Skocz do zawartości

Kierowajka ile cm ?


roach

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i nie moglem znaleźć sciana.gif tematu w którym wypowiadano się na temat wielkości kierownic. Czy 28 cm da rade kręcić ,jeździć bez wspomagania ?? Chyba ze ktoś ma jakiś namiar na topic którego szukam to nie zawracam tyłka tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukałem i nie moglem znaleźć tematu w którym wypowiadano się na temat wielkości kierownic. Czy 28

> cm da rade kręcić ,jeździć bez wspomagania ?? Chyba ze ktoś ma jakiś namiar na topic którego

> szukam to nie zawracam tyłka

Sorry ale do czego Ci taka kierownica? Przecież średnica 28cm to się do resoraka nadaje spineyes.gif Pewnie jakoś z trudem kręcić się da, ale na pewno obniży to znacząco bezpieczeństwo prowadzenia samochodu z taką kierownicą. Założyć na pokaz na jakiś zlot to ok, ale do jazdy na co dzień to po prostu szczyt [sam sobie dopowiedz czego 270751858-jezyk.gif ]. Sorry, że się wtrąciłem w Twój temat, to tylko takie moje osobiste zdanie, wg mnie kierownica powinna mieć 35cm i tyle w temacie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do jazdy tongue.gif kiere zawsze można zmienić dlatego się pytam,kiera w sc to 34 cm chyba...to jeszcze większa polecasz przecie to będzie jak w jelczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem taką rajdową skórzaną o średnicy 35cm z odsadzeniem 9cm. Nie wyobrażam sobie kręcić mniejszą w seju, ale kto co lubi. Tyle, że na pewno im mniejsza kierownica tym ciężej się kręci, a przez to trudniej o szybką reakcję w razie nagłej potrzeby. Raz, że bezpieczeństwo a dwa że taka mała pipka trochę śmiesznie będzie wyglądać w samochodzie chyba hmm.gif

Ale nie chcę do niczego namawiać ani zniechęcać, ja akurat używałem seja również do rajdów, więc patrząc z mojej perspektywy to najlepsza i najbezpieczniejsza jest "normalna" średnica czyli te 34-35cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o wygląd tylko czy ktoś jeździł z taka kiera a na pewno były takie osoby....przez przypadek stałem się posiadaczem takiej 28 cm ...w praktyce wyjdzie wszystko ale wole wysłuchać porad grinser006.gif

dlatego Cie rozumiem....jeździsz rajdowka i Twoje zdanie ma dobre uzasadnienie...będę to brał pod uwagę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam 28 i mi jezdzi sie duzo lepiej niz na seryjnej

> jezdzilem z opona 175/50 7cali teraz 165/55 na tej samej feldze i nigdy nie mialem problemu z

> kreceniem kierownica

popieram, też mam 28 na oponie 175/50 i fakt jest ciężej na postoju ale wystarczy ze się koła toczą trochę i nie ma tragedii. W normalnej jeździe nie widzę problemów ale to tak jak wyżej pisali kwesta gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukałem i nie moglem znaleźć tematu w którym wypowiadano się na temat wielkości kierownic. Czy 28

> cm da rade kręcić ,jeździć bez wspomagania ?? Chyba ze ktoś ma jakiś namiar na topic którego

> szukam to nie zawracam tyłka

miałem 28 czy 30 już nie pamiętam

nie kupię więcej czegoś tak małego

minimum jak dla mnie to 35

jak masz od kogo to pożycz sobie załóż i przetestuj

ja drugi raz bym nie zamienił, wolał bym na serii jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest 175/50 oponka...a to ze się ciężej kreci to nie jest problem dla mnie tongue.gif....to świetnie ze opinie są podzielone...czyli fakt to tylko kwestia gustów smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukałem i nie moglem znaleźć tematu w którym wypowiadano się na temat wielkości kierownic. Czy 28

> cm da rade kręcić ,jeździć bez wspomagania ?? Chyba ze ktoś ma jakiś namiar na topic którego

> szukam to nie zawracam tyłka

Zakładaj 32 cm a i tak sie okręcisz zlosnik.gif. 28 cm to chyba tylko na 1/4 mili, za małą raczej do normalnego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem MOMO 350 mm, była trochę mniejsza od seryjnej. Jeździło się lepiej niż na serii.

Teraz mam Dino 320 mm w porównaniu do momo jest optycznie dużo mniejsza. Mi się jeździ ok, ale faktycznie rzadko ale trzeba się czasem mocno namachać.

300 lub 280 to już przesada to jest maleństwo i myślę że jednak stwarza zagrożenie w sytuacjach trudnych. Nie bez powodu homologacje drogową mają kierownice od 320mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od prawie roku jeżdżę Raid'em 28cm i mi się prowadzi pewniej niż seryjną i kreci się elegancko. chociaż czasem jak człowiek zmęczony po pracy to pod domem jak się kręci to jest ciężko.

Ale jak ktoś pisał wyżej, pomału samochód się toczy i dużej już siły nie trzeba użyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.