania mniej a druga sprawa zależy jak kto jeździ

Drogikolegobardzotrudnobyłotoprzeczytaćalejużchybawiemocochodzi. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem swoje 1.8T pytałem mechanika i gazownika. Obydwoje wypowiedzieli sie bardzo pozytywnie na temat 1.8 i jeszcze bardziej pozytywnie o 1.8T. Bardzo dobrze znoszą gaz - ja go nie zakładałem. Spalanie w trasie 130-150km/h to 8l/100km. W mieście na krótszych odcinkach 12l/100km a w zimie przy ekstremalnie niskich temperaturach (strzelam) 20l/100km. Jak wiadomo większa moc nie oznacza większego spalania, a czasami nawet niższe przy tym samym sikniku...

Jestem zadowolony z zakupu, zrobiłem nim już ok. 20tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim kupiłem swoje 1.8T pytałem mechanika i gazownika. Obydwoje wypowiedzieli sie bardzo

> pozytywnie na temat 1.8 i jeszcze bardziej pozytywnie o 1.8T. Bardzo dobrze znoszą gaz - ja go

> nie zakładałem. Spalanie w trasie 130-150km/h to 8l/100km. W mieście na krótszych odcinkach

> 12l/100km a w zimie przy ekstremalnie niskich temperaturach (strzelam) 20l/100km. Jak wiadomo

> większa moc nie oznacza większego spalania, a czasami nawet niższe przy tym samym sikniku...

> Jestem zadowolony z zakupu, zrobiłem nim już ok. 20tys. km.

widzę że nie tylko mi gazownik powiedział to co tobie , ogólnie to mi powiedział tyle ze silniki z T dużo lepiej znoszą GAZ niż zwykłe wolno ssaki ,a np mój kolega już 3 razy wymieniał uszczelkę pod głowica w seacie z silnikiem bez T, wiec jak sam przykład pokazuje na moim aucie 3 Rok i jak narazie tylko tankuję zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Zanim kupiłem swoje 1.8T pytałem mechanika i gazownika. Obydwoje wypowiedzieli sie bardzo

> pozytywnie na temat 1.8 i jeszcze bardziej pozytywnie o 1.8T. Bardzo dobrze znoszą gaz - ja go

> nie zakładałem. Spalanie w trasie 130-150km/h to 8l/100km. W mieście na krótszych odcinkach

> 12l/100km a w zimie przy ekstremalnie niskich temperaturach (strzelam) 20l/100km. Jak wiadomo

> większa moc nie oznacza większego spalania, a czasami nawet niższe przy tym samym sikniku...

> Jestem zadowolony z zakupu, zrobiłem nim już ok. 20tys. km.

1.8T przyzwoicie tolerują gaż ale tylko 150 konne, mocniejsze wymagają BARDZO kumatego gazownika i odpowiedniej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.