Skocz do zawartości

Opony do Vectry


karax

Rekomendowane odpowiedzi

będzie mały dubel z MK, ale co tam clown.gif

poszukuję 225/45/18 do Vectry C kombi

auto jeżdżące głównie w mieście

styl jazdy dynamiczny (żeby nie napisać agresywny)

po wstępnym rozpoznaniu myślę o takich propozycjach:

- BARUM BRAVURIS 2 - do kupienia w cenie poniżej 1800 pln za komplet, plusem jest 5 lat gwarancji

- Sailun Atrezzo ZS+ - cena poniżej 1200 pln za komplet, naprawdę dobre opinie zbiera ta guma

- TOYO PROXES T1-R - znalazłem za 1880 komplet

alternatywnie jakieś używki w cenie do 1600 komplet

mogą być w sumie jakieś inne chińczyki typu

FEDERAL SS-595

NANKANG NS-2

NEXEN N1000

co byście wybrali i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - BARUM BRAVURIS 2 - do kupienia w cenie poniżej 1800 pln za komplet, plusem jest 5 lat gwarancji

Tych nie polecam miałem w robocie w renówce kangoo, na mokrym masakrycznie śliskie. Reszty nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tych nie polecam miałem w robocie w renówce kangoo, na mokrym masakrycznie śliskie. Reszty nie

> znam.

Mam w AG, nie odczułem żeby były "masakrycznie" śliskie.

Z przedstawionych 3 brałbym Toyo T1R, miałem je w co prawda w mniejszym aucie (Honda Civic 5gen), ale opony bardzo dobre, ciche i dobrze trzymały na suchym, na mokrym powiedziałbym że porównywalnie co Barumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukuję 225/45/18 do Vectry C kombi

Też mnie czeka komplecik 17 do vectry, ale ja biorę 215/50. Teraz mam 225/45 i w koleinach jest dramat. Na 215/50 ma być trochę lepiej. Ten rozmiar jest trochę droższy ale wydaje mi się że warto dołożyć 100-200 / komplet. A co do opinii o oponach dalekowschodnich tez chętnie poczytam jakie macie z nimi doświadczenie, trochę się ich boję ale z drugiej strony do spokojnej jazdy powinny chyba dać radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> - BARUM BRAVURIS 2 - do kupienia w cenie poniżej 1800 pln za komplet, plusem jest 5 lat gwarancji

> Też ich nie polecę.

Panowie ale popatrzcie na ceny poszczególnych zestawów old.gif

Widzicie chyba, że kolega szuka raczej budżetowych opon a nie ogumienia klasy np. Continental, bo za cenę tego kupi dwa zestawy tych Barumów.

Za cenę około 470zł/szt naprawdę ciężko znaleźć coś rewelacyjnego w tym rozmiarze.

W podobnej cenie, choć droższa jest też Sava Intensa UHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie ale popatrzcie na ceny poszczególnych zestawów

> Widzicie chyba, że kolega szuka raczej budżetowych opon a nie ogumienia klasy np. Continental, bo

> za cenę tego kupi dwa zestawy tych Barumów.

> Za cenę około 470zł/szt naprawdę ciężko znaleźć coś rewelacyjnego w tym rozmiarze.

> W podobnej cenie, choć droższa jest też Sava Intensa UHP.

aktualnie na aucie mam Dunlop Sport coś tam

przy czym dwie oponki już tylko na śmietnik, a dwie jeszcze jakoś pojeżdżą

jest wysoce prawdopodobne, że teraz kupię dwie porządne oponki a na przyszły sezon, lub na koniec tego kolejne dwie takie same

a budżet na razie okrojony, bo chce zrobić porządek z IDS+ a to niestety nie będzie tania zabawa

mógłbym też zmieniać koła na 17, ale imho na 18tkach Viki wygląda naprawdę sexy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> - BARUM BRAVURIS 2 - do kupienia w cenie poniżej 1800 pln za komplet, plusem jest 5 lat gwarancji

> Też ich nie polecę.

z racji tylu głosów negatywnych chyba odpuszczę

tak w ogóle to mam pewną rozbieżność

czy do tych felg co mam powinny być opony 225/45/18 jak mam czy 225/40/18 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując 2 lata temu kierowałem się testami ADAC z tej stronytym http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/default.aspx?ComponentId=25948&SourcePageId=31968

Zajrzyj tam. Warto.

Oryginalnie przy Viki miałem Brigestone Turanza ER300 215/65 R16 i byłem bardzo zadowolony. Raz jadąc w ulewie 115km/h (głupota) wjechałem ogromną kałużę na nachylonym łuku. Poza strachem (prawie zawał serca) żadnej negatywnej reakcji. Jak dla mnie rewelacja. Ale to są 16". W lecie jeżdżę na felgach 17" GTS z oponami Pirelli P7 245/45 R17. Kleją się do nawierzchni rewelacyjnie, na mokrym nie miałem takiego przypadku jak z 16", ale wg mnie też są w porządku (wybierając je patrzyłem na testy ADAC). Na 18" nie jeździłem, bo już na 17 tłucze zawieszenie, a remont boli. Tak więc polecam stronę Adac.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co ja pamiętam to fabryczne w Vectrze miałem 225/45R17, to na 18'' przychodził bym ten sam

> rozmiar opony?

w specyfikacji do VC są zarówno 225/45/18 jak i 225/40/18

też mnie to zastanawiało, ale skoro tak jest w instrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będzie mały dubel z MK, ale co tam

> poszukuję 225/45/18 do Vectry C kombi

> auto jeżdżące głównie w mieście

> styl jazdy dynamiczny (żeby nie napisać agresywny)

> po wstępnym rozpoznaniu myślę o takich propozycjach:

> - BARUM BRAVURIS 2 - do kupienia w cenie poniżej 1800 pln za komplet, plusem jest 5 lat gwarancji

> - Sailun Atrezzo ZS+ - cena poniżej 1200 pln za komplet, naprawdę dobre opinie zbiera ta guma

> - TOYO PROXES T1-R - znalazłem za 1880 komplet

> alternatywnie jakieś używki w cenie do 1600 komplet

> mogą być w sumie jakieś inne chińczyki typu

> FEDERAL SS-595

> NANKANG NS-2

> NEXEN N1000

> co byście wybrali i dlaczego?

brigestone potenza biglaugh.gif są wyprzedaże, za 1600zł wyszarpiesz komplet, mnie to czeka za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> choćby oponeo, dostawa 5-6dni... ceny od 390zł

jak rozumiem patrzyłeś na model ale niekoniecznie na rozmiar

najtańsze są Bridgestone RE050A za 672pln za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.