Skocz do zawartości

Proste powiadomienie GSM


Mike_wwl

Rekomendowane odpowiedzi

jest sobie domek letniskowy - lekko oddalony od najbliższych zabudowań i alarmu i tak nikt nie usłyszy, więc trzeba zamontować coś co po otwarciu drzwi wyśle SMS/zadzwoni na komórkę. Ktoś coś poleci?

Acha - zadupie takie, że monitoring i załoga interwencyjna nie obsługuje tego terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest sobie domek letniskowy - lekko oddalony od najbliższych zabudowań i alarmu i tak nikt nie

> usłyszy, więc trzeba zamontować coś co po otwarciu drzwi wyśle SMS/zadzwoni na komórkę. Ktoś

> coś poleci?

> Acha - zadupie takie, że monitoring i załoga interwencyjna nie obsługuje tego terenu.

Kupić najtańszy telefon z najmocniejszą baterią (polecam samsung solid b2100), dolutować kabelek do "zielonej słuchawki" ustawić domyślny numer telefonu i zamontować jakieś włączniki w drzwiach, oknach itp.

Można dodać jeszcze zewnętrzną antenę gsm dla poprawy zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupić najtańszy telefon z najmocniejszą baterią (polecam samsung solid b2100), dolutować kabelek do

> "zielonej słuchawki" ustawić domyślny numer telefonu i zamontować jakieś włączniki w drzwiach,

> oknach itp.

> Można dodać jeszcze zewnętrzną antenę gsm dla poprawy zasięgu.

I co się stanie po zwarciu na stałe zielonej słuchawki?

I co się stanie jeśli operator przyśle SMSa?

I co się stanie jak ktoś przez pomyłkę zadzwoni na ten numer?

Moim zdaniem takie powiadomienie nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest sobie domek letniskowy - lekko oddalony od najbliższych zabudowań i alarmu i tak nikt nie

> usłyszy, więc trzeba zamontować coś co po otwarciu drzwi wyśle SMS/zadzwoni na komórkę. Ktoś

> coś poleci?

> Acha - zadupie takie, że monitoring i załoga interwencyjna nie obsługuje tego terenu.

Prosta centralka z własnym akumulatorem, czujka ruchu lub dwie, może być konaktron na drzwi i do tego powiadomienie GSM.

Jeszcze niedawno można było nabyć tanio moduły powiadomienia współpracujące z leciwą Nokią 5110 (moi rodzice takiego używają i działa znakomicie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosta centralka z własnym akumulatorem, czujka ruchu lub dwie, może być konaktron na drzwi i do

> tego powiadomienie GSM.

> Jeszcze niedawno można było nabyć tanio moduły powiadomienia współpracujące z leciwą Nokią 5110

> (moi rodzice takiego używają i działa znakomicie).

Jakiś przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co się stanie po zwarciu na stałe zielonej słuchawki?

> I co się stanie jeśli operator przyśle SMSa?

> I co się stanie jak ktoś przez pomyłkę zadzwoni na ten numer?

> Moim zdaniem takie powiadomienie nie zadziała.

Miało być prosto i tanio.

Powyższych ewentualności pozbędziesz się kupując profesjonalne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapytam znajomego co on ma za model który u niego zakładaliśmy. Testowany był na wiele sposobów i

> działał tak jak miał działać. Ja u siebie póki co jeszcze tego nie robiłem, ale mam zamiar

> zrobić na wiosnę

To czekam - może poczekać do lata/jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest sobie domek letniskowy - lekko oddalony od najbliższych zabudowań i alarmu i tak nikt nie

> usłyszy, więc trzeba zamontować coś co po otwarciu drzwi wyśle SMS/zadzwoni na komórkę. Ktoś

> coś poleci?

> Acha - zadupie takie, że monitoring i załoga interwencyjna nie obsługuje tego terenu.

GSM kontroler

Mam takie 2 w punktach których adresem są jedynie współrzędne geograficzne, u mnie akurat do awaryjnego restartu prądowego urządzeń, ale do Twoich potrzeb również się nadadzą. Dodatkowo można sie wdzwonić na to urządzenie i dzięki wbudowanemu mikrofonowi podsłuchać co się dzieje na miejscu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupić najtańszy telefon z najmocniejszą baterią (polecam samsung solid b2100), dolutować kabelek do

> "zielonej słuchawki" ustawić domyślny numer telefonu i zamontować jakieś włączniki w drzwiach,

> oknach itp.

> Można dodać jeszcze zewnętrzną antenę gsm dla poprawy zasięgu.

facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> GSM kontroler

> Mam takie 2 w punktach których adresem są jedynie współrzędne geograficzne, u mnie akurat do

> awaryjnego restartu prądowego urządzeń, ale do Twoich potrzeb również się nadadzą. Dodatkowo

> można sie wdzwonić na to urządzenie i dzięki wbudowanemu mikrofonowi podsłuchać co się dzieje

> na miejscu

Trochę odświeżę temat - jak w praktyce sprawuje się ten gsm controler? Nie ma problemów z zawieszaniem się, odłączeniem od sieci, itp? Ja od jakiegoś czasu testuje dwie sztuki psenso, ale jestem bardzo niezadowolony i zdecydowanie tego wyrobu nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowany Expander NV33+. Od dwóch lat zawiesił się 1 raz, podpięta stara Nokia.

Działa jak należy, w Play najlepsza oferta na ważność konta. Można smsem sprawdzić stan centralki, automatycznie przekierowuje nieznane wywołania i smsy. Prosta konfiguracja z poziomu PC.

Można podpiąć czujniki temperatury, zalania, czujki PIR i kontraktony, syrenę, wejścia/wyjścia sterowane smsem, możliwość podsłuchiwania miejsca zamontowania aparatu tel. Koszt łączny około 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest sobie domek letniskowy - lekko oddalony od najbliższych zabudowań i alarmu i tak nikt nie

> usłyszy, więc trzeba zamontować coś co po otwarciu drzwi wyśle SMS/zadzwoni na komórkę. Ktoś

> coś poleci?

> Acha - zadupie takie, że monitoring i załoga interwencyjna nie obsługuje tego terenu.

a jak wejdzie oknem to nie zadziała palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj o systemie Satela "MICRA"

A może od razu Honeywell Galaxy? grinser006.gif

Jak ja bym się porywał na Satela to wypadałoby dołożyć parę PIRów, kontaktrony w drzwiach i oknach i jak do tego ma być moduł GSM to się zrobi z 1000zł. grinser006.gifpalacz.gif

Tylko niech monter pamięta o rezystorach! old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może od razu Honeywell Galaxy?

> Jak ja bym się porywał na Satela to wypadałoby dołożyć parę PIRów, kontaktrony w drzwiach i oknach

> i jak do tego ma być moduł GSM to się zrobi z 1000zł.

> Tylko niech monter pamięta o rezystorach!

Chcialeś błysnąć nazwą Galaxy ? bo do tematu nic nie wniosłeś.

Zwykły moduł GSM też musi z czegoś wysterować (kontaktron, czujka itp), dodatkowo musi to z czegoś zasilić ( zasilacz buforowy + akumulator) następny koszt.

Uważasz że wyjdzie dużo taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcialeś błysnąć nazwą Galaxy ? bo do tematu nic nie wniosłeś.

Nazwa jak nazwa. grinser006.gif

> Zwykły moduł GSM też musi z czegoś wysterować (kontaktron, czujka itp), dodatkowo musi to z czegoś

> zasilić ( zasilacz buforowy + akumulator) następny koszt.

> Uważasz że wyjdzie dużo taniej?

Na szybko licząc taniej o jakieś 400-500zł. Tym bardziej, że autor szuka czegoś, co go tylko powiadomi smsem o tym, że coś rozwarło obwód. Ty proponujesz centralę alarmową- raczej nie o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nazwa jak nazwa.

> Na szybko licząc taniej o jakieś 400-500zł. Tym bardziej, że autor szuka czegoś, co go tylko

> powiadomi smsem o tym, że coś rozwarło obwód. Ty proponujesz centralę alarmową- raczej nie o

> to chodziło.

Micra nie jest centralą, Jest to moduł GSM z funkcjami prostej centrali alarmowej. Tak przy okazji to dzisiaj sprawdzałem u dystrybutora i Micra z obudową i zasilaczem wychodzi około 550 pln. Ty twierdzisz że autor zrobi powiadomienie GSM za 400-500 zł taniej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.