Skocz do zawartości

Lacetti 1.8 E-TEC III 16v


Nub124

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas przeglądania ofert Lacetti 1.8 benzyna (121KM) zetknąłem się z oznaczeniem silnika E-TEC III 16 V. Osłona silnika czarno-srebrna w stylu Opla.

Układ podzespołów (filtr powietrza,węże klimy itp) są w inny sposób umiejscowione niż w silniku który widziałem na żywo w wersji 1.8 (tak samo jak w Nubirze II)

Czy koledzy mają jakąś wiedzę na temat tej odmiany i czy ktokolwiek osobiście użytkuje E-TEC III na LPG?Jeżeli tak to jaki typ instalacji?

Z góry dziękuję za info i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas przeglądania ofert Lacetti 1.8 benzyna (121KM) zetknąłem się z oznaczeniem silnika E-TEC

> III 16 V. Osłona silnika czarno-srebrna w stylu Opla.

> Układ podzespołów (filtr powietrza,węże klimy itp) są w inny sposób umiejscowione niż w silniku

> który widziałem na żywo w wersji 1.8 (tak samo jak w Nubirze II)

> Czy koledzy mają jakąś wiedzę na temat tej odmiany i czy ktokolwiek osobiście użytkuje E-TEC III na

> LPG?Jeżeli tak to jaki typ instalacji?

> Z góry dziękuję za info i pozdrawiam.

Te silniki były zdaje się jeszcze Holdena - ale miały ozn. E-TEC II.

E-TEC III może już sugerować nowsza konstrukcję - generację III silników 1.8, ale te mają 140KM.

Tak czy siak, nadają się do gazu - dobrej jakości 4 generacja z dobrymi wtryskiwaczami.

Kiedyś GM preferował BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas przeglądania ofert Lacetti 1.8 benzyna (121KM) zetknąłem się z oznaczeniem silnika E-TEC

> III 16 V. Osłona silnika czarno-srebrna w stylu Opla.

Możesz ten silnik spotkać pod oznaczeniem F18D3 lub F18D FAM I

Dodatkowo nie będzie posiadał przewodów zapłonowych bo cewka jest montowana bezpośrednio na świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2005 roku starsze silniki 1.8 (T18SED) o pojemności 1799 ccm, zbudowane na tzw. dużym bloku GM zostały zastąpione przez nowsze o pojemności 1796 ccm. Oznaczenie, jak pisał beta16v, F18D. Silnik ten jest zbudowany w oparciu o mniejszy blok (gabaryt taki, jak z w 1.4/1.6), a jego bezpośrednim odpowiednikiem w oplach jest Z18XE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję kotleta ale mam pytanie w tym temacie.

Noszę się z zakupem Lacetti/Nubiry z silnikiem 1.8

Który silnik wybrać biorąc pod uwagę eksploatację w Polsce i ew. przyszłe naprawy T18SED czy F18D3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta ale mam pytanie w tym temacie.

Noszę się z zakupem Lacetti/Nubiry z silnikiem 1.8

Który silnik wybrać biorąc pod uwagę eksploatację w Polsce i ew. przyszłe naprawy T18SED czy F18D3 ?

Biorąc pod uwagę eksploatację to F18- błyskawicznie się rozgrzewa w stosunku do starszego.

Biorąc pod uwagę naprawy to T18 w Polsce będzie miał łatwiejszy dostęp do części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oprócz mnie narzekał na ta przypadłość? Mi udało się nieco zmniejszyć apetyt na olej, mam 98kkm przejechane, zalewam silnik dość drogim olejem Millers 5w40 i nie bierze więcej jak 0,15-0,20 na 1000km, przy jeździe autostradowej. Wciąż to jednak więcej niż Polonez z przebiegiem 415kkm, do którego nie trzeba dolewek, a silnik nie był nigdy rozbierany. W prostocie siła jak widać.

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F18D3 to jak widać klon Z18XE, czyli loteria z poborem oleju. Jednym bierze, innym nie...

Różnią się głowicami.

Olej a i owszem połyka ale ilości jak dla mnie akceptowalne.

Najważniejsze że podczas eksploatacji nie widać tego w postaci niebieskiego dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Ci łyka tego oleju? Od jakiego przebiegu? No i skoro nie ma dymu, to gdzie znika olej?

Około 2l między wymianami oleju( olej staram się wymieniać po max 15 000 km), od zawsze tą samą ilość ( przy spokojnej jeździe miejskiej mniej, autostrada więcej ) Gdzie znika ? zapewne jest przepalany ale nie jest to na tyle duży dodatek do paliwa aby wpływał na kolorystykę spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 2l między wymianami oleju( olej staram się wymieniać po max 15 000 km), od zawsze tą samą ilość ( przy spokojnej jeździe miejskiej mniej, autostrada więcej ) Gdzie znika ? zapewne jest przepalany ale nie jest to na tyle duży dodatek do paliwa aby wpływał na kolorystykę spalin.

A końcówka rury wydechowej jaki ma kolor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie jeździcie? Bo mam porównanie do Fiata Pandy żony (przebieg 125kkm) i moich dwóch Polonezów (pierwszy 155kkm, drugi 415kkm). Wszystkie na gazie, bez remontów silnika, w każdym rura wydechowa jest czysta. Nie czarna, nie biała. Wkładam palucha i wyciągam czystego. A w Nubirze zawsze się upaprać można. Na sucho i na czarno. Fakt, nie kopci na niebiesko, ale za to trzeba lać olej niczym w Syrenie czy innym Trabancie. Taka to technika. Nowoczesność i ekologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie jeździcie? Bo mam porównanie do Fiata Pandy żony (przebieg 125kkm) i moich dwóch Polonezów (pierwszy 155kkm, drugi 415kkm). Wszystkie na gazie, bez remontów silnika, w każdym rura wydechowa jest czysta. Nie czarna, nie biała. Wkładam palucha i wyciągam czystego. A w Nubirze zawsze się upaprać można. Na sucho i na czarno. Fakt, nie kopci na niebiesko, ale za to trzeba lać olej niczym w Syrenie czy innym Trabancie. Taka to technika. Nowoczesność i ekologia.

Dlatego uznałem że tak ma być i głowy sobie nie zaprzątam.

Nie mam zamiaru zmieniać i eksperymentować z olejami, dodatkami do oleju. Pozostaje na 0W40.

Co do ekologii to nawet jak bym dolewał 1L na tysiąc to i tak VW nie przebije. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.