Skocz do zawartości

Stabilizator - przód


edgar

Rekomendowane odpowiedzi

wedle technologii i konstrukcji gumy nie wystepuja osobno . sick.gif Moze ktos cos produkuje jakis zamiennik hmm.gif Awaryjnie mozna sie ratowac owijajac stara gume detka rowerowa shhh.gifhehe.gif Kiedys z ciekawosci szukalem stabilizatora i cena za kawalek lagi plus gumki oscylowala w granicach 7-8 stowek panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo te sorki? odpisałeś sam sobie....

Domniemam, że do mnie bo mój link otwiera się wahaczem...

więc klikamy jeszcze raz...

potem ctr+f i piszemy stabilizator...

znajdujemy 18 wyników i gości którzy to zrobili i chcieli zrobić001.gif

Numerów telefonu do nich Ci nie dam.... swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wymieniali w aso, gumki tanie, chyba po 35zł, aso zadeklarowalo sie ze wymienią za 80zł, szukając sposobu eliminacji stuków zgodziłem się, mechanik nawkurzał sie, grzebali chyba ze 3h. Ja sam tego bym sie nigdy nie podjął, poza tym nic to nie dało.. także radze mieć solidny powód aby to wymieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie wymieniali w aso, gumki tanie, chyba po 35zł, aso zadeklarowalo sie ze wymienią za 80zł,

> szukając sposobu eliminacji stuków zgodziłem się, mechanik nawkurzał sie, grzebali chyba ze

> 3h. Ja sam tego bym sie nigdy nie podjął, poza tym nic to nie dało.. także radze mieć solidny

> powód aby to wymieniać...

co to za aso ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy są już ogólno-dostępne i nie trzeba wymieniac całego drążka.

Kiedyś to oglądałem bo i mnie to będzie kiedyś czekało.... rewelacji nie ma, ale IMO da się to zrobić, nawet samemu i to bez rozkręcania całego samochodu....

ps. Pan w ASO który tak się wkurzał, miał jakiegoś pomocnika ? Nie wiem jak jest w stilo, ale w każdym innym samchodzie w którym ruszałem stabilizator, było tak że 2-ga osoba musiała ruszac kołem góra/dół żeby ustawić to w odpowiednim miejscu żeby dobrze złapało, samemu będzie przerąbane zapewne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Sosnowcu jakiś tekst ja sie w to bawiłem jakieś dwa lata temu

> przeliczyli sie, na fv wpisali mniej roboczogodzin niz faktycznie.. byłem przy tym i widziałem jak

> mechanik ma juz dośc tego stilo, no ale zrobił..:)

Hmm... musze sie tam zakrecic. Robia moje obie padaki od niepamietnych czasow .Troche daleko ale jedyni sensowni cena/jakosc uslug. Ja kawy w miekkim fotelu poczekalni pic nie musze. Wazne zeby truchlo wyjechalo jak potrzeba ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno da się bez ściągania belki ale moje ASO twierdzi, że muszą ściągać i wymiana 200zł a gumki 36zł...

Jest jednak pewien szkopuł a mianowicie nowe drążki różnią się od starych. Nowe mają metalowe ograniczniki, które zapobiegają przemieszczaniu się drążka na boki. Koszt takiego drążka to min 450zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli o tym rozmawiacie, to nie trzeba ściągać całej ławy, wystarczy wymieniać pojedynczo aby drążek za bardzo nie sprężynował, z lewej strony do jednej śruby jest trochę ciężki dostęp ale się da, można też poodkręcać łączniki stabilizatora wtedy sam stabilizator nie będzie "pracował: icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyciągniesz ławę to będziesz musiał jechać potem na geometrię, a mało kto potrafi to zrobić - zaznaczam że w stilo ustawia się tylko zbieżność, a po wyjęciu ławy wszystkie kąty zostaną przestawione old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak wyciągniesz ławę to będziesz musiał jechać potem na geometrię, a mało kto potrafi to zrobić -

> zaznaczam że w stilo ustawia się tylko zbieżność, a po wyjęciu ławy wszystkie kąty zostaną

> przestawione

No ale ława pasuje w wytłoczenia w budzie nie? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.