Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze sprężarki - kompresora


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

> to skoro za 1000zl 2 tlokowa to tez niezbyt dobra to w koncu jaka bo chcialbym kupic. nie chce

> wydac ogromnej kasy jak bede z niej korzystal pare razy w miesiacu to bedzie dobrze

IMO bierz tą którą wybrałeś. Spokojnie posłuży Ci dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz:

kompresor 1

dwucylindrowy EUROTEC 2 HP/3,6 KW 50L LINK :

Parametry techniczne:

· napięcie znamionowe - 230V, 50 Hz,

· moc silnika 2 HP/3,6 KW

· pojemność zbiornika 50l,

· 2 tłoki,

· ciśnienie robocze 8 Bar,

· prędkość obrotowa sprężarki 2850 obr/min,

· prędkość obrotowa 1050 obr/min

· wydajność – 0,2 m3/min - cylinder,

· koła,

kompresor 2

dwutłokowy olejowy VIRGO 450 l/min LINK :

- napięcie zasilania 230V/~50Hz

- moc silnika 3.0kW

- chłodzenie powietrzem

- dwucylindrowy agregat

- jeden stopień sprężania

- płynna regulacja ciśnienia roboczego w zakresie 0-8 bar

- prędkość obrotowa pompy 1050 obr/min

- wydajność 450 l/min

- pojemność zbiornika 50 l

- wbudowany odwadniacz zbiornika

- poziom hałasu 79 dB

- waga 49 kg

kompresor 3

SPRĘŻARKA KOMPRESOR OLEJOWY 100L 4.5KM 560 L/MIN LINK

- napięcie zasilania 230V/~50Hz

- moc silnika 3.3kW

- chłodzenie powietrzem

- dwucylindrowy agregat

- jeden stopień sprężania

- płynna regulacja ciśnienia roboczego w zakresie 0-8 bar

- prędkość obrotowa pompy 1000 obr/min

- wydajność 560 l/min

- pojemność zbiornika 100 l

- wbudowany odwadniacz zbiornika

- poziom hałasu 79 dB

- waga 77 kg

Nie wiem czy podane parametry są w 100% prawidłowe czy zawyżone, ale mam pytanie dotyczące 3 powyższych kompresorów (2x50L i 1x100L)

1. Jak orientacyjnie długo nabija sie kazdy z nich do pełna?

2. Ile litrów wydajności jest na wyjściu?

3. tylko jeden z nich ma odwadniacz? (ten 100litrowy)?

4. jakie moze być ich stałe ciśnienie robocze przy ciągłej pracy?

dwa pierwsze cena około 900zł a ostatni 100L 1100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długo czekasz na dobicie?

To że kompresor jest 150-litrowy, to nie znaczy nic innego, tylko tyle, że zbiornik kompresora ma 150 litrów. Ważny jest sam agregat pompujący.

Ja mam sprężarkę 420-2,2/100 - co oznacza

Wydatek powietrza: 420 l/min na ssaniu; wydatek efektywny: 360 l/min

2,2 - moc silnika w kW

100: pojemność zbiornika w litrach

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Prawie wszyscy producenci podają wydajność w l/min ssanego powietrza, a nas interesuje ilość sprężonego powietrza. Dostawcy popularnego sprzętu jakoś dziwnie unikają tego parametru. Możemy się jedynie domyślać dlaczego.

Przy wyborze sprzętu dla siebie kierowałem się głównie możliwością serwisowania sprzętu w ciągu wielu lat. Wolałem wydać 1500 zeta mając pewność, że na rynku będę mógł sobie kupić za 10 lat np. pierścienie tłokowe bądź same toki itp. niż dać 1000 zeta bez możliwości zakupu części za 3 lata. Agregat sprężarkowy, przy hobbystycznym użytkowaniu, ma mi wystarczyć do końca mojego życia grinser006.gif

Kilka słów o możliwościach.

Malowałem sobie całe auto i nie było żadnych problemów. Sprężarka dobijała jedynie co pewien czas, czyli zapas był.

To samo z kluczem pneumatycznym. Przy poborze powietrza rzędu 140 l/min, jest spory zapas i to się potwierdza w praktyce. Sprężarka dobija tylko co jakiś czas. Nikt przecież nie kręci bez przerwy.

Gwoździarka pneumatyczna - nie ma o czym gadać. Z jednego nabicia powietrza zbiłem pergole na bok tarasu.

Raz udało mi się doprowadzić sprzęt do pracy ciągłej. Podczas remontu dachu spadł śnieg tuż przed położeniem dachówki i trzeba było go wydmuchać. Prze blisko godzinę sprzęt chodził non-stop i nic się nie stało.

Problemem dzisiejszych sprzętów noname lub jakichś dzikich marek jest wiarygodność podawanych parametrów i wątpliwy dostęp części zamiennych, a co za tym idzie, możliwości szybkiej naprawy.

Cokolwiek kupisz, zorientuj się, czy kupisz do tego części. No chyba że sprzęt jest tak tani, że nie warto go naprawiać.

IMO, jeśli kupisz ten kompresor tzw. setkę, to przy założeniu, że parametry zawyżone są o 30%, to i tak ci wystarczy do domowych zajęć.

Jeszcze uwaga do klucza pneumatycznego. Te najtańsze, zwykle mają kilkukrotnie większy apetyt na powietrze, niż te droższe. Może dlatego kolega musi czekać na powietrze. Druga możliwość. Przy wielkiej bańce ma kiepską pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To że kompresor jest 150-litrowy, to nie znaczy nic innego, tylko tyle, że zbiornik kompresora ma

> 150 litrów. Ważny jest sam agregat pompujący.

> Ja mam sprężarkę 420-2,2/100 - co oznacza

> Wydatek powietrza: 420 l/min na ssaniu; wydatek efektywny: 360 l/min

> 2,2 - moc silnika w kW

> 100: pojemność zbiornika w litrach

> I tu dochodzimy do sedna sprawy. Prawie wszyscy producenci podają wydajność w l/min ssanego

> powietrza, a nas interesuje ilość sprężonego powietrza. Dostawcy popularnego sprzętu jakoś

> dziwnie unikają tego parametru. Możemy się jedynie domyślać dlaczego.

> Przy wyborze sprzętu dla siebie kierowałem się głównie możliwością serwisowania sprzętu w ciągu

> wielu lat. Wolałem wydać 1500 zeta mając pewność, że na rynku będę mógł sobie kupić za 10 lat

> np. pierścienie tłokowe bądź same toki itp. niż dać 1000 zeta bez możliwości zakupu części za

> 3 lata. Agregat sprężarkowy, przy hobbystycznym użytkowaniu, ma mi wystarczyć do końca mojego

> życia

> Kilka słów o możliwościach.

> Malowałem sobie całe auto i nie było żadnych problemów. Sprężarka dobijała jedynie co pewien czas,

> czyli zapas był.

> To samo z kluczem pneumatycznym. Przy poborze powietrza rzędu 140 l/min, jest spory zapas i to się

> potwierdza w praktyce. Sprężarka dobija tylko co jakiś czas. Nikt przecież nie kręci bez

> przerwy.

> Gwoździarka pneumatyczna - nie ma o czym gadać. Z jednego nabicia powietrza zbiłem pergole na bok

> tarasu.

> Raz udało mi się doprowadzić sprzęt do pracy ciągłej. Podczas remontu dachu spadł śnieg tuż przed

> położeniem dachówki i trzeba było go wydmuchać. Prze blisko godzinę sprzęt chodził non-stop i

> nic się nie stało.

> Problemem dzisiejszych sprzętów noname lub jakichś dzikich marek jest wiarygodność podawanych

> parametrów i wątpliwy dostęp części zamiennych, a co za tym idzie, możliwości szybkiej

> naprawy.

> Cokolwiek kupisz, zorientuj się, czy kupisz do tego części. No chyba że sprzęt jest tak tani, że

> nie warto go naprawiać.

> IMO, jeśli kupisz ten kompresor tzw. setkę, to przy założeniu, że parametry zawyżone są o 30%, to i

> tak ci wystarczy do domowych zajęć.

> Jeszcze uwaga do klucza pneumatycznego. Te najtańsze, zwykle mają kilkukrotnie większy apetyt na

> powietrze, niż te droższe. Może dlatego kolega musi czekać na powietrze. Druga możliwość. Przy

> wielkiej bańce ma kiepską pompę.

to na jaką markę patrzeć żeby były części za kilka lat gdyby cos?

Bo piszesz o 1,5tys może coś się wybierze dobrego smile.gif

a mone darowac sobie zakup nowej i w tej cenie kupic uzywana. tylko ze uzywane sa albo samorobki no name i szczegolowych parametrow sprzedawcy nie podaja no i co najgorsze nie wysylaja tylko odbior osobisty wiec liczy sie tylko slask gdzie moge dojechac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu dochodzimy do sedna sprawy. Prawie wszyscy producenci podają wydajność w l/min ssanego

> powietrza, a nas interesuje ilość sprężonego powietrza. Dostawcy popularnego sprzętu jakoś

> dziwnie unikają tego parametru. Możemy się jedynie domyślać dlaczego.

Bo ilość sprężonego powietrza zależy od ciśnienia i znając ciśnienie oraz ilość pobranego łatwo policzyć ilość sprężonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy podane parametry są w 100% prawidłowe czy zawyżone, ale mam pytanie dotyczące 3

> powyższych kompresorów (2x50L i 1x100L)

> 1. Jak orientacyjnie długo nabija sie kazdy z nich do pełna?

Nie wiem - dzisiaj sprawdziłem mój 50 litrów, 2 tłoki w monobloku, silnik 2,2kW, od pustego do 8 atm. napompował w 3 minuty

> 2. Ile litrów wydajności jest na wyjściu?

Przy pracy non stop pneumatyczną grzechotką nie muszę czekać na dopompowanie, przy gwoździarce i szlifierce też nie. Przy kluczu do kół spokojnie wystarcza powietrza w zbiorniku na odkręcenie 2 kół lub dokręcenie 4.

> 3. tylko jeden z nich ma odwadniacz? (ten 100litrowy)?

Wydaje mi się że zawór do spustu wody każdy będzie miał na dole zbiornika.

> 4. jakie moze być ich stałe ciśnienie robocze przy ciągłej pracy?

> dwa pierwsze cena około 900zł a ostatni 100L 1100zł

Zależy od tego co zasilasz i jakim wężem. U mnie przy szlifierce pneumatycznej i skręconym reduktorze na 6 atm bez problemu utrzymuje te 6 atm non stop na zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odwadniacz (ach CI sprzedawcy....) tylko zaworek spustowy/upustowy wody ze zbiornika, te mniejsze też go mają.

Odwadniacz/naolejacz polecam dokupić ok.gif

I chyba jakbym dziś kupował to brałbym ten ze 100l. zbiornikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę państwa a który chińczyk z tych tańszych nada się do pompowania kół samochodowych i rowerowych i np. wydmuchania kurzu z zakamarków-chodzi o uzytek domowy bo ostatnio "zrobiło" mi się dużo samochodów i jednośladów w domu zlosnik.gif

ten z linku do gazetki Leroy'a ma dobrą cenę i 3-letnią gwarancję-da radę?

ponadto czy te zestawy akcesoriów za kilkadziesiąt zł sprzedawane na allegro pasują plug and play czy potrzebuję jeszcze jakiejś dodatkowej złączki, czy cuś? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę państwa a który chińczyk z tych tańszych nada się do pompowania kół samochodowych i

> rowerowych i np. wydmuchania kurzu z zakamarków-chodzi o użytek domowy bo ostatnio "zrobiło"

> mi się dużo samochodów i jednośladów w domu

> ten z linku do gazetki Leroy'a ma dobrą cenę i 3-letnią gwarancję-da radę?

Jak ma 3 letnią gwarancje to brać, jak się nie rozleci w tym czasie to powinien służyć, z pompowanie kół sobie poradzi na pewno wink.gif

> ponadto czy te zestawy akcesoriów za kilkadziesiąt zł sprzedawane na allegro pasują plug and play

> czy potrzebuję jeszcze jakiejś dodatkowej złączki, czy cuś?

Wszystko pasuje p&p, tylko w tych zestawach ten wezyk jest raz lichej jakości a dwa o BARDZO małym przekroju... Pistolet do pompowania kół i przedmuchiwania i ten "pistolet" do malowania dają rade wink.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma 3 letnią gwarancje to brać, jak się nie rozleci w tym czasie to powinien służyć, z

> pompowanie kół sobie poradzi na pewno

> Wszystko pasuje p&p, tylko w tych zestawach ten wezyk jest raz lichej jakości a dwa o BARDZO

> małym przekroju... Pistolet do pompowania kół i przedmuchiwania i ten "pistolet" do malowania

> dają rade

> Pozdrawiam

w opiniach "o produkcie" na stronie Leroya jest coś o wymianie fabrycznego "smaru" na olej-wielu userów tego nie zrobiło i zabiło sprężarkę po kilku godzinach pracy - czy to powszechna praktyka że producent daje sprzęt nie gotowy do uzycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w opiniach "o produkcie" na stronie Leroya jest coś o wymianie fabrycznego "smaru" na olej-wielu

> userów tego nie zrobiło i zabiło sprężarkę po kilku godzinach pracy - czy to powszechna

> praktyka że producent daje sprzęt nie gotowy do uzycia?

Bardzo ciekawe grinser006.gif sprzęt jest zazwyczaj gotowy do użycia tylko producent informuje że po przepracowaniu 2 czy ilu godzin należy wymienić olej w kompresorze tak nic więcej nie powinno się przy nim robić (oprócz regularnej wymiany oliwy i kontrolowania jej stanu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ciekawe sprzęt jest zazwyczaj gotowy do użycia tylko producent informuje że po

> przepracowaniu 2 czy ilu godzin należy wymienić olej w kompresorze tak nic więcej nie powinno

> się przy nim robić (oprócz regularnej wymiany oliwy i kontrolowania jej stanu)

pewnie o to chodzi - ci co zabili sprzęt piszą o mazi jaką znaleźli w środku, a ci co chwalą to wymienili olej zgodnie z instrukcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę państwa a który chińczyk z tych tańszych nada się do pompowania kół samochodowych i

> rowerowych i np. wydmuchania kurzu z zakamarków-chodzi o uzytek domowy bo ostatnio "zrobiło"

> mi się dużo samochodów i jednośladów w domu

> ten z linku do gazetki Leroy'a ma dobrą cenę i 3-letnią gwarancję-da radę?

> ponadto czy te zestawy akcesoriów za kilkadziesiąt zł sprzedawane na allegro pasują plug and play

> czy potrzebuję jeszcze jakiejś dodatkowej złączki, czy cuś?

a z tą gwarancją to nie jest np tak:

Pompa sprężarki 12 miesięcy

Zbiornik ciśnieniowy 36 miesięcy

Silnik elektryczny 24 miesięcy

Pozostałe elementy 12 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a z tą gwarancją to nie jest np tak:

> Pompa sprężarki 12 miesięcy

> Zbiornik ciśnieniowy 36 miesięcy

> Silnik elektryczny 24 miesięcy

> Pozostałe elementy 12 miesięcy

jeszcze nie wiem - kupuje w tym tygodniu, ale nawet jeśli to i tak lepiej niż jakakolwiek oferta z allegro plus odpada bujanie się z wysyłkami i telefoniczna walka ze sprzedawcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze nie wiem - kupuje w tym tygodniu, ale nawet jeśli to i tak lepiej niż jakakolwiek oferta z

> allegro plus odpada bujanie się z wysyłkami i telefoniczna walka ze sprzedawcą

Z tego co czytałem a dużo czytałem wiersz mi to ta gwarancja to może być lipa bo najszybciej sprężarki padają, silnik trudniej wykończyć, a zbiornik 36m nie ma szans aby padł wink.gif

Poczytaj opinie na temat tych kompresorów z leroya w opiniach co drugiemu padł po kilku godzinach pracy i to padły sprężarki, części po kilkunastu godzinach nie ciągłej pracy, a chyba 2 z 10 było zadowolonych. Też na początku myślałem jak Ty ale wyrzucić w błoto 300czy 400zł to aż takim bogaczem nie jestem, a to tylko wystarczy dołożyć raz tyle i mieć spokój. Ja już mam wybrana, ale zastanawiam się między 50 a 100 litrów. W setce rozmiar i waga mnie przeraża jak to w lecie wyciągać i szarpać samemu z piwnicy no na ogród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co czytałem a dużo czytałem wiersz mi to ta gwarancja to może być lipa bo najszybciej

> sprężarki padają, silnik trudniej wykończyć, a zbiornik 36m nie ma szans aby padł

> Poczytaj opinie na temat tych kompresorów z leroya w opiniach co drugiemu padł po kilku godzinach

> pracy i to padły sprężarki, części po kilkunastu godzinach nie ciągłej pracy, a chyba 2 z 10

> było zadowolonych. Też na początku myślałem jak Ty ale wyrzucić w błoto 300czy 400zł to aż

> takim bogaczem nie jestem, a to tylko wystarczy dołożyć raz tyle i mieć spokój. Ja już mam

> wybrana, ale zastanawiam się między 50 a 100 litrów. W setce rozmiar i waga mnie przeraża jak

> to w lecie wyciągać i szarpać samemu z piwnicy no na ogród

jak wczytałem sie w komentarze to wyszło ze tym co padło to nie zastosowali sie do wymiany oleju zaraz na początku uzytku zaleconej przez producenta a ci co pisali ze to zrobili nie mają problemów cool.gif

zdaje sobie sprawe ze to lipny sprzet, ale to ze kupione w stacjonarnym sklepie ratuje mnie przez ewentualnymi wysyłkami gdybym kupił w necie...

ja duzej nie chce bo raz: nie potrzebuje-jej główne zadanie to wydmuchiwanie kurzu/pyłu a dwa: kobieta z domu wygoni jak przyciągnę jakąś 100 litrową kolubrynę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak wczytałem sie w komentarze to wyszło ze tym co padło to nie zastosowali sie do wymiany oleju

> zaraz na początku uzytku zaleconej przez producenta a ci co pisali ze to zrobili nie mają

> problemów

> zdaje sobie sprawe ze to lipny sprzet, ale to ze kupione w stacjonarnym sklepie ratuje mnie przez

> ewentualnymi wysyłkami gdybym kupił w necie...

> ja duzej nie chce bo raz: nie potrzebuje-jej główne zadanie to wydmuchiwanie kurzu/pyłu a dwa:

> kobieta z domu wygoni jak przyciągnę jakąś 100 litrową kolubrynę

Ale wiesz tym nic nie pomalujesz, najwyżej większą śrubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat

poszukuję kompresora który poradzi sobie z taką piaskarką kabinową http://allegro.pl/piaskarka-kabinowa-komorowa-zbiornik-220l-4-dysze-i3167798961.html#tabsAnchor

Warunek dla mnie to zasilanie mam w garażu do dyspozycji tylko 230v

budżet do 2000pln

Da radę coś znaleźć z takimi założeniami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie da rady.

Do w miarę komfortowej pracy potrzebujesz czegoś o faktycznej wydajności 500 l/min, a to wymaga ze 4 kW mocy. Takie sprzęty chodzą już na 'siłę'. Przy wszystkim słabszym natychmiast braknie ci wiatru.

No chyba że masz malutkie elementy i ogromny zbiornik powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

odświeżam temat bo wrócił i został mi tydzień na to aby kompresor był w domu.

pierwszy pacjent to duże drzwi 1,5 szerokości na 2,5m wysokości z różnymi gzymsami itd wyszlifowane, gładkie jak nowe, naniesienie farby pędzlem zepsuło by całą robotę (to samo dotyczy futryn o szerokości 50cm.

Malowanie farbą niestety coś w stylu olejnej i teraz potrzebuje do tego kompresor smile.gif

Więc jeszcze raz jaki ? wiem że za 500zł to se mogę balony dmuchać.

Poproszę o konkretne sztuki tylko proszę nie zabijcie mnie ceną dobrych kilku lub więcej tysięcy. Sprzęt raczej nie będzie często używany, a jedynie dorywczo.

nie chciałbym na siłę 400V bo to trzeba przedłużacze drogie itd, ale jak mus to mus (spawarkę już mam na siłę (i jakieś 20m przedłużacza, a jeszcze brakuje mi jakieś 30m) jak mam to targać po schodach 100kg z butlą to "dziękuję" (muszę jaki wyjazd z piwnicy zrobić na potrzeby spawarki i kompresora smile.gif )

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieporozumienie jest stąd, że pistolet przystosowany do małego ciśnienia ma spore zapotrzebowanie

> na powietrze. Małe ciśnienie - dużo powietrza, duże ciśnienie - mało powietrza, stąd może być

> kompresor o mniejszym wydatku.

dobra to teraz czaję to poda mi ktoś namiar na komplet kompresor oraz pistolet do niego abym mógł drzwi drewniane przelecieć podkładem, a potem tzw "olejną"

nie chce wydać fortuny na to, ale nie chce wtopić i narzekać i pluć sobie w brodę.

Sprzęt nie jest w celach zarobkowych tylko żeby zaoszczędzić czas i żeby fajny był efekt końcowy.

No i do kompletu jakiś odolejacz i odwadniacz.

Ważne, żeby kompresor był normalny żeby kiedyś jakby coś kupić cześci a nie jak te chińskie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego:

WALTER Kompresor tłokowy GK 420-2.2/100 cena 2800

Parametry techniczne:

pojemność zbiornika: 100L

cylindry: 2/1

wydajność na ssaniu: 420L/min

wydajność na wydmuchu: 340L/min

ciśnienie: 10 bar

moc: 2.2kW

napięcie: 400V

waga: 86kg

długość: 1150mm

wysokość: 490mm

szerokość: 850mm

Kompresory Walter to:

długa żywotność,

zwiększona wytrzymałość,

wysoka wydajność,

zmniejszony hałas (80 dB),

optymalne chłodzenie głowicy.

Ciekawe czy na wyjsciu ma faktycznie 340l to nawet piaskowanie by na czymś takim poszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę państwa a który chińczyk z tych tańszych nada się do pompowania kół samochodowych i

> rowerowych i np. wydmuchania kurzu z zakamarków-chodzi o uzytek domowy bo ostatnio "zrobiło"

> mi się dużo samochodów i jednośladów w domu

> ten z linku do gazetki Leroy'a ma dobrą cenę i 3-letnią gwarancję-da radę?

> ponadto czy te zestawy akcesoriów za kilkadziesiąt zł sprzedawane na allegro pasują plug and play

> czy potrzebuję jeszcze jakiejś dodatkowej złączki, czy cuś?

Mam "cińcika" 24l z jakiegoś marketu, dosyć sporo użytkowanego i już kilkanaście lat działa bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może coś takiego:

> WALTER Kompresor tłokowy GK 420-2.2/100 cena 2800

Mam dokładnie ten model. Do tego pistolet na niskie ciśnienie.

Myślę, że na siebie już zarobił. Pomalowałem nawet tym zestawem całe auto kombi i co jak co, powietrza nie brakowało, prędzej wprawy wink.gif

Podczas lakierowania, wcale tak często się nie włączał.

Ustawienia.

Na butli - 6 (wł.) - 10 atm (wył).

Na reduktorze przy kompresorze - ok. 3 atm.

Na pistolecie - 1.2 - 1.3 atm. (dodatkowy mały reduktorek). Coś tego typu KLIK >>

Jeśli to nie warsztat i kompresor nie pracuje 12 h dziennie, to wystarczy do końca twojego życia. Ważne, że praktycznie wszystkie części zamienne jeszcze długo kupisz, bo to bardzo popularny sprzęt z tzw górnej półki. IMO nie do zajechania, jeśli pilnuje się wymian oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dokładnie ten model. Do tego pistolet na niskie ciśnienie.

> Myślę, że na siebie już zarobił. Pomalowałem nawet tym zestawem całe auto kombi i co jak co,

> powietrza nie brakowało, prędzej wprawy

> Podczas lakierowania, wcale tak często się nie włączał.

> Ustawienia.

> Na butli - 6 (wł.) - 10 atm (wył).

> Na reduktorze przy kompresorze - ok. 3 atm.

> Na pistolecie - 1.2 - 1.3 atm. (dodatkowy mały reduktorek). Coś tego typu KLIK

> Jeśli to nie warsztat i kompresor nie pracuje 12 h dziennie, to wystarczy do końca twojego życia.

> Ważne, że praktycznie wszystkie części zamienne jeszcze długo kupisz, bo to bardzo popularny

> sprzęt z tzw górnej półki. IMO nie do zajechania, jeśli pilnuje się wymian oleju.

to kompresor wybrany, nie podejrzewalem ze kupie taki drogi ale zawsze tak jest chce tanio a wychodzi drogo ale za to porzadnie i na lata.

a teraz pistolet i dysze. co bys polecil zeby sie nie wkurzac przy robocie z malowaniem teraz bede troche starych odnowionych

drzwi i futryn malowal drzwi 2.5 m na 1.5m plus futryny 0.5m szerokie malowal podkladem a potem jakas porzadna olejna

wiec potrzebuje pistolet i jakies dysze do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a teraz pistolet i dysze. co bys polecil zeby sie nie wkurzac przy robocie z malowaniem teraz bede

> troche starych odnowionych

Po długiej lekturze w sieci i radzie lakierników kupiłem pistolet IWATA Air Gunsa HTE2. Tu masz w dobrej cenie. KLIK >>

Pistolet zakupiłem z dyszą 1.3, więc do podkładu i szpachli natryskowej dokupiłem dyszę 1.8 wraz iglicą (to jest zawsze komplet) oraz malutki kubek na lakier/farbę 100, może 150 ml, nie pamiętam. Wbrew pozorom często z niego korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po długiej lekturze w sieci i radzie lakierników kupiłem pistolet IWATA Air Gunsa HTE2. Tu masz w

> dobrej cenie. KLIK Pistolet zakupiłem z dyszą 1.3, więc do podkładu i szpachli natryskowej

> dokupiłem dyszę 1.8 wraz iglicą (to jest zawsze komplet) oraz malutki kubek na lakier/farbę

> 100, może 150 ml, nie pamiętam. Wbrew pozorom często z niego korzystałem.

no to juz mamy cene 3200. a pomyslec ze chcialem dac za wszystko okolo 2tys. ale to tak zawsze jest.

teraz pytanie o przewod miedzy kompresorem a pistoletem jaki kupic jaki dlugi z czego wykonany jakiej srednicy bo podejrzewam ze te marketowe czy te na allegro co sa 10 czy 20m za 50zl to sie noe nadaja.

zauwazylem ze on jest na sile 400v i mam nadzieje ze pojdzie nez problemu na przedluzaczu 50m 2,5mm2

i czy jeszcze cos potrzebuje oprocz kompresora, pistoletu z reduktorem i przewodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz pytanie o przewod miedzy kompresorem a pistoletem jaki kupic jaki dlugi z czego wykonany

> jakiej srednicy bo podejrzewam ze te marketowe czy te na allegro co sa 10 czy 20m za 50zl to

> sie noe nadaja.

Ja kupiłem jakiś tani w Castoramie średnicy 10 mm i już chyba 6 lat minęło i nic złego się nie dzieje. Ma być zbrojony i ciśnieniowy, to wszystko.

> zauwazylem ze on jest na sile 400v i mam nadzieje ze pojdzie nez problemu na przedluzaczu 50m

> 2,5mm2

Spokojnie wystarczy. Silnik nie jest jakiś specjalnie mocny.

> i czy jeszcze cos potrzebuje oprocz kompresora, pistoletu z reduktorem i przewodu?

Do czystego lakierowania/malowania potrzebujesz jeszcze jakiś odolejacz z odwadniaczem. kupisz za +- stówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem jakiś tani w Castoramie średnicy 10 mm i już chyba 6 lat minęło i nic złego się nie

> dzieje. Ma być zbrojony i ciśnieniowy, to wszystko.

> Spokojnie wystarczy. Silnik nie jest jakiś specjalnie mocny.

> Do czystego lakierowania/malowania potrzebujesz jeszcze jakiś odolejacz z odwadniaczem. kupisz za

> +- stówkę.

wszystko fajnie ale czy na tym kompresorze pojdzie np

PIASKOWANIE

nie mam tego dużo jakieś drobnice, a kupowanie dodatkowej piaskarki jest już dla mnie nie opłacalne.

A chce mieć dobrze wyczyszczone drobne elementy konstrukcyjne stalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po długiej lekturze w sieci i radzie lakierników kupiłem pistolet IWATA Air Gunsa HTE2. Tu masz w

> dobrej cenie. KLIK Pistolet zakupiłem z dyszą 1.3, więc do podkładu i szpachli natryskowej

> dokupiłem dyszę 1.8 wraz iglicą (to jest zawsze komplet) oraz malutki kubek na lakier/farbę

> 100, może 150 ml, nie pamiętam. Wbrew pozorom często z niego korzystałem.

Kompresor kupiłem

teraz pistolet IWATA Air Gunsa HTE2 z dysza 1,3 wychodzi

Pistolet lakierniczy Iwata Air-gunsa AZ3 HTE 2 1,3 476zł

dysza 1,8 do podkładu 119zł

Iwata Air Gunsa IWATA AZ3 dysza + igilca 1.8 mm

tylko pytanie czy to będzie ok, czy olejna przejdzie przez 1,3 z utwardzaczem ?

A czy czyścisz pistolet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.