Skocz do zawartości

Zła Polska... medium text


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce jest źle, ponieważ są fotoradary, Policja z "suszarkami", ITD a i SM też do tego. I to wszystko by oskubać biednego Polaka z ostatnich grosików. I wszyscy narzekają, że kierowcę jak nie kijem, to pałą. Wiadomo że z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach ma to mało wspólnego, a chodzi prawie wyłącznie o łatanie dziur w budżetach gmin, miast a czasami o statystyki.

No, a weźmy sobie teraz taką Austrię. Ponieważ naród ma wpojone że wszystko musi być szybko, szybko prawie na każdym kroku a szczególnie w pracy, więc i nie jeżdżą powoli. Widziałem kilkanaście razy auta wyprzedzające na siłę gdzie się tylko da oraz zdrowo przekraczające ograniczenia prędkości - ale byli to Polacy... Austriacy przekraczają prędkość ale jakby to ująć - z rozsądkiem a nie jak Polak - po trupach. Skoro jeżdżą szybko to mają:

fotoradary stacjonarne (Wiedeń jest nimi naszpikowany nieprawdopodobnie i wszystkie działają i są nieoznakowane)ale na wioskach nie zauważyłem

fotoradary przenośne ustawiane na mostach, przy autostradach lub w samochodach zaparkowanych przy jakiejś drodze - o nich można usłyszeć w radiu czasami jak ktoś ma szczęście bo CB radio jest zabronione

policjantów z "suszarkami" - oj są panowie, na wsi, w mieście, stoją schowani w krzakach, na przystanku czy na końcu tunelu autostradowego. Nie wiem kto od kogo się uczył gdzie i jak suszyć...

Natomiast nie zauważyłem debili czy idiotów na drogach, którzy przekraczają prędkość zdecydowanie ponad rozsądek, wyprzedzają w miejscach gdzie jest to przynajmniej ryzykowne typu noc, pod górę, zakręt... Oczywiście widziałem takie przypadki, ale w wykonaniu Polaków...

Wypijają piwo, 2,3 i wsiadają i jadą dalej. 0,5 promila można mieć. Za 0,6 jest mandat kilkaset Euro i godzina postoju a za 0,7 dwie godziny postoju. Są też kary pozbawienia prawka na 2 tyg. czy 1, 2 miesiące - nie sprawdzałem - powtarzam za starym Austriakiem.

Kobiety za kółkiem... Również podobnie. Jak zaistnieje sytuacja nieschematyczna, nieksiążkowa to głupieją jak i w PL! Oczywiście komentarz jest jeden jedyny: baba! To ja dogaduję że zupełnie jak u nas.

Auta mają lepsze jak w PL ale tych nowszych z górnej półki to chyba nie widziałem wcale. Tyle że oni są psychicznie nastawieni na oszczędzanie, więc nie wydają kasy niepotrzebnie a na kredyt to na pewno nie. Stare trupy nie istnieją, nie przejdą przeglądu, w sumie to w PL też już ich nie ma (zbyt wiele)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem może być bardziej złożony niż nam się wydaje. Na przykładzie Austrii, winieta na tydzień na cały kraj (bez kilku tuneli) jest tańsza niż przejazd w PL z Wrocławia do Krakowa w jedną stronę. W górach pow. 2000 metrów pod lodowcem masz ograniczenie prędkości do 80 km\h u Nas do 50 km\h na trzypasmówce w centrum miasta. U nas władza robi wszystko żeby podwyższyć ciśnieine kierowcom i potem jeździmy jak jeździmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest zadna tajemnica, ze jesli chcemy aby byl wmiare porzadek na drogach, to fotoradary i patrole z suszarka maja nie byc oznaczone, tylko schowane zeby ludzie wszedzie sie ich spodziewali i przez to wszedzie sie stosowali do znakow.

Stawianie fotoradarow w niebezpiecznych miejscach i oznaczanie ich to najwiekszy bezsens jaki ktos mogl wymyslic.

Kosz podstawienia radaru w kazdym niebezpiecznym miejscu bylby astronomiczny.

Koszt stawiania radarow w przypadkowych ukrytych miejscach nie jest duzy, a ludzie sie naucza, ze trzeba jezdzic przepisowo wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.gif......., u mnie brak fotoradarów, policji i suszarek zlosnik.gif

Jeżdżę praktycznie jak mam ochotę, nieraz przez 45 mil nie widzę nawet jednego samochodu......., zaleta mieszkania na wyspie z małą gęstością zaludnienia.Polecam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Natomiast nie zauważyłem debili czy idiotów na drogach, którzy przekraczają prędkość zdecydowanie

> ponad rozsądek, wyprzedzają w miejscach gdzie jest to przynajmniej ryzykowne typu noc, pod

Proste. To jest już trzecie pokolenie, które jeździ samochodami po autostradach. Za 50 lat w Polsce też tak będzie - na razie więcej w nas ułańskiej tradycji.

Są przystosowani do tego, że siada się na autostradę, zapina 130 km/h i jedzie - a nie trzeba wariować na każdym możliwym odcinku, bo za chwilę będzie 50, teren zabudowany i progi zwalniające.

> górę, zakręt... Oczywiście widziałem takie przypadki, ale w wykonaniu Polaków...

I potem idzie w świat bajka o złych policjach, co to Polaków nienawidzą. A prawda jest prosta - jak na polskich drogach litewscy tirowcy jadą jak u siebie, to my robimy yikes.gif - tak samo reagują Austriacy na wyczyny mieszkańców (głównie azjatyckiej części) PL.

> Auta mają lepsze jak w PL ale tych nowszych z górnej półki to chyba nie widziałem wcale.

Traktują auto normalnie, nie jak przydomową kapliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne. Ja chyba w innej Austrii byłem, bo widziałem sporo drogich samochodów i mało radarów i policji. Ale może dlatego, że nie rozglądam się specjalnie za radarami, ani w Polsce, ani za granicą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A prawda jest prosta - jak

> na polskich drogach litewscy tirowcy jadą jak u siebie, to my robimy - tak samo reagują

> Austriacy na wyczyny mieszkańców (głównie azjatyckiej części) PL.

.

Jakby litewski kierowca u siebie, jechał tak jak jeździ u nas ,to by daleko nie zajechał (góra 20 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest zle, bo przyklad jak olewac prawo i przepisy idzie z gory.

Nic tak nie wkurza jak smiejacy sie w twarz w TV posel podpierajacy immunitetem czy szef ITD stwierdzajacy, ze jego komorka zaklocila dzialanie radaru, na ktory sie nadzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .

> Jakby litewski kierowca u siebie, jechał tak jak jeździ u nas ,to by daleko nie zajechał (góra 20

> km).

Mały OT: u nas największym zagrożeniem jest rowerzysta uwieczniony przez fotoradar... facepalm%5B1%5D.gif (to z wczorajszych wiadomości), a stado litewskich TIR-ów lecące po lewej stronie wysepek i spychające na pobocze wszystko (materiał zamieszczony w ub. tygodniu w DTV) - no cóż.. tutaj policja BĘDZIE PRÓBOWAĆ odczytać n-ry rej. z filmu, ale jak znam życie - nic z tego nie wyjdzie, w końcu to nie labor NCSI... pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a stado litewskich TIR-ów lecące po lewej stronie wysepek i

> spychające na pobocze wszystko (materiał zamieszczony w ub. tygodniu w DTV) - no cóż.. tutaj

> policja BĘDZIE PRÓBOWAĆ odczytać n-ry rej. z filmu,

Zapomniałeś dodać, że potem będzie próbowała zwrócić się do strony litewskiej, żeby ta spróbowała odnaleźć dane kierowców, żeby nasi mogli spróbować wystąpić o ich przekazanie, żeby nasza policja mogła spróbować wystawić im mandaty... po 500 PLN sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.