Skocz do zawartości

Pompa podciśnienia


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

Siedząc wczoraj w samochodzie i nudząc się okrutnie odkryłem ze GS ma pompę podciśnienia - hamulce mają wspomaganie na postoju przy zgaszonym silniku i jak sie wiele razy zahamuje, to włącza się pompa, powarczy i wspomaganie nadal jest. Nigdy nie słyszałem o takim rozwiązaniu i jestem ciekaw w jakich jeszcze samochodach to występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siedząc wczoraj w samochodzie i nudząc się okrutnie odkryłem ze GS ma pompę podciśnienia - hamulce

> mają wspomaganie na postoju przy zgaszonym silniku i jak sie wiele razy zahamuje, to włącza

> się pompa, powarczy i wspomaganie nadal jest. Nigdy nie słyszałem o takim rozwiązaniu i jestem

> ciekaw w jakich jeszcze samochodach to występuje?

W doładowanych silnikach raczej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, ale mają to do siebie, że niekiedy się psują. Do tego nie wszyscy od razu wzywają lawetę.

ciekawe wiec czemu w autach coraz rzadziej sa kola zapasowe-przeciez czasem auta krzywia felge po najechaniu na kraweznik hehe.gif

mysle ze jednak ostatnia rzecza uwzgledniana przez konstruktorow jest mozliwosc poruszania sie bez uruchomionego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawe wiec czemu w autach coraz rzadziej sa kola zapasowe-przeciez czasem auta krzywia felge po

> najechaniu na kraweznik

> mysle ze jednak ostatnia rzecza uwzgledniana przez konstruktorow jest mozliwosc poruszania sie bez

> uruchomionego silnika.

To po co każdy producent montuje z przodu jak i z tyło coś co nazywa uchem holowniczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mysle ze jednak ostatnia rzecza uwzgledniana przez konstruktorow jest mozliwosc poruszania sie bez

> uruchomionego silnika.

Wyczytałem w materiałach Lexusa że ta pompa ma kilka zadań. Jednym z nich jest sprawdzanie szczelności zbiornika paliwa na postoju przez tworzenie w nim nadciśnienia - pewnie konstruktorzy uznali że jak już muszą założyć pompę, to czemu nie zrobić by załatwiała dwa problemy na raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hybrydy mają, ale mój nie jest żadna hybryda Więc zastanawiam się po co Lexus wsadzil tą pompę?

Nie zdziwiłbym się, gdyby montowane to było tylko na rynek USA. Prosta sprawa- siądzie jakiś inteligent, spróbuje hamować przy wyłączonym silniku, nieświadomy innego działania hamulców spowoduje wypadek i jest prosta droga do ubieganie się o odszkodowanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.